Muzułmanie zbezcześcili statuę Matki Boskiej i spotkała ich islamska kara

Kategorie: 

Źródło: english.alarabiya.net

Trzech młodych muzułmanów uznano za winnych zbezczeszczenia posągu Marii. Sędzina z Libanu nakazała im za karę zapamiętać fragmenty Koranu, które chwalą matkę Jezusa. Oskarżeni, którzy żyją w wiosce zamieszkanej w większości przez chrześcijan, zostali zatrzymani po tym, gdy rozpowszechnili w Internecie film z bezczeszczenia świętego posągu.

 

Na rozprawie, która odbyła się 8 lutego, sędzina Jocelyne Matta nakazała młodym mężczyznom zapamiętanie wersetów z rozdziału Koranu Al-Imran, który opisuje narodziny Maryi, Jej dziewictwo i zwiastowanie poczęcia Jezusa przez anioła Gabriela. Matta, odczytując swój werdykt na sali sądowej w Trypolisie, powiedziała, że wyrok ma nauczyć młodych mężczyzn szacunku i miłości islamu do Matki Boskiej, poinformowała strona internetowa Al Arabiya.

 

Ojciec Rouphael Zgheib z Kościoła Maronickiego i zarazem dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Libanie, wypowiedział się na temat wyroku sądu w wywiadzie udzielonym agencji prasowej Watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

„Sąd zdał sobie sprawę, że chłopcy nie wiedzieli nic o Koranie, mimo iż byli muzułmanami. Sędzina wybrała im odpowiednie wersety, aby nauczyć ich poszanowania własnej religii, a także wiary tych, którzy nie są muzułmanami” - powiedział ks. Zgheib.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Jakub

Prawda jest taka ze wszyscy

Prawda jest taka ze wszyscy tu zgromadzeni to trole wynajeci do tego aby siac swoje herezje(zeby tylko nikomu nie przyszlo do glowy przypinac mi latke katolika za uzycie slowa herezja nie ze mna te numery trole), upadliniec i adam michnik wypisuja tu ze Polska jest dla nich najwazniejsza a obrazaja wiare milionow Polakow       tych obecnych jak i tych ktorzy juz nie zyja a ktorzy gineli za te ziemie przeciez wy tym samym plujecie na ich groby.

Portret użytkownika aj

A przepraszam, rzecz się

A przepraszam, rzecz się działa w Libanie czy w Libii? Bo Trypolis to Libia. Liban to Bejrut. Czy prawo libijskie jest własciwe do rozstrzygania spraw w Libanie??? Czy może część faktów została dopowiedziana przez autora???

Portret użytkownika Ogo Pogo

Adamie Michniku Rechocie

Adamie Michniku Rechocie jesteś tak prymitywny jak rabaj Owad w swoich wypowiedziach.Ten twój cuchnący antykatolicki rechot,wulgaryzm ,bluźnierstwo jest jak tak podobny do bełkotu premiera Nietenxyja ,że czuję ,że istnieje pokrewieństwo między i wypranymi a tobą mimo ,że pozorujesz co innego.

Jeszcze dosięgnie cię zapłata i to wkrótce.Powiadamiam jedynie

Portret użytkownika si

Jezus pokazał droge do raju

Jezus pokazał droge do raju przez gaj chrystusowy miedzy innymi swojemu oprawcy choć wiedziiał o jego niecnych zachciankach odtracaniu ducha swietego . Podobnie jak inni tu i tam czy to z złośliwości najcześciej i prostej głupoty nnie widza swego. 

Portret użytkownika lipka

Nie znasz prawdy, jeśli

Nie znasz prawdy, jeśli myślisz że w biblii opisano fakty to jesteś od prawdy dalej niż myślisz. Jedno trzeba zawsze pamiętać czytając opracowania szydowskich "naukowców" - ich zadamiem nie jest ukazywać prawdę ale swoje "argumenty" tak przedstawiać by stały się prawdą i służyły ich celom, do tego dopisuje się całą oprawę, która ma uwiarygodnić "fakty". Judasz nie popełnił samobójstwa tylko został zamordowany więc Jezus (?) nie został przez niego wydany, to była gra pozorów która przyniosła im większe korzyści niż mogli sami przewidzieć. Tamte czasy to walka polityczna wśród szydów i nic więcej, głupi rzymianie dali się nabrać na plewy jak Indianie na paciorki.

Portret użytkownika 3plabc

W Libanie żyją chreścijanie,

W Libanie żyją chreścijanie, szyici i sunnici, więc kwestia wzajemnego poszanowania jest istotna. Tymbardziej że włądza w kraju też jest podzielona między wszystkich. U Saudów, czy w Pakistanie zgaduje, że powiedzieli by że nic się nie stało, albo po cichu pochwalili.

Portret użytkownika peterek68

Oczywistym jest ze wystapila

Oczywistym jest ze wystapila negatywna emocja, (coz za jezyk, domorosly psycholog), jak cie jakies stare pe'zisko obraza wystepuja emocje. Jak robi to czesto emocje sie nawarstwiaja i zaczynasz szplina nienwaidzic. Wrecz marzysz o spotkaniu go w realu i jeszcze wiekszych emocjach. Z tego co widze to probujesz tu grac jakiegos intelektualiste ale wychodzi z tego Samselizejaja.

Portret użytkownika Arya

coz za jezyk, domorosly

coz za jezyk, domorosly psycholog

95% psychologów, to osoby które miały problem same ze sobą i poszły studiować psychologię, bo myślały, że im to pomoże. Niestety jak to w życiu bywa nic im to nie dało. Lepiej więc być domorosłym psychologiem i wiedzę czerpać z własnego doświadczenia, niż z tego co do łba pchają nam inni. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj