Krwisty superksieżyc i zaćmienie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Dzisiaj tarcza ksiezycowa będzie się wydawać wyjątkowo duża. Wszystko to przez astronomiczne zjawisko zwane superksiężycem. Dodatkowo dojdzie do zaćmienia Księżyca, który będzie przy tym wyglądał na krwisto czerwony.

 

Superksiężyc to zjawisko astronomiczne zachodzące wtedy gdy mamy jednocześnie pełnię i największe zbliżenie Księżyca do Ziemi, co skutkuje tym, że tarcza księżycowa jest zauważalnie większa. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle. Robi to szczególne wrażenie gdy zbiega się z zaćmieniem.

 

Całkowite zaćmienie księzyca i superksiężyc to przepis na krwawy kolor.  Powierzchnia srebrnego globu jest ukryta przez cień ziemi, co sprawia, że jego odcień ​​wydaje się czerwonawy. Złowieszczy wygląd zbiega się niekiedy z niebezpiecznymi zdarzeniami.

Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Słynną ukraińską Opryszczkę,

Słynną ukraińską Opryszczkę, która chciała sierpem podrzynać gardła rosyjskim jeńcom wojennym, bardzo szybko odnalazła Pani Karma. Za granicą Mołdawii Karma Opryszczkę dopadła, bo z Ukrainy już spierdoliła nasza herojka od sierpa…
Opryszczka chyba została potraktowana nie sierpem ale młotem, bo teraz jęczy i błaga o litość jeszcze gorliwiej od nazistów spod Azowstalu i wygląda na to, że nielichy oklep z męskiej ręki wyłapała zanim udało jej się poudawać, że zmądrzała.
Nadesłane w komentarzach. Dzięki Mimi 

https://t.me/siostryjasnowidzki/11523

więcej w linku w Bacologii

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj