Huragan Nate zmierza w stronę USA. To już czwarty huragan, którzy uderzy w Amerykę w ciągu zaledwie dwóch miesięcy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na Atlantyku szaleje kolejna wielka burza, która zagraża obecnie platformom wiertniczym w Zatoce Meksykańskiej. Potem spodziewane jest wejście huraganu na ląd. Zagrożone jest 60 milionów ludzi.

Obecnie huragan Nate jest żywiołem 1 kategorii. Przy wejściu na ląd zwykle siła huraganu maleje więc spodziewane jest osłabnięcie do poziomu sztormu tropikalnego. Z pewnością jednak jeszcze jako huragan uderzy w stan Mississippi. 

Huragan pierwszej kategorii jest bardzo podobny w skutkach do orkanu Ksawery, który ostatnio spustoszył Polskę. Wiatr ciągły wieje z prędkością od 120 do 150 km/h. W regionach przybrzeżnych huragan może wywołać podtopienia. Wysokość spodziewanej fali powodziowej może wynieść do półtora metra.

Huragan Nate spowodował już Ameryce Środkowej śmierć 22 osób. Teraz zbliża się do USA i mocniej zaludnionych regionów dlatego spodziewane są spore utrudnienia ze względu na nieuchronne powodzie. Na nadejście żywiołu i silnego wiatru przygotowuje się Nowy Orlean zniszczony w 2005 roku przez potężny huragan Katrina. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Skomentuj