Niebo nad Tatarstanem oświetlił dziwny blask

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niebo nad Tatarstanem w noc prawosławnego Bożego Narodzenia rozświetlił dziwny błysk: mieszkańcy mówią, że słyszeli dudnienie, poczuli wibracje, a po błysku niebo stało się czerwonawe. Informacje na ten temat publikuje portal Kazanfirst. Sądząc po relacjach naocznych świadków, jasny błysk nastąpił 07 stycznia o około 0:22.


Wybuch nastąpił nad miejscowościami: Naberesznje Czelny, Niznekamsk, Jelgruga, Chistopol, Almetjewsk, Zainsk, Mendelejew i Menzelinsk, a także w Wjatskije Poljany w regionie Kirov. Mieszkańcy Tatarstanu doświadczali wstrząsów przy okazji zdarzenia. Niektórzy mówią, że słyszeli dudnienie. Prawie wszyscy naoczni świadkowie zauważyli, że błysk rozświetlił niebo tak, że stało się jasne jak za dnia, a po incydencie został na długo czerwony, albo jak kto woli, krwawy odcień.

„Całe niebo było oświetlone przez niebieskie, jasne światło z jednego końca horyzontu na drugi, a minutę później odczuliśmy wibracje. Co to jest? Meteoryt spadł gdzieś w pobliżu?" - cytuje jednego z naocznych świadków Tatar-inform.

Publikacja przypomina, że podobne zjawisko zaobserwowano w Kazaniu w zeszłym roku. Następnie rozważano wersje, że może to być zwarcie elektryczne, burza zimowa, a niektórzy pisali nawet o UFO. Jednak w komentarzach na stronie internetowej Chelninskiye Izvestia podano szeroki wachlarz opinii: od znaku na Boże Narodzenie do zmowy obejmujące uruchomienie potężnej ilości fajerwerków w jednej chwili.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj