Południowa Afryka zmieni konstytucję, aby dokonać grabieży ziemi należącej do białych farmerów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Republiki Południowej Afryki zaczynają realizować swoje zapowiedzi, dotyczące odbierania ziem białym farmerom celem przekazania ich w ręce czarnego chłopstwa. Dotychczas powstrzymywano się od tego ze względu na zapisy w konstytucji, lecz prezydent Cyril Ramaphosa ogłosił, że partia rządząca powinna przystąpić do prac nad wprowadzeniem odpowiedniej poprawki.

 

Zapowiadane od dłuższego czasu plany odbierania ziem uprawnych, które w przeważającej większości są własnością białych farmerów, nazywa się sprawiedliwością społeczną. Czarni zaczęli prześladować, napadać i nierzadko zabijać białych, którzy coraz częściej decydują się na emigrację. Nie mają innego wyjścia, gdyż rząd konsekwentnie zmierza do grabieży ich własności.

 

W tym tygodniu, prezydent Cyril Ramaphosa stwierdził, że poprawka do konstytucji jest niezbędna, aby można było odbierać ziemie białym farmerom bez wypłaty jakichkolwiek odszkodowań. Konstytucja jest ostatnią przeszkodą, która stoi na przeszkodzie złodziejskiego rządu RPA, lecz wkrótce również i ten problem zostanie rozwiązany. Wszystko to w imię rzekomej sprawiedliwości.

Białych rolników czeka okrutny los, jeśli w porę nie opuszczą tego rasistowskiego państwa. Kilkunastu tysięcy farmerów próbuje szukać schronienia w Rosji, twierdząc, że jest to kwestia życia i śmierci. W czerwcu, komunista Julius Malema, który nazywany jest „Hitlerem z RPA” ogłosił, że czarni mogą nawet dokonać eksterminacji białych, jeśli nie oddadzą swoich ziem. Wygląda na to, że Republika Południowej Afryki całkiem świadomie zmierza do katastrofy, której na podobnej zasadzie doświadczyło już Zimbabwe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Afryka to kontynent czarnego

Afryka to kontynent czarnego człowieka .. co biały robi tam posiadając większość ziemi? I jak wszedł w jej posiadanie? Gnębiąc czarnego? Pewnie tak .. RPA to kraj bogaty w złoto i diamenty, i biały skurw.syn pojechał tam żeby je rabować .. wiemy to z historii. To teraz słusznie czarny mówi: wypi.rdalać. Na razie grzecznie .. ale jak w końcu łby zaczną masowo spadać to biały będzie wiał stamtąd nie ogladając się na konstytucję.

Portret użytkownika Karolina

Egypt, Marokko, Libia,

Egypt, Marokko, Libia, Tunezja, Alger to nie sa kraje murzynskie. Sudan jest czesciowo arabski. Etiopia nie jest murzynska. Afryka nie jest wylacznie kontynentem Murzynow i nigdy nim nie byla tak jak Azja nie jest i nie byla kontynentem rasy zoltej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie wiem za co dostałeś tyle

Nie wiem za co dostałeś tyle plusów... To żałosne... Afryka, była przed białym człowiekiem zasobna i nikt nie głodował. Byli dzicy i prymitywni, ale kwitły i wysoko rozwinięte kultury bez udziału białych. Naturalną ewolucję kontynentu zakłócił oczywiście pazerny biały brudas. Ty sądzę, jesteś takim białym brudasem, co by chętnie podlubał w afrykańskiej ziemi... czerwieniąc się i pocąc  z zachłanności...

Portret użytkownika Karolina

Jedynymi wysoko rozwinietymi

Jedynymi wysoko rozwinietymi kulturami w Afryce byl Egipt starozytny, niemurzynska chrzescijanska Etiopia i Egipt mahometanski. W Egipcie powstaly arabskie osrodki naukowe, takie jak uniwersytet Al Azhar. Miasta budowali jedynie Arabowiei biali . Przez wieki Murzyni nie stworzyli ani jednego osrodka miejskiego.

Portret użytkownika znawca

PGR AFRYKA , z lwem na

PGR AFRYKA , z lwem na zagrodzie, he he ... Smile ... ale na tym koniec żartów :

1. to jest raczej RENACJONALIZACJA majątku narodowego (dóbr narodowych) aniżeli - jak to sformułowano w artykule - rządowa grabież mienia prywatnego. Renacjonalizacja ... ponieważ proces nabywania ziemii przez białych farmerów odbył się w drodze kolonizacji - czyli wprost przywłaszczenia sobie czegoś nie swojego, w skrócie ujmując - w procederze kradzieży ... a więc wygląda na to, że odbierają co swoje - i tyle ...

2. chodzi tylko o to, by tamtejsi rządowi nie wpadli czasem na pomysł rodem z Wenezueli ... ...a napewno chodzą takie głosy, że rdzenna - afrykańska większość mieszkańców RPA - znaczniej ubożej kształcona od tej - białej pochodzenia europejskiego mniejszości - że to niby by ta większość afrykańska nie poradzi sobie w kapitalistycznym gospodarzeniu na swej własności ... a więc rząd RPA powiniem zadbać o to by tak się właśnie nie stało ... a w przypadku porażki - jakieś socjalistyczne panaceum napewno nie pomoże ... stąd mój żart o PGR ... podobnie było u nas w Polsce - skończyły się rządy Stalina w Polsce i dopiero po 1989 roku agrarny wybryk natury - Państwowe Gospodarstwo Rolne - ....upadł na zawsze ... w Polsce ziemia wróciła do ludzi, którzy ją uprawiają - do rolników, a urzędnik z "Centralnego Ministerstwa" z Warszawy przestał tworzyć plany producji ... dziś w polskim rolnictwie - dominującą rolę odgrywa centralne planowanie produkcji z poziomu Unii Europejskiej ... ale oczywiście jest również tak, że sama cena produktu rolnego jest kształtowana przez warunki rynkowe.

3. jak mówisz o kimś "czarnuchy" - rasistowsko - chamsko - ksenofobicznie ... to tak jakby statystyczny DOJCZ lub innego rodzaju und ihre sprache zza oceanu - w języku ju-łe-sej .. .powiedział o Polakach w kategoriach ... "pojeb" - nadajac temu słowu odgórny wyznacznik dla naszej narodowości ... i szczerze mówiac - to nie rozumiem - dlaczego jeszcze admin strony nie wywalił Cię z tego forum - dlaczego komentarz nie został usunięty etc. ?... Może pewnie dlatego, że AJPik rządowego spec służbisty jest nieuchwytny, he he ... Smile

P.S.

Na Zmianach na Ziemii nie ma polskich rasistów ... takie rasistowskie teksty tworzą tylko albo zwalczające ZNZ zachodnie Mass Media - ich ludzie - nierzadko z agenturalną przynależnośćią operacyjną - co w przypadku polskich "wiodących" mediów nie jest jakąkolwiek sensacją ... albo rasistowskie teksty na ZNZ tworzą wykolejeńcy społeczni - których jak widać - w Polsce jest mniej niż na Zachodzie ... w Polsce nie ma rasizmu - biorąc pod uwagę statystyki ... na Zachodzie to biali są rasistami ... ciągle to udowadniają statystyki napadów na tle rasistowskim ... liczby nie kłamią ... natomiast rządzący konglomerat medialnego kłamsta ... ciągle stawia znak równości między ... napadem rabunkowym - a napadem na tle rasistowskim ... a więc w takim ujęciu - w przypadku takiego zakłamania - to faktycznie w Polsce dochodzi do częstych napadów na mniejszości etniczne, religijne, rasowe, etc.

Portret użytkownika euklides

To państwo kradnie

To państwo kradnie przywłaszczając sobie coś co do niego nie należy. Codziennie płacimy podatki, czyli jesteśmy okradani przez organizację, która przywłaszcza sobie coś co do niej nie należy. Ofiarą grabieży narodu przez państwo jest naród, więc  proces ten należy nazwać denacjonalizacją. Nie ma nic bardziej narodowego w państwie niż we własności narodowej prywatnych właścicieli, którzy to właśnie są przedstawicieli narodu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Tak czytam wiele artykułów na

Tak czytam wiele artykułów na temat odbierania białym ziem przez tubylców... I oczy otwieram coraz szerzej... szerzej... łapiąc je w końcu w dłonie by gałki nie wypadły.. Skąd kuźwa takie zakłamanie??!! Afrykańczycy odbieraja swoje ... Czas by Indianie odebrali swoje  i cała rasa wybranych od Ziem Obiecanych poszła w dym... razem ze swoim bożkiem Jahwe...

Portret użytkownika Tomasz S

Nie odbieraja swojego bo to

Nie odbieraja swojego bo to nie bylo nigdy ich. Podobnej logiki uzywala OUN zachecajac Ukraincow do mordowania Polakow i zabierania im ziemi. Podobnej logiki uzywa teraz banderowski rzad Ukrainy publikujac ukrainskie roszczenia do polskich powiatow na wschodzie i poludniowym wschodzie obecnej Polski.

Strony

Skomentuj