W Ugandzie ludzie są zabijani w ofierze, aby powstrzymać suszę prowadzącą do głodu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ciemnota w afrykańskich krajach jest doprawdy porażająca. Powszechnie wierzy się tam w wyimaginowane gobliny, tnie się na kawałki albinosów, z których ciał tworzy się amulety, a ostatnio w Ugandzie praktycznie co tydzień pojawiają się doniesienia o składaniu ofiar z ludzi, aby zakończyć suszę!

 

Najsilniejsza od pół wieku susza w Afryce, spowodowała, że w Ugandzie rozpoczęła się klęska głodu. W ekstremalnych sytuacjach ludzie są w stanie robić więcej głupstw. Lokalna populacja aktywnie uprawiająca czarną magię, powróciła do straszliwych rytuałów, aby jakoś uspokoić siły natury.

 

W nadziei na deszcz i dobrze żniwa, szamani regularnie dokonują ofiar z ludzi. Według organizacji zajmujących się monitorowaniem praw człowieka, w Ugandzie, dla lepszej pogody i plonów zabijane jest co najmniej jedno dziecko tygodniowo. 

W sumie w Ugandzie jest aż 650 tysięcy oficjalnie działających czarowników a ponad 3 mln ludzi w 40 mln populacji, zaangażowanych jest w tajne praktyki czarnej magii. W ciągu ostatnich dwóch lat ujawniono morderstwa rytualne przynajmniej 6 dorosłych i 14 dzieci. 

 

Pod koniec września z powodu podejrzenia wykonywania morderstw rytualnych aresztowano 44 osoby, z których jedna przyznał się do zabicia aż 8 kobiet. Szamani nie widzą nic złego w tym co robią uważając te mordercze praktyki częścią wielowiekowej tradycji przodków. 

Organy ścigania i przedstawiciele kościołów robią wszystko, aby zapobiec nowym przypadkom składania ofiar z ludzi. Ale gdy kraj cierpi z powodu powszechnego głodu, to zdesperowani ludzie szukają zbawienia w czarnej magii. Podobna sytuacja pojawia się również w wielu innych regionach Afryki, gdzie kobiety i dzieci są regularnie ofiarowane w celu zakończenia suszy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Ractaros96

Afryka potrzebuje edukacji

Afryka potrzebuje edukacji oraz nieograniczonej wymiany handlowej z krajami bogatymi. Edukacja jest jedyną pomocą dla Afryki na jaką powinni się składać obywatele krajów bogatych ze swoich podatków. Jak we współpracy z lokalnymi władzami zbudujemy im szkoły i udzielimy nauczycieli (dopóki nie będą mieli własnych), to z resztą poradzą sobie sami. Rozwiną rolnictwo, a jak warunki klimatyczne nie pozwolą, to zbudują przemysł za zyski z którego będą mogli importować żywność. Edukacja to podstawa, inaczej będzie tam panował wieczny chaos. Co do nieograniczonej wymiany handlowej mam na myśli przede wszystkim żywność. Zwiększenie produkcji w krajach bogatych i eksport do Afryki, ale nie za darmo. Jeśli będziemy im wysyłać żywność w formie pomocy humanitarnej, a nie ich edukować, to będą się tylko mnożyć i pogłębiać głód. "Dać wędkę, a nie rybę". Tą wędką jest edukacja.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika sceptyyk

Tak sądzisz? Afryka

Tak sądzisz? Afryka potrzebuje kogoś, kto zagoni afrykanów do roboty. Doskonały przykład w Afryce, dają Chiny - krótko za mordę i gonią ich do pracy. A to powoduje, że mają mniej czasu na rozmnażanie i poprzez pracę, uzyskują środki na własne wyżywienie.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie bardzo rozumiem, czym

Nie bardzo rozumiem, czym różni się wiara w gobliny, od wiary w gadającego węża, gadający płonący krzak, czy kobietę którą zapłodnił duch??? Wiara to wiara! Mówienie o jakimś wyimaginowaniu albo w ogóle nie powinno mieć miejsca, albo powinno dotyczyć wszystkich wierzeń!
A po drugie... Co do tych mordów... Co najmniej 6 osób i 14 dzieci zamordowanych rytualnie w ciągu 2 lat? Serio???
MARTWIŁBYM SIĘ RACZEJ MORDAMI W TAK ZWANYM "CYWILIZOWANYM" ŚWIECIE!!! W samej tylko Polsce, około 500 rocznie, z czego spora część z pewnością nie różni się niczym pod względem zwyrodnialstwa od mordu rytualnego!
Bo jaka jest dla mordowanej osoby różnica, czy jest mordowana rytualnie, czy na przykład bita, potem gwałcona, a potem rąbana siekierą???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj