Izraelska sonda Beresheet mogła przypadkiem zanieść na Księżyc życie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W połowie kwietnia, Izrael próbował wylądować na Księżycu z pomocą sondy Beresheet, lecz misja zakończyła się porażką. Pojazd kosmiczny uderzył w powierzchnię Srebrnego Globu. Naukowcy twierdzą, że sonda mogła zanieczyścić Księżyc niesporczakami.

 

Sonda Beresheet była zrobotyzowanym lądownikiem. Na jej pokładzie znajdowały się instrumenty naukowe, a także specjalne archiwum, zawierające między innymi próbki ludzkiego DNA, informacje o ludzkim społeczeństwie i kulturze oraz tysiące uśpionych niesporczaków – bardzo małych bezkręgowców, których długość ciała waha się w przedziale 0,01-1,2 mm.

Niesporczaki - źródło: Willow Gabriel, Goldstein Lab

Niesporczaki zostały umieszczone w żywicy. Zwierzęta te charakteryzują się niezwykłą odpornością na skrajne warunki – potrafią przetrwać w temperaturze od -200 do 150 stopni Celsjusza, promieniowanie i próżnię kosmiczną oraz ciśnienie 6 tysięcy atmosfer. Co więcej, mogą przetrwać wiele lat bez wody i pożywienia.

 

Niesporczaki trafiły na Księżyc wraz z sondą kosmiczną Beresheet, lecz ich los pozostaje nieznany. Naukowcy twierdzą, że jeśli izraelski lądownik nie eksplodował, maleńkie bezkręgowce prawdopodobnie żyją i mogą przetrwać długie lata w skrajnie niebezpiecznych warunkach.

Źródło: SpaceIL/Israel Aerospace Industries

Choć zanieczyszczenie Księżyca niesporczakami nie było planowane, naukowcy uważają, że w przyszłości przy okazji innej misji kosmicznej można byłoby je pobrać i zbadać na Ziemi. W kolejnych latach nadarzy się wiele okazji do zbadania niesporczaków z Księżyca, a wyniki powiedzą nam, czy życie poza Ziemią jest w ogóle możliwe.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Piotrkoki

Mylący tytuł - jaki to

Mylący tytuł - jaki to przypadek? Wygląda to na celowe działanie żydów. Ponieważ oni nie robią nic bezcelowego, należy się zastanowić co chcą przez to osiągnąć, może przystosowali niesporczaki do roli nieśmiertelnych nosicieli bakteri chorobotwórczych. To by pozwoliło eliminować wszystkie inne nacje zakładające bazy na księżycu, aż do momenty opanowania przez żydów techiki pozwalającej zbudować żydowską bazę księzycową. Oczywiście żydzi już muszą mieć odpowiednią szczepionkę pozwalającą uodpornić się na choroby roznoszone przez niesporczaki.

Portret użytkownika Illuminat13

wojna szesciodniowa nie

wojna szesciodniowa nie ludzie zdobyli szczyt kto wam pomog Jeden aniol moze duzo a cherubin z pierwszego rzedu co moze bierzcie jak swoje Nie umia ziemia rzadzic goje jeden swiat jeden rzad jedna religia Kto stworzyl ten swiat???

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika NiepełneOświecenie

Bredzisz doktorku oj

Bredzisz doktorku oj strasznie przybredzasz , owszem istnieje 12 zaginionych i rozproszonych po całym świecie pokoleń oni są potomkasmi starożytnych izraelitów a ten twór który stworzył hitler po wojnie to jest "izrael" tylko z nazwy : Judy Rubena Gada Asera Neftalego Manassesa Symeona Lewiego
Issachara Zabulona Józefa Beniamina,  dużo jeszcze  koleżko musisz soli zjeść może napełni cię poznaniem :))))))))))))))))))))

Portret użytkownika ARTUR

Jakim światem , dopiero co

Jakim światem , dopiero co się urodziłeś i zaraz będziesz umierał , pozostanie po tobie jedynie gnijące truchło lub kupka popiołu . Jeśli chcesz rządzić to musisz na to sobie zasłużyć na Ziemi bo to jest jedynie miejsce próby , jak inspekt z którego wybiera się zdrowe i dorodne rośliny a truchło się niszczy .

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Strony

Skomentuj