Niepodporządkowanie się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE to „krok do wyjścia” Polski z Unii Europejskiej. Czas na Polexit?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Unia Europejska zaczęła nam wysyłać kolejne sygnały jasno wskazujące, że Polska przestaje być „kompatybilna” z UE. Zmiany zachodzące w naszym kraju w związku z funkcjonowaniem Sądu Najwyższego stały się kolejną okazją, aby pokazać, że Polska w wielu istotnych kwestiach po prostu nie może decydować sama o siebie.

 

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), zawieszając ustawę o Sądzie Najwyższym, pokazał stan naszej niepodległości, która niestety jest w fatalnym stanie. Tak jak kiedyś Polska była pod kontrolą czerwonych komunistów z Związku Radzieckiego, tak teraz kontrolę nad nami sprawuje „organizacja”, zwana Unią Europejską, czyli niebiescy komuniści.

 

Polski rząd zapowiedział, że będzie kwestionował postanowienia Trybunału Sprawiedliwości. Jednak to niczego nie zmienia – Polska po podpisaniu odpowiednich traktatów zmuszona jest teraz przestrzegać prawa unijnego.

Prezes TSUE Koen Lenaerts ogłosił wczoraj, że kraj, który nie chce się podporządkować orzeczeniom trybunału, zmierza w kierunku wyjścia z Unii Europejskiej. Wyraźnie nawiązując do Polski stwierdził, że skoro nasz kraj nie chce przestrzegać unijnego prawa to „wpisuje się w proces podobny do brexitowego”, a decyzja w tej sprawie to być albo nie być w Unii Europejskiej.

 

W związku z powyższym, UE stawia nas przed wyborem. Albo w Polsce przywrócone zostaną „rządy prawa” w trybie natychmiastowym, albo Unia nałoży na nas wysokie kary finansowe i być może popchnie Polskę w kierunku Polexitu, a wtedy zostanie nam budowanie Trójmorza.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika marian

Małżeństwo też powinno bć

Małżeństwo też powinno bć nierozerwalne. A co gdy facet pije i bije ? Albo żona nie dba o dzieci ćpa i pije ? A gdy małżonek lub małżonka stale grozi tym czy tamtym ? To co ? Zostać i iść na dno czy może separacja ? Czy jak ktoś wziął ślub to już musi w tym tkwić aż po życia kres ? A może twarde rozmowy  zamiast otrzepywania łokci ? Zawsze byliśmy i będziemy tu gdzie jesteśmy. Możemy mieć silną gospodarke i silna armię i sojuszników niezależnie gdzie bedziemy należeć czy nie należeć. Polityka to sztuka dbania o swoje interesy a nie o cudze. Rozbiór Polski może sie dokonac na wiele sposobów i w kazdych warunkach. Może ale nie musi wystarczy poczytać jak to wyglądało przed rozbiorami w Polsce. Na pierwszym miejscu powinno być dobro obywateli, Polaków a nie jakieś idee lub czyjeś zachcianki.

Portret użytkownika Ben1

Czy możemy sobie pozwolić na

Czy możemy sobie pozwolić na wyjście z Unii Euorpejskiej w obecnym momencie?
Nie! Cała ta machina to sieć wzajemnych powiązań i zależności.
Nic tu nie jest nasze, wielopoziomowe możliwości nacisku z zewnątrz przekraczają możliwości pojmowania.
Zadziałało by to tak jak na narkomana odstawienie używki.
Jasne że się da, ale to trudniejsze niz pozornie się wydaje.

Portret użytkownika Thor

Wszystkim którzy chcą wyjścia

Wszystkim którzy chcą wyjścia z UE radzę sadżcie kartofle i zbierajcie deszczówkę. Bo jak wyjdziemy będziecie jeśc kartofle z wodą i wodę z kartoflami, na przemian. I kosy poostrzcie trzeba się będzie jakoś bronić. Ja ani zaPO ani za Pisem ino za rozumem.  Trochę wyobrażni rozwydrzone bachory i półinteligenciki z koziej du....y.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NieTeraz

Czy wierzysz szczerze w to co

Czy wierzysz szczerze w to co piszesz? Sowiecka propaganda wyprala ci mozg. obodz sie i zacznij myslec jak normalny człowiek albo jedx do tej zaplutej krainy zwanej wielkim więzieniem a na mapie pokazywanej jako rosja. 

Portret użytkownika UPAdlina

Nie wierzę, ale wiem.

Nie wierzę, ale wiem. Sowietów to wy macie w swoich chorych ukro-łbach, a co do propagandy to wasza ukro-banderowska propaganda od dziecka robi wam  z mózgu łajno. Wasze wściekłe plucie na polskich portalach nie zmieni faktu, że Polacy się budzą i mają dość złodziejskiej zdegenerowanej pedalskiej hujni gejropejskiej. Co do Rosji, to ciekawe, że już kilka milionów twoich ziomali uciekło z tego twojego banderowskiego "raju" do "więzienia", które nazywasz Rosją!!!!! Hehehehehe! A co do więzienia, to akurat obecnie za kratami przebywa w uSSmanii 2,2 mln amerykanów, co stanowi 25 proc. wszystkich osób przetrzymywanych w więzieniach na świecie. 2,2 mln więźniów w uSSmanii to tyle samo ile w 35 krajach europejskich razem wziętych i cztery razy więcej niż w Chinach. Zanim więc coś wypocisz, to pomyśl, bo znowu zrobisz z siebie idiotę większego, niż jesteś.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Solo8o

Calutki obecny system

Calutki obecny system polityczny nie jest naturalnym tworem, tylko jest wymyślonym przez masonerie narzędziem do drenażu ludzkiej energii i obniżenia potencjału ludzkości. Ludzie zrozumcie to i przestancie się podniecać tymi referendami, glosowaniami, konstytucją itd. To tak jakby dziś jarać się silnikiem parowym, bo wydajność tego systemu jest porównywalna. System powinien być prosty przejżysty i klarowny. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika Max 1983

To ty się zdecyduj bo od

To ty się zdecyduj bo od kiedy tu zaglądam to jesteś za tym żeby Polska wyszła z Unii, a teraz słyszę że jak wyjdzie to po nas??Ja akurat z ta tezą się zgadzam, bo uważam że Polska gdy zostanie sama jak palec między Rosją a Niemcami to skonczy to się tak jak zawsze.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ja jestem zdecydowany, aby

Ja jestem zdecydowany, aby Polski w UE nie było, ale nie na unijnych zasadach, tylko polskich. W tym celu trzeba się związać z Rosją i sprawa załatwiona. Już kiedyśpisałem, że gdyby Polska opowiedziała się za Rosją, zyskalibyśmy jako sojusznik bardzo wiele. Nawet w historii bolszewickiego ZSRR mieliśmy więcej praktycznej wolności i tradycji co teraz. Obecnie niby nic nam sie nie zabrania, ale steruje podprogowo tak społeczenstwem polskim, że dobrowolnie stajemy się niewolnikami systemu, jeszcze go za to gloryfikując róznymi przygłupami.. U boku Rosjii stalibyśmy się znów siłą gospodarczą i militarną, jak było za komuny. 10-ta godpodarka świata, polski w całości przemysł i energia! A teraz wędrując w górę anusa USA i Izraela, lub Niemców możemy tylko zatykac nosy i pełzać dalej!

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

Strony

Skomentuj