Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w UE chyba, że masz Ferrari albo Lamborghini

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kilka dni temu Parlament Europejski przegłosował zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku. Szybko okazało się, że ów zamach na wolność ludzi nie będzie dotyczyć bogaczy, którzy nadal będą mogli sobie kupić benzynowe supersamochody. 

Unijni decydenci argumentują, że produkcja samochodów takich jak Ferrari czy Lamborghini jest na tyle mała, że emisje z tych pojazdów, mimo, że wielokrotnie większe niż emisje samochodów dla plebsu, nie są dla klimatystów problemem. Normalnych samochodów mają być pozbawieni tylko biedacy, dla których obecni marksiści przewidują elektryczny transport kolektywny. 

 

To już chyba standard, że globaliści, którzy chcą nam na nowo urządzić nasze życie, wykazują zupełnie inne podejście w stosunku do plebsu niż bogatych. Najnowsza tego odsłona została zaprezentowana przy okazji przegłosowania zakazu produkcji i sprzedaży samochodów spalinowych, rzekomo w celu ratowania klimatu. Szybko okazało się, że nie będzie to dotyczyć luksusowych samochodów. 

 

Plebs ma nie latać samolotami, bo psuje się klimat, ale bogacze mogą latać swoimi prywatnymi odrzutowcami, gdyż stosowne odstępstwo zostało już zabezpieczone. Na tej samej zasadzie. Plebs ma nie posiadać samochodów, chyba, że elektryczne na wynajem. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Spokojnie... Kula ziemska

Spokojnie... Kula ziemska jest spora, a tylko w popier.olonej Cwelropie podejrzewam że takie patologie będą miały miejsce! Reszta świata przynajmniej przez kolejne 40-50 lat będzie normalna! Także... Jak tylko ten pseudo kontynent który jest tylko małym półwyspem Eurazji stanie się całkowicie nie do życia i nawet srać będziemy na pozwolenie (a i do tego dojdziemy), to po prostu walizki i przeprowadzka do normalnej części globu! Jak powiedział kiedyś Cejrowski: "Męczy Cię jakieś miejsce? PRZESUŃ SIĘ W INNE!" Dirol

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika inskipp

Jak zrobić artykół z niczeg o

Jak zrobić artykół z niczeg o niczym. Tak po prostu cały smog i zanieczyszczenia z samochodów odpowiadają ZA CAŁE 7% ogólnej emisji na ŚWIECIE, a mój biedny kopcący Nissan Patrol z roku 99 zadbany fakt wieku 25 lat od daty produkcji stanie się zabytkiem, fakt jest utrzymany i ZADBANY zgodnie z budową i nikt i nigdy nie zabroni nigdzie mojemu zabytkowi jeżdzić i kopcić, a z drugiej strony jak chcecie chłamem jedzić to póżniej biadolicie, zapłaciłem i włożyłem w samochód dużo a obecnie jest wart dwa razy więcej.

Portret użytkownika Q

Albo to jest zadbany wóz albo

Albo to jest zadbany wóz albo kopcący grat.. zdecyduj się ! Bo jak siedzisz sobie w kabinie to ci nie przeszkadzają spaliny z sadzą jakie on emituje ale postaw się w roli tych co nie chcą a muszą wdychać smród spalin diesli kopcących przy każdym przyspieszaniu.
I teraz wyobraź sobie, że mieszkasz obok dość ruchliwej ulicy i niemal pod twoimi oknami wciąż jeżdzą sobie takie "zadbane" kopciuchy i jedyne co możesz zrobić to zamknąć okno - lecz to niczego nie zmienia bo innego i czystego powietrza nie ma tylko te wyziewy.

Portret użytkownika Kwazar

UWAGA !!! Właśnie w takich

UWAGA !!! Właśnie w takich momentach i okolicznościach, bardzo wyraźnie widać, jak jesteśmy na granicy wydajności cywilizacyjnej.Pomiędzy tymi "genialnymi pomysłami" wyłania się niezmiennie ten sam FAKT Nie ma mowy o NAS Tylko o tym jak mają przetrwać nieliczni wybrani Lol

Portret użytkownika dd

Potrzebni prawdziwi liderzy -

Potrzebni prawdziwi liderzy - jak wygramy z głupotą urzędasów to PL ma szansę zostać liczącym się graczem gospodarczym ale też przyjaznym do życia. Jak na razie wygląda na to, że nasi jaśnie rządzący są w 100% podporządkowani realizowanemu planowi (i moim zdaniem nie jest to plan tylko dla UE).

Portret użytkownika Calm

no i mamy juz  wyrazny 

no i mamy juz  wyrazny  podział  na panów ponad  prawem  nawet  "świętą"   ekologia  i resztę  chołoty ----  co następne  ?  czym nam  udowodnia  ze  jesteśmy obywatelami gorszej kategori  ?

 

Strony

Skomentuj