Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czy Żydzi mogą być antysemitami? Takiego zdania najwyraźniej jest sam Minister Edukacji Izraela, który stwierdził, że amerykańscy Żydzi, wchodzący w związki mieszane, przyczyniają się do „drugiego Holokaustu”.

 

1 lipca, Rafi Perec, były Naczelny Rabin Sił Obronnych Izraela i wojskowy, a obecnie przewodniczący partii politycznej Żydowski Dom oraz lider Unii Partii Prawicowych, powiedział, że asymilacja Żydów na całym świecie przyczynia się do ich zagłady. Co więcej, na przestrzeni ostatnich 70 lat, naród żydowski, z powodu małżeństw mieszanych, „stracił 6 milionów ludzi”.

 

Rafi Perec nawiązywał w szczególności do diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Porównanie związków mieszanych do drugiego Holokaustu spotkało się z krytyką nie tylko wśród amerykańskich Żydów, ale też w izraelskim rządzie i uznano je za obraźliwe. Jednak premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że faktycznie coraz więcej Żydów w USA zaczyna odchodzić od żydowskich tradycji.

Nie jest to pierwszy przypadek porównania małżeństw mieszanych do drugiego Holokaustu. W 2018 roku, Minister Rolnictwa Uri Ariel uznał, że w wyniku asymilacji, naród żydowski zaczyna tracić swoich ludzi. Nikomu nawet do głowy nie przyszło, że wypowiedź Rafiego Pereca i jemu podobnych mogą mieć charakter rasistowski. Dla porównania, w Europie wręcz promuje się związki mieszane, a osoby wzywające do zachowania czystości krwi są wyzywani właśnie od rasistów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Felipesku

Najwiekszym wrogiem swiata

Najwiekszym wrogiem swiata nie jest rasizm czy żydzi... największym wrogiem jest brak jedności i podział społeczeństwa... jeśli tylko uda się przezwyciężyć to.... nic nie będzie w stanie powstrzymać dobra.

Portret użytkownika baca

artykuł bardzo pouczający...

artykuł bardzo pouczający... dowiedziałem się z niego że jest na ziemi coś tak głupiego jak "naczelny rabin sił zbrojnych izraela"...

hm... ciekawe czy istnieje "naczelny rabin bliskowschodnich kredytów niskooprocentowanych" albo "naczelny rabin zasobów wodnych mozambiku" lub  "naczelny rabin facebookowych judeosceptyków"?

 

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby ktoś kurna zmuszał tych

Gdyby ktoś kurna zmuszał tych żydów do małżeństw z innowiercami to mógłby się pluć ale tak ?!  A po kiego grzyba się rozleźli po całym świecie , mieli swoją "ziemię obiecaną" to było tam siedzieć na dupie i pilnować swoich bastruków.

Portret użytkownika Medium

Za królowej Wiktorii

Za królowej Wiktorii wpuszczano żydowską finasjerę na salony, ale nie pozwalano na małżeństwa mieszane. Tak było przez długie, długie lata, gdy żydzi żyli w gettach, które zresztą samodzielnie sobie stawiali, gdzie mogli praktykować swoje prawa, swoją naukę i religię, pielęgnować swoją odrębność.

Teraz cwaniacy nabrali nowej krwi, nowej kasy i co, znów tęsknią za gettami?

Portret użytkownika MORFEUS

Ale od pana ministra

Ale zajechało rasizmem, ksenofobią, faszyzmem, brakiem tolerancji, apartheidem, segregacją oraz dyskryminacją. Gdzie jest KOD, Wybiórcza, TVN, organizacje praw człowieka, Amnesty International, ONZ oraz Timermanss Smile Kogoś pominąłem? Chyba tylko wujka Sorosa Smile Nikt się nie oburza? Nikt nie protestuje? Skandal !!!

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Najwyższa Izba Kontroli,

Najwyższa Izba Kontroli, nakazała wszystkim w polin muzealnikom, by w podskokach odpowiedzieli na pytanie, które z „obiektów” posiadanych w muzeach należą do „mniejszości”. Na udzielenie odpowiedzi zostawiono mniej więcej 24 godziny.  Konieczność rejestracji muzealnych „obiektów” może być wstępem do przekazania ich żydowskim organizacjom przemysłu holokaustu w ramach zadośćuczynienia roszczeniom dotyczącym „własności bezdziedzicznej

Strony

Skomentuj