Według pracownika muzeum Polin, to Żydzi założyli Polskę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Coraz częściej słyszymy ostatnio, że Polska to państwo założone przez Żydów. O rzekomym 1000 lat ich obecności w Polsce mówił nawet aktualny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Wpisuje się to w dziwaczne teorie opowiadane ostatnio przez pracownika warszawskiego muzeum Polin, który powiedział dzieciom w katolickim programie Ziarno, że właściwie to Żydzi założyli Polskę.

Te dziwaczne twierdzenia pochodzą od pana Piotra Kowalika, pracownika działu edukacji Muzeum Polin w Warszawie. Bardzo możliwe, że ta nowa żydowska legenda może być nową wersją początków polskiej państwowości. 

 

Według pracownika muzeum Polin, gdy pierwsi Żydzi przybyli na tereny dzisiejszej Polski, wszystko porastał las. Potem rzekomi przybysze modlili się i ich Bóg odpowiedział im po hebrajsku "Po lin", co oznacza "Tutaj odpoczniesz". Według legendy przytoczonej przez pana Kowalika tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów.

Co z tego wynika? Według tej wersji historii, to my jesteśmy gośćmi u Żydów, a nie odwrotnie. Polska jest po prostu Polin, a Lech, Czech i Rus z naszej legendy, musieli być zatem Żydami! Doprawdy trudno zrozumieć jaki cel przyświeca w tworzeniu takich dziwacznych legend z mchu i paproci. Trudno nie odbierać tego jako propagandowego oddziaływania na najmłodsze pokolenie Polaków. Szokuje również to, że te dziwaczne teorie jakoby Polska była Polin, są wypowiadane w rzekomo katolickim programie telewizyjnym dla dzieci i to w obecności księdza!

 

Ze słów pana Kowalika może wynikać, że to Polacy mieszkają u Żydów, a nie odwrotnie. Fakt, że takie rzeczy opowiada się dzieciom w publicznej telewizji może niektórych szokować, ale jest to też bardzo pouczające, bo wskazuje kierunki jakie obiera obecna polskojęzyczna władza.

Co ciekawe Żydzi rzeczywiście przybywali 1000 lat temu na tereny zajmowane przez Słowian, ale nie po to aby zakładać Polin, tylko głównie po to, aby zyskiwać niewolników, których sprzedawali potem z zyskiem. Nie bez powodu w niektórych językach słowo Słowianin i niewolnik brzmią podobnie ( ang. slave - slavic) 

 

Pod takim tematem jak ten wypadałoby wyłączyć dodawanie komentarzy, bo z pewnością dla oddelegowanych 100 prokuratorów zobowiązanych do walki z tzw. antysemityzmem, większość z opinii będzie wyczerpywała znamiona art.256 KK. Ostatnio zarzuty usłyszał nawet mężczyzna, który na samochodzie napisał "Polska nie Polin" zatem apelujemy o ostrożność w wyrażaniu poglądów, aby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Sikkimczyk

""Nie bez powodu w niektórych

""Nie bez powodu w niektórych językach słowo Słowianin i niewolnik brzmią podobnie ( ang. slave - slavic) " Widzę, ze promuje się tu skompromitowane wersje historii aktualnie za obce pieniądze opowiadane przez Duczko Smile Nie jest to miejsce by tłumaczyć wszystkie pomówienia jak i przypadkowe zbieżoności nazw od czasów Jordanesa. Wspomnę tylko, że pierwszym w historii, który wymienia nazwę słowianie był historyk Gocki z VI w Jordanes użył nazwy Sklawinowie pisząc, że nieprzeliczony lud Wenetów w jego czasach rozpadł się i na wschdzie wydodrębnili się z niego Sklawinowie. Sklawinowie czyli Słowianie była to więc ta część Wenetów, która poszła na wschód i na południe i została zasymilowana. Tak uczy nas historia. Natomiast podobieństwa angielskich słów absolutnie nic nie znaczą tak jak i nic nie znaczyła Anglia w tamtych czasach - nieistotna wysepka łupiona przez Normanów będaca źródlem niewolników Smile Natomiast co do żydów w poczatkach państwa Polskiego to słyszłem tylko o jednym nazywała się Ibrahim ibn Jakub Smile Ponadto Polska wbrew powszechnej u nas propagandzie nie powstała wraz z rzekomym chcrzetem tysiąc lat temu, ale istniała jako państwo od pokoleń co jasno opisuje min arabski wielki historyk Al Masudi. Z kolei nazwa Polania po raz pierwszy pojawia się w tej wersji Łacińskiej w czasach Chrobrego, przez wieki Polakami nazywano tylko szlachtę entymologia jest sporna, ale napewno nie pochodzi od plemienia Polan, gdyż taki lud nie mieszkal na naszych terench - jedyni Polanie znani z historii wymienieni w kronice Nestora nie byli Lahami i mieszkali za Kijowem. Ponieważ my nie byliśmy niogdy Słowianami Tylko zwano nas Wenetami najbardziej przekonująca teza o pochodzeniu nazwy Polska, Polak mówi, że greckie słowo „Antowie” znaczy to samo co słowiańskie „Polanie”. Zachowało się słowo rodzaju żeńskiego „polanka” (поляница) w znaczeniu „bohaterka. Żydzi wcisnęli nam więc, że nasz kraj powstał z niczego za czasów Mieszka co jest oczywistą bzdurą a teraz jeszcze nam chcą wcisnąć, że to oni ten kraj założyli tysiąc lat temu Smile

Portret użytkownika berek

Należy zapytać pana

Należy zapytać pana bajkopisarza Kowalika gdzie wśród tych jego "borów, lasów" był Chrzest Polski, Mieszko I, Bolesław Chrobry, Statut Kaliski i budowa państwa polskiego z ludów zamieszkujących te ziemie 1000 czy więcej lat przed przybyciem nowych gości? A nawiasem mówiąc sam to mam takie nazwisko, że jak moja szanowna św. pamięci teściowa je usłyszała (swoją drogą bardzo fajna była z niej kobita, wieczny odpoczynek) to zapytała : Żyd czy Niemiec? ;-))) Nie było mnie przy tym, żona opowiedziała po latach i do dziś wspominamy ze śmiechem. I choć gdzieś tam wśród moich przodków byli polscy Żydzi, bo takie same nazwiska są i na cmentarzu żydowskim w Warszawie i w Izraelu to obaj dziadkowie walczyli za Ojczyznę w II WŚ. Jeden z kampanii wrześniowej a drugi przez całą wojnę w AK. I ten drugi nawet pomagał Żydom zbrojnie w czasie powstania w gettcie warszawskim w 1943. A po wojnie nie miał lekko z taką przeszłością. Ubekiem też pewnie nie chciał być, jak choćby Stanisław (Szmul) Ostwind-Zuzga, major NSZ, zamordowany przez komunistów w 1945. Z pewnością wiele jest takich osób w Polsce, bo oba narody żyły obok siebie przez 900 lat i małżeństwa mieszane się zdarzały. Więc gdy słucham takich tekstów "naukowców" z muzeum Polin to te pół Żyda i te pół Polaka we mnie ogarnia jednakowe obrzydzenie dla kłamst i manipulacji jak te słynne "to nie przechodzi do żadna rubryka" rabina Szalom Ber Stambler w wywiadzie u redaktora Klarenbacha. Szacunek do pewnych wartości i patriotyzm to w dużej mierze zasługa rodziny i środowiska, w którym się wychowujemy. Jeśli nikt tego nie wpoi młodemu człowiekowi to potem już nie ma co liczyć na efekty. Dlatego różni tacy dzieciom "wodę z mózgu" chcą robić już od przedszkola. Pozdrowienia dla autora.

 

Amor Patriae Nostra Lex.

Portret użytkownika Jestem, który jest

Miałem nie pisać, ale się

Miałem nie pisać, ale się ostatni raz ugnę.

Ci, którzy obecnie bawią się pogodą i inne syjonistyczne zwierzchnictwo, DOBRZE wie co się DZIEJE nad POLSKĄ i nad nią PRZEBYWA! Tzw. Żydzi i cała wspomniana kohorta syjonistyczna wraz samozwańczą władzą rządzącą POLSKĄ są przekonani, że TU znajdą schronienie przed tym co JUŻ nadchodzi. NIESTETY, ani żadzen syjonistyczny ŻYD, ani Żydo-Prezydent, ani NIKT kto wspiera i popiera tą zorganizowaną miedzynarodową GUPĘ przestępczą NIE znajdzie TU SCHRONIENIA ! N I K T !. Czas się wypełnia bo SŁOWA zostały wypowiedziane i WYPEŁNIĆ się muszą! Pan Prezydent i kohorta jego tak SAMO zostanie ukarana jak ich ZWIERZCHNICY za to, że CIEMIĘŻĄ POLSKI naród. Narzucili nam JARZMO jak FARAON Izraelitom. Zmuszają  nas służyć i być poddanym ludziom, którzy PRZELEWAJĄ niewinną KREW, która należy do CIAŁA Jezusa. Kradną ziemię, które do nich już NIE należą. Dlatego NIE będzie OCHRONY dla NICH. Bez względu gdzie się znajdą i gdzie będą przebywać. Obecność każdego, kto podlega BESTI w Polsce to tak jak śmierć Uzzo który chciał ratować ARKĘ Przymierza. Zostaniecie PORAŻENI potęgą CHWAŁY PANA. Ani o tym NIE myślcie przez chwilę, że ktoś was ochroni przed tym w Polsce. Ta ZIEMIA nigdy do was NIE należała i należeć NIE będzie. Bez względu na to jak nas będziecie upokarzać i torturować. Dziwne tylko. Bo Faraon ciemiężył obcy naród. W Polsce Polak POLAKA ! BIADA WAM ! BIADA ! A czas się WYPEŁNIA. A PAN was zapyta: dlaczego ? co Mu odpowiecie ?

Zobaczcie co BESTIA wyprawia od wielu dni i co nadchodzi:

https://zmianynaziemi.pl/tresc/aktywnosc-slonca

Dla przypomnienia: WODA, MĄKA, DROŻDŻE W PROSZKU I COŚ ŻEBY MOŻNA BYŁO NA TYM UPIEC CHLEB, pamiętajcie, nikt Wam tego nie sprzeda, bez wzgedu na to ile będziecie mieć pieniędzy.

Jeszcze raz Do Zobaczenia w NIEBIE. 3majcie się, bo możliwe, że ostatnie Świąta już obchodziliśmy! 

Portret użytkownika &

Nie było żadnego jarzma ani

Nie było żadnego jarzma ani nie ma dowodów, że Izrael był w Egipcie. Polacy to samo uciskający się naród o wielu kompleksach. Naród sprzedawczyków. Jeden wyda drugiego dla premii, jeden drugiego spałuje i spacyfikuje bo dostanie większą wypłatę.

Portret użytkownika nel35

To muzeum to jest osobliwy

To muzeum to jest osobliwy twór. Podobno żydowskie, a o chasydach ani słowa.
Historia drugiej wojny zafałszowana. Jak widać i słychać, historia Polski też po nowemu.
Tak oto naród "wybrany" kreuje świat wg wlasnego widzimisię.

 

Strony

Skomentuj