Potwierdzono, że pamięć genetyczna rzeczywiście istnieje

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak sugerują badania przeprowadzone na myszach, zachowanie danej osoby może zostać zmienione poprzez wydarzenia, przez które przechodzili jej przodkowie. Tym samym odkryto, że wspomnienia w postaci pamięci genetycznej przechodzą na następne pokolenia.

 

W trakcie badań naukowcy z Emory University School of Medicine w USA wyćwiczyli myszy w taki sposób aby bały się zapachu kwiatu wiśni a następnie obserwowali zmiany jakie zachodziły wewnątrz nasienia gryzonia. Badacze odkryli, że fragment DNA odpowiedzialny za wrażliwość na ten zapach był bardziej aktywny, natomiast w strukturze mózgu zaobserwowano zmiany. Potomstwo wytrenowanych myszy było bardzo wrażliwe na kwiat wiśni i starało się unikać tego zapachu, mimo że nigdy nie doświadczyło go w swoim życiu.
Badanie daje dowody na to iż środowisko może mieć wpływ na genetykę danej osoby a zmiany mogą być przekazywane dalej. Jeden z uczonych dr. Brian Dias uważa, że dzięki temu mechanizmowi można nawet odkryć ślady swojego przodka. Wyniki tego eksperymentu mają istotne znaczenie dla fobii, lęków i zaburzeń stresu pourazowego pod warunkiem, że pamięć może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jednak jest tak w rzeczywistości to oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli nasz przodek co najmniej dwa pokolenia wstecz przeżył jakieś bardzo ciężkie wydarzenie, na przykład w młodym wieku spadł z dużej wysokości i od tego momentu miał lęk wysokości, to ten lęk może pojawić się u osoby w przyszłych pokoleniach.
 
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Udało się potwierdzić że

Udało się potwierdzić że pamięć genetyczna istniejety.Upieram się, że potwierdzono tylko malutki zakres działania genów.Twierdzę, że geny często tłumaczą zachowania i funkcjonowanie całych społeczeństw czy nacji (te sam genotyp w obrębie dużej populacji) .Jesteś tylko tym, czym są twoje geny ! Wpływ środowiska te "geny" dopasowują tylko do SWOJEGO USTALONEGO SPOSOBU działania ! (czyli nie jesteś wytworem środowiska tylko twoje geny określają jaka ma być interakcja CIEBIE ze środowiskiem i potem oto jesteś niby TY w calej okazałości ale to geny rządzą wszystkim) Tymczasem tyle w temacie, bo pracy dotorskiej nie mam zamiaru tu popełniać.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Ludzie nie pamiętają tego co

Ludzie nie pamiętają tego co było 25 lat temu więc gadka o pamięci cos-tam coś-tam to dla nich fantazja. Jak może istnieć pamięc gdy lud nie ma przyszłości?  A tu prosze, apel z przed 6 lat... i nic, zupełna pustka, tego też już nie pamiętają.

Wezwanie Wolnych Obywateli Słowacji, po upływie 6 lat, zaczyna nabierać szerokiego społecznego zrozumienia i aktualności, nie tylko w Słowacji, ale także w Polsce i wielu innych krajach na świecie !

W 1989 roku wielu z nas z nadzieją wzięło udział w farsie, którą przygotowaliście sobie grunt pod coś, o czym nawet nam się nie śniło. Byliśmy naiwni.

Stopniowo, przez 23 lata: rozkradliście i sprzedaliście wszystko to, co pokolenia Słowaków mozolnie budowały wraz z braćmi Czechami: oszukaliście nas przy tzw. kuponowej prywatyzacji, obsadziliście wszystkie miejsca swoimi ludźmi, a nam zaczęliście odstawiać szopkę, zmienialiście się w rządach i ciągle tylko obiecywaliście, że już będzie lepiej, tylko żebyśmy zacisnęli pasa, podczas gdy wy z przesytu nie wiedzieliście, na co jeszcze można wydać pieniądze, które ukradliście.

Przyciągnęliście tutaj inwestorów zagranicznych, stworzyliście im doskonałe warunki, a naszych przedsiębiorców stopniowo zniszczyliście.

Tworzyliście prawa, głównie dla swoich potrzeb, żeby przy każdej kradzieży lub ujawnionym przestępstwie można było powiedzieć, że wszystko było zgodnie z prawem tego kraju.

Aby mieć pewność, że się wam nic nie stanie, całkowicie opanowaliście sądownictwo, prokuraturę i policję.

Pozwoliliście, aby na półki sklepowe trafiła niezdrowa żywność – odpady, których ludzie w „rozwiniętych” krajach nie kupiliby.

Z emerytów zrobiliście żebraków. Zniszczyliście nasze rolnictwo i staliśmy się krajem zależnym od importu żywności.

Rozłożyliście opiekę zdrowotną – z powodu jej żałosnego poziomu cierpią wszyscy obywatele. Za nasze pieniądze uzdrowiliście banki, aby je potem niekorzystnie sprzedać za granicą.

Edukację, z której wszyscy byliśmy dumni, doprowadziliście do takiego stanu, że ze szkół nie wychodzą wysoko wykształceni ludzie, ale rzesze ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie umieją zastosować tej wiedzy w życiu.

Nie potraficie kierować krajem, potraficie tylko łupić obywateli, którzy w desperacji popełniają samobójstwa, bo nie widzą wyjścia z sytuacji, w którą wpędziła ich wasza chciwość.

Szczytem wszystkiego są wasze wysiłki o włączenie Słowacji do krajów z tzw.: „ochroną praw dziecka”, która pozwala na odbieranie rodzinom dzieci, co bezpośrednio zagraża istnieniu podstawowej jednostki naszego narodu – rodziny.

My obywatele Słowacji, wzywamy was, którzy rozkradliście i sprzedaliście nasz kraj, którzy jesteście odpowiedzialni za eksterminację tego narodu, którzy jesteście odpowiedzialni za to, że porządni obywatele tego kraju popełniają samobójstwa z powodu warunków stworzonych przez waszą nieudolność i chciwość, którzy robicie z nas nowoczesnych niewolników – ODEJDŹCIE !

Wiemy, że ten apel wywoła na waszych bezdusznych twarzach tylko uśmiech. Spokojnie się uśmiechajcie. My będziemy śmiać się na końcu, gdy pozbędziemy się was. Potraktujcie to jako wezwanie do odejścia, bez żadnych konsekwencji.

Powtarzam, odejdźcie a nic wam się nie stanie! Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują.

Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami. Będą was sądzić ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem. Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak teraz wy postępujecie z nami.

Gniew obywateli, których zapędziliście w ślepy zaułek, z którego nie widać innego wyjścia, może być srogi. Ukradliście nam naszą przyszłość, ale przede wszystkim naszym dzieciom i naszym wnukom.

Jesteście bezduszni i skorumpowani. My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy ! Zaczynamy „Rewolucję przeciwko tyranii”.

Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może stać, to od tego dnia wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście własnemu narodowi i wciąż wyrządzacie. Z czasem przekonacie się, że to, co właśnie czytacie i z czego się być może jeszcze śmiejecie, zacznie zmieniać się dla was w ponurą rzeczywistość.

Od dziś wszyscy ci, którzy się przyłączą do tej „Rewolucji przeciw tyranii”, niech noszą na piersi naszą trójkolorową wstążkę. Ta trójkolorowa wstążka nas stopniowo zjednoczy!

Na początku będzie nas kilku, ale z czasem będzie nas coraz bardziej widać. Nie będą to tylko dorośli, będą to przede wszystkim młodzi, dzieci, starsi, obywatele, nauczyciele, lekarze, a z czasem żołnierze i policjanci, słowem wszyscy ci, którzy mają dość. Będziemy cierpliwi, a kiedy nas będzie wystarczająco dużo (a to być może nie potrwa długo), przejdziemy do otwartej walki. Ogłosimy strajk generalny i wyjdziemy na ulice.

Gdy to się stanie, a wy nie będziecie poza granicami kraju, biada wam ! Będziemy was sądzić jak największych przestępców, jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia. Obywatele Słowacji wam pokażą, że słowacki naród jest tu, budzi się i nie da się zniewolić!

To wy doprowadziliście do tej sytuacji! Zaprzedaliście się mirażowi bogactwa i władzy. Ale my mamy tego już dosyć! Nie ścierpimy więcej waszej nieprawości, sprzedajności i chciwości.

Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy nie są obojętni na to, jaka będzie ich przyszłość. Obudźcie się! Ukradli wam waszą przyszłość. Dla was nie zostanie nic oprócz beznadziei, długów i niewolnictwa we własnym kraju. Pomyślcie o tym.

Apelujemy do dziennikarzy, aby rozważyli, po której stronie będą stać. Czy za judaszowe srebrniki będą dalej ogłupiać własny naród, czy się przeciwstawią swoim chlebodawcom. Jeśli nadal będziecie uczestniczyć w świadomym wspieraniu kłamstw i półprawd, za które wam płacą, staniecie w rzędzie tych, których ten naród surowo osądzi! W związku z tym, ten apel szczególnie odnosi się do pracowników publicznej radiofonii i telewizji słowackiej, która w świetle prawa jest instytucją narodową, niezależną, informacyjną, kulturalną i edukacyjną, która sprawuje funkcję publiczną.

Wzywamy wszystkich przyzwoitych i nieskorumpowanych policjantów żołnierzy, którzy tak jak my, zdają sobie sprawę, że ten system jest chory i wymaga natychmiastowej zmiany, żeby stanęli po stronie przyzwoitych ludzi i nie stosowali wobec nich środków represji, zgodnie z oczekiwaniami rządzącej elity. Wy również jesteście obywatelami tego kraju, jesteście rodzicami, macie dzieci, wnuki, którym ci chciwcy ukradli przyszłość. Wy też zdajecie sobie z tego sprawę! Jeśli działacie przeciwko własnym obywatelom, popełnicie straszną zbrodnię, nawet przeciwko własnym dzieciom, którym odbierzecie nadzieję na godne życie w ich własnym kraju.

Wzywamy wszystkich tych, którzy byli i są wykorzystywani przez ten reżim, aby przyłączyli się do tego apelu i publicznie zdystansowali się od tego zgniłego systemu.

Wzywamy wszystkich obywateli tego kraju, którzy identyfikują się z tym apelem, aby na znak tego przypięli trójkolorowe wstążki, abyśmy stopniowo poczuli naszą rosnącą siłę.

Na koniec, jeszcze raz wzywamy was, którzy się uważacie za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko kompletnym dnem. Nie potrzebujemy waszych pieniędzy, które nam ukradliście, nie chcemy zemsty, po prostu odejdźcie! Weźcie wszystko, co nakradliście i wynoście się!

Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla tego kraju! Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej! Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy wszystko od nowa, ale tym razem już bez was!

Wolni obywatele Słowacji

Portret użytkownika baca

trochę sam sobie przeczysz bo

trochę sam sobie przeczysz bo właśnie semickie zbrodnie na Słowianach już dawno weszły na stałe do naszej pamięci genetycznej...

jak?

w formie oczywistej przestrogi dla kolejnych pokoleń... potworzono mnóstwo słów przekazujących zwięźle sedno np:

- obżydliwy

- pasożyd

- podjudza

- parchaty

etc...

jak widzisz doskonale się to komponuje z manifestami innych pokrzywdzonych narodów w tym Słowaków...

 

 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Właśnie lud ma te słowa które

Właśnie lud ma te słowa które wymieniłeś w swoim słowniku, nawet w tym potocznym, ale czemu zapomniał co one znaczą? Czemu nie wyciąga wniosków i nauki płynącej z tych określeń. Czemu ludzie o tym ze sobą nie rozmawiają nie analizują tych zjawisk?

Portret użytkownika lipka

Ludzi uśpiono, nie czuwają

Ludzi uśpiono, nie czuwają nad literaturą i nie rozumieją już słów, zobacz kim są pisarze, jakie filmy się promuje, czego uczy się w szkołach, to jest systematyczne usypianie pamięci i nawet jak rozumieją te słowa to nie wiedzą do kogo je odnieść bo przecież teraz wszyscy są Polakami, nikt nie sprawdza kto jest kto.

NIE MA ŻADNEJ WIRUJĄCEJ KULI...

Broń jądrowa istnieje tylko w naszych głowach. Odstaw fluor = myśl samodzielnie.

5G - wara z tym od Polski!!

Głowy do góry i więcej wiary w siebie!!

Portret użytkownika MINOTAUR

Zgodnie z tym co autor

Zgodnie z tym co autor napisal wynika prosty wniosek. Czlowiek ktory nie boi sie niczego musial miec w swojej rodzinie imbecyla ktory nie rozumial pojecia strachu i zwiazku przyczynowo-skutkowego. Dlatego opierajac sie na tym choroby psychiczne czy tez ulomnosc umyslowa jest dziedziczna(eugenika). Ja dla tego przykladu boje sie Rzeznipospolitej Polskiej ktora skazuje bezpardonowo niewinnych ludzi za to tylko, ze nie mieli mozliwosci obrony i zlozenia stosownycj wyjasnien. Co za tym idzie moje potomstwo bedzie mialo traumatyczne skojarzenia z Panstwem Lachociagow gnojkow prostytutek i zlodzieji. I kazdorazowo kiedy uslyszy Polska to zesra sie w gacie i bedzie uciekac na strych. I tym optymistycznym akcentem zycze szanownym panom i paniom milego weekendu.

Portret użytkownika Kangur.

Szczerze mówiąc MINIWACUŚ, to

Szczerze mówiąc MINIWACUŚ, to ty do pisuaru nie potrafisz trafić, nie obszczywając całego kibelka i spodni...a gdzie tu do zapłodnienia kobiety...tak więc możesz zapomnieć, że kiedykolwiek będziesz mieć dzieci...i całe szczęście, bo mieć takiego tatusia byłoby gorsze od kalectwa.

Tym optymistycznym akcentem życzę powodzenia w poszukaniu pęsetą, czegoś, co dawno zostało odcięte.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie wiem czy pamięć

Nie wiem czy pamięć genetyczna istnieje ale istnieje coś takiego jak zmiana DNA. Wiem to po sobie. Odkąd znalazłem Boga jako mądre drzewo nieba i piosenkarzy którzy też tak widzą Boga to zacząłem słuchać dużo ich muzyki a mój organizm wydobrzał. Po pierwsze trawienie mam super, potrzebuję maks 4 godz. snu, odróżniam ludzi dobrych od złych, poprawiła mi się pamięć, pokochałem Boga i odnalazłem siebie. Czuję się młodszy na duchu i bogatrzy w uczucia. Wam też polecam odnaleźć Boga bo im nas więcej tym jesteśmy silniejsi. Polecam obejrzeć piosenkę od początku do końca- jest w temacie moich powyższych rozważań. Wiara w Boga jako mądre drzewo życia jest bardzo stara. Sięga czasów Adama i Ewy.

https://youtu.be/SE7umozOhtE

 

Portret użytkownika lipka

Masz rację, jesteśmy

Masz rację, jesteśmy nasionami boskiego drzewa ale to niestety stawia nas na samym dole drabiny rozwoju. Muzyka wskazuje kierunek skąd wieje wiatr, który porusza struny uczuć i nic więcej.

Strony

Skomentuj