Niebo nad półkulą północną zmieniło kolor z powodu ogromnych pożarów na Syberii. Czy to już klimatyczna katastrofa?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niebo nad północną półkulą Ziemi w wielu miejscach zauważalnie zmieniło kolor. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce z powodu ogromnych pożarów na Syberii, gdzie łączna powierzchnia pożaru, według niektórych szacunków przekroczyła 30 tysięcy kilometrów kwadratowych - to tyle ile ma powierzchni Belgia. 

O zmieniających się kolorach nieba docierają doniesienia z różnych miejsc na północnej półkuli Ziemi. Na przykład, w niemieckiej Saksonii sfotografowano zachodzące Słońce w dziwnym pomarańczowym, fioletowym i czerwonym odcieniu. Również w ciągu dnia można było zauważyć zmianę kolorów nieba, ale było to znacznie trudniejsze ze względu na kąt padania promieni słonecznych na Ziemię.

Najprawdopodobniej zjawiska optyczne są bezpośrednio związane z pożarami na Syberii, gdzie płoną rozległe obszary tajgi. Dym wędruje już tysiące kilometrów i dociera do Kanady a także USA. Sytuacja jest tak poważna, że Rosja rzuciła do walki z pożarami prawdziwą armię. Zmobilizowano rekordową liczbę samolotów gaśniczych i helikopterów mimo to ogień wciąż się rozprzestrzenia i jest jeszcze daleko do opanowania sytuacji.

Pomoc Rosji w radzeniu sobie ze skutkami tego kataklizmu zaoferował już prezydent Donald Trump. Jest jednak mało prawdopodobne, aby ich oferta została przyjęta. Zresztą Amerykanie w te chwili muszą sobie radzić z pożarami na Alasce, które dodatkowo pogarszają sytuację. Skalę pożarów na Syberii najlepiej oddaje porównanie ich do wielkich pożarów w Kalifornii w zeszłym roku, które objęły 20 tysięcy hektarów. W przypadku pożarów na Syberii mówimy nawet o 4 milionach hektarów!

Chmury toksycznego dymu zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców syberyjskich miast. Eksperci twierdzą, że nie jest to katastrofa lokalna, rosyska, ale globalna. Według szacunków, do tej pory pożary wyemitowały do atmosfery 164 megatony dwutlenku węgla. To tyle ile 30 milionów samochodów produkuje przez rok. Niektórzy sugerują, że syberyjskie pożary przyczynią się do intensyfikacji zmian klimatu i jeszcze w tym roku doświadczymy konsekwencji tej ekologicznej katastrofy.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika minoduesp

No i na takie okazje

No i na takie okazje przydałaby się technologia pozwalająca przechwycić jakiś kosmiczny obiekt (duży meteor) i cisnąć nim blisko brzegu w kierunku płonącego lądu .. zrobiłby się WIELKI plusk i lokalny potop ugasiłby trawiony ogniem las. Pewnie parę osób by się przy tym utopilo ale coś za coś ..

Portret użytkownika Zenek ;)

Czemu PARTIE OKRĄGŁEGO KORYTA

Czemu PARTIE OKRĄGŁEGO KORYTA+ aka ZDRADY MAGDALENKOWEJ 

mimo zgłaszanych co wybory "OBIETNIC POPRAWY ZAMOŻNOŚCI SPOŁECZEŃSTWA"

zawsze na końcu

Z PREMEDYTACJĄ JE WPUSZCZAJĄ W JESZCZE WIĘKSZĄ  BIEDĘ

tutaj macie odpowiedż..  w słowach BRYTYJSKIEGO TORYSA
(genseka światowej lichwy na brytyjsko-ruskie kondominium polin+)

 

Janusz Korwin-Mikke być może całkiem przypadkiem zdradził prawdziwe poglądy liberałów na temat biedy. Jeden z liderów Konfederacji rozmawiając o piłce nożnej stwierdził bowiem, że „kto niszczy biedę ten niszczy społeczeństwa”, ponieważ tylko „ludziom biednym chce się pracować”.

 

https://miziaforum.com/2019/08/05/janusz-korwin-mikke-byc-moze-calkiem-przypadkiem-zdradzil-prawdziwe-poglady-liberalow-na-temat-biedy/

 

więc żeby nazwożone do Polski na GESTAPO'wskich, MOST'owskich czy NKWD'owskich czołgfach NIEROBY NIE MUSIAŁY PRACOWAĆ MUSI BYĆ W POLSCE BIEDA

 

a w niej POLACY ZAPIERDALAJACY ZA MISKĘ RYŻU

NA SWOICH OKUPANTÓW u KORYTA+

 

cała prawda o ANTYPOLSKIEJ polityce tego BRYTYJSKO-RUSKIEGO kondominium 

Portret użytkownika euklides

 Janusz Korwin-Mikke być może

 Janusz Korwin-Mikke być może całkiem przypadkiem zdradził prawdziwe poglądy liberałów na temat biedy. Jeden z liderów Konfederacji rozmawiając o piłce nożnej stwierdził bowiem, że „kto niszczy biedę ten niszczy społeczeństwa”, ponieważ tylko „ludziom biednym chce się pracować”.

No proszę, Korwin fetyszyzuje pracę jak wszystkie socjaluchy. Najważniejsze żeby była praca, czyli nic tylko zbudować obozy koncentracyjne i obrabiać ziemię motyką.

Portret użytkownika Medium

Napisali rano na RT, że po

Napisali rano na RT, że po przeprowadzeniu rozpoznania z powietrza stwierdzono, że większość ognisk pożarów lokalizuje się wzdłuż dróg.

https://russian.rt.com/russia/news/656048-mchs-prichina-sibir

«Это даёт основание предположить, что основной причиной возникновения природных пожаров стало неосторожное обращение человека с огнём», — приводит ТАСС сообщение.

Daje to osnowę dla przypuszczeń, że główną przyczyną pożarów stało się nieostrożne obchodzenie się człowieka z ogniem.

Podpalenia?

Portret użytkownika Zenek ;)

Droga

Droga

==przecinka w lesie

==lepszy dostęp powietrza do ściółki

==lepszy dostęp wiatru do zarzewi ognia

==lepsze rozprzestrzenianie się iskier wzdłuż kierunku wiania wiatru (tj wzdłuż drogi)

==szybszy postęp ognia wzdłuż dróg..

 

Na podobnej zasadzie kiedyś odkryto iż drogi sprzyjają migracji nasion roślin czy owadów..... bo je droga ZASYSA.... pęd powietrza na niej.... to nie cud, nie podpalenia a ruskom nieznana FIZYKA...

 

Zresztą gdyby nie amerykanie i NA SIŁĘ WYSŁANY SPRZĘT gaśniczy Syberia nadalby płonęła bo TAK kacapom TANIEJ a że TRUJĄ INNYCH... taka u nich TRADYCJA.... bolszewicko-putinowska....

 

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika MiamiVibe

Co do artykułu:

Co do artykułu:

,, 36 szamanów z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Polski i Mongolii przeprowadziło obrzęd Tajlagan, podczas którego prosili bogów o pomyślność i zakończenie nieszczęść."

Na tym fragmencie skończyłem czytać Smile

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Max 1983

Pożar jak pożar, tyle że duży

Pożar jak pożar, tyle że duży.Nic się z tego powodu nie stanie .A katastrof globalnych masz bez liku ,co chwila są pożary ,wybuchy wulkanów gigantyczne zanieczyszczenia mórz ,oceanów .Czasem mam wrazenie że ta planeta jest niezniszczalna, bo od tego co się tu wyprawia to na logikę już dawno powinen nas szlag trafić.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj