Uwagi do moderatorów

Witam.
Wszelkie uwagi nt. ZnZ tj. przestrzeganie regulaminu itp. proszę kierować do tego tematu.
Jeżeli na forum w innych tematach pojawią się wpisy o czyimś nieadekwatnym zachowaniu itd. zostaną tutaj przeniesione bądź usunięte bez żadnego "ale", ponieważ takie odpowiedzi niszczą tylko temat, w którym się pojawiają.
 
 

Portret użytkownika Santiago88

Pio'76   Oszołom przeniósł

Pio'76
 
Oszołom przeniósł się tutaj z tematu o aborcji, bo już go wszyscy tam ignorowali. Zniszczył dyskusję, zepsuł temat i jak każdy pasożyt znalazł teraz nowego żywiciela. Przecież to ten sam styl popełniania wpisów i taka sama metoda.
Proponuję nadal go ignorować i to z najwyższym zaangażowaniem Wink
 
 
Roni Tornado
 

Pio'76, proszę, skontaktuj się z kimś ważnym z tej strony i niech zakażą udziału na forach osobom niezarejestrowanym. To bardzo ważne. Ktoś powinien usunąć bałagan w temacie o aborcjii i zapobiec w zasyfianiu przez niezarejestrowanych w innych tematach. To zbanowany Arimasu niszczy tematy.
 

 
Istnienie jest jakie jest, zaś cała reszta to wymysły człowieka.
~Polska Słowiańska~
 
 
Pio'76
 
Roni, nie jestem na forum ważniejszy od Ciebie i moja siła w tej sprawie rónież nie będzie większa. Musiałby się zorganizować więcej użytkowników w tej sprawie. Może to by pomogło. Jednocześnie całkowicie popieram, że nie powinno być wpisów osób nieposiadających aktywnego konta. 
Kiedyś podobny temat był już poruszany, ale wygrała "wolność bredzenia".
 
 
Dominik
 
Roni, pogadam z adminem w tej sprawie.
 
 
Roni Tornado
 
Dziękuję Dominiku, ważne jest to aby na forum były autentyczne własne wypowiedzi użytkowników i aby nie prowadziło się "rozmowy" za pomocą wklejek.

 

 
Istnienie jest jakie jest, zaś cała reszta to wymysły człowieka.
~Polska Słowiańska~
 
 
Pulsar
 
 
Roni Tornado napisał:

 
Pio'76, proszę, skontaktuj się z kimś ważnym z tej strony i niech zakażą udziału na forach osobom niezarejestrowanym. To bardzo ważne. Ktoś powinien usunąć bałagan w temacie o aborcjii i zapobiec w zasyfianiu przez niezarejestrowanych w innych tematach. To zbanowany Arimasu niszczy tematy.
 

 
 
Widzisz @Roni Tornado - nie ma takiej opcji by niezarejestrowani mieli całkowity zakaz pisania na forum. Jest to niemożliwe z kilku powodów. Każdy wpis na stronie i forum generuje ruch, który nalicza google i to powoduje że strona na tym zarabia po przez wstawianie reklam z google. Im większy ruch tym lepsze ceny można negocjować. Z drugiej strony jeżeli ktoś pisze "do rzeczy" i na poziomie, to dlaczego niby ma mie mieć prawa udzielać swej wypowiedzi ? Jedynie wpisy o treści np: wulgarnej czy zawierające spam, podlegają wymoderowaniu w postaci edycji czy ich usunięcia.
Zauważ iż regulamin portalu zmianynaziemi.pl stanowi:
 
Cytat:

Regulamin serwisu zmianynaziemi.pl

§ 6 pkt 4. Wypowiedzi Użytkowników są przechowywane przez Portal.

§ 6 pkt 9. Treści dodane na Portalu przez Użytkowników z chwilą ich publikacji stanowią integralną część Portalu.

 
Usunięcie zatem sporej liczby komentarzy i postów mogło by zatem przynieść szkodę portalowi, zarówno w wymiarze intelektualnym jak i materialnym, co przyczyniło by się to do strat finansowych, a na to się nie można zgodzić.
 
 
 

 
 

 

Portret użytkownika Santiago88

Arimasu, Dominik rozmawiał z

Arimasu, Dominik rozmawiał z Adminem na temat Twoich wklejek, którymi częstujesz w swoich wpisach.
Twoje wklejki będą usuwane a linki zostawiane, Ale jeżeli wklejka będzie krótka i treściwa, to nie będzie wówczas potrzeby aby edytować, czy usuwać, ponieważ nie ma sensu podawać link, po załączeniu którego zainteresowany nim użytkownik będzie musiał się głowić, gdzie jest ów wiadomość, która tym łączem została podana.
 
Pozdrawiam.
 
 

Portret użytkownika Santiago88

Arimasu, nie wiem, czy masz

Arimasu, nie wiem, czy masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu i nie przyjąłeś do wiadomości czyichś argumentów.
 
Ad1 - I cóż z tego że temat został założony przez Santiago88 ?
Czy daje mu to prawo do wklejania obcych cytatów i linków ?
Arimasu robi to samo w temacie o aborcji i też dotyczy to tematu w jakim On się udziela.
 
 
Autor tematu ma prawo prowadzić ów temat, jak mu się podoba, byle nie był w sprzeczności z regulaminem ZnZ.
 
Arimasu, Twoje dzieło w temacie o aborcji wywołało falę krytyki. Spłyciłeś i znudziłeś temat. Spamowałeś. 
Myślę, że miałeś dobre intencje, ale wąsko spojrzałeś na tę sprawę i nie liczyłeś się z innymi użytkownikami.
Wiesz, że w światowy Dziń bez papierosa, ludzie wypalają więcej niż w inne dni? Wiesz dlaczego? Zastanów się.
Twoje nużące wywody mogły szybciej doprowadzić do niestrawności umysłowej u osób zainteresowanych tematem aniżeli do zastanowienia się nad problemem.
Napisałem Ci wyżej w tym temacie, jak możesz postępować, aby Twoje posty nie były usuwane bądź edytowane.
Nie wiem, czemu się żalisz. Taka krzywda Cię spotkała? Może zastanów się, co zmienić w swoim postępowaniu, aby coś podobnego nie miało miejsca. a Ty wojujesz z wiatrakami.
rekryminacje wywołują u mnie jedynie współczucie, bo to wymiana piłki dwu lękliwych ludzi, więc nie licz na moje uczestnictwo w tej gierce i weź się w garść.
 
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiago88, Jeśli chcesz,

Santiago88, Jeśli chcesz, możesz mi dać bana permanentnego, mi jest to obojętne. Owszem, nie powinnam była łajać niezarejestrowanego(zapewne był to Arimasu) tamtymi słowami, mogłam opieprz swormułować inaczej, ale w końcu irytacja wielka mnie ogarneła z powodu dyskryminacji kobiet z powodu durnego, że są gorsze ponieważ posiadają płeć żeńską, która ma być żekomo wadliwa i ułomna pod każdym względem (oczywiście męscy dominanci nie są w stanie dojżeć swoich wad, a może nawet ich widzieć nie chcą). Sama posiadam płeć żeńską i z powodu, szowinistycznej wypowiedzi niezarejestrowanego - poczułam się urażona i poniżona. Wobec jakiej kolwiek dyskryminacji biernym być nie można, a już na pewno będąc na stanowisku moderatora. "Przymknąłeś oko" na treści dyskryminacyjne - pewnie z powodu tak zwanej "męskiej solidarności" ? W regulaminie ZnZ jasno jest napisane, że dysryminować nie wolno i jest to zabronione :
§ 6 Treści na Portalu
5. Zabronione jest umieszczanie wypowiedzi, które naruszają obowiązujące prawo, a w szczególności zawierają treści lub materiały pornograficzne, nawołujące do nienawiści, dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny, dotyczą produktów, których obrót jest zakazany prawem, są wulgarne, obsceniczne lub sprzeczne z dobrymi obyczajami, naruszają dobra osobiste innych osób.
 
 

Portret użytkownika Santiago88

Roni, to Ty decydujesz, jak

Roni, to Ty decydujesz, jak się zachować, pisanie, że ten tamten coś tego, niczego nie usprawiedliwia.
Nie jest łatwo zaklasyfikować daną wypowiedź użytkownika jako dyskryminującą drugiego człowieka.
Napisałem, że jeżeli dalej będziesz wypisywac podobne treści, to już na stałe dostaniesz bana. To nie jest pierwsze ostrzeżenie.
Uważaj na to, co piszesz. Ty odpowiadasz za swoje słowa. Nikt inny.
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiago88, ja już nie mam

Santiago88, ja już nie mam nerwów do męskich dominantów. To ja mam uważać na to co piszę a inni mogą sobie bezkarnie wypisywać szowinistyczne treści ?? Czyżbyś nie zauważył, że inni urzytkownicy spostrzegli, że treści wypisywane przez niezarejestrowanego są uwłaczające kobietom ? Doszły mnie słuchy, że banujesz ludzi "na lewo i prawo" niczym oszołom z byle jakiego powodu. Nie wykręcaj się, że :-"Nie jest łatwo zaklasyfikować daną wypowiedź użytkownika jako dyskryminującą drugiego człowieka". Jeśli nie jesteś w stanie dojżeć jawnej dyskryminacji (na tle płciowym), to znaczy to, że stanowisko moderatora nie jest dla Ciebie. Moderator powinien być zawsze obiektywny i bezstronny.

Portret użytkownika Santiago88

Roni, już dawno mogłaś

Roni, już dawno mogłaś zarobić bana na stałe. Admin to niedawno sugerował. Zastanowiłbym się, czy rzeczywiście banuję na prawo i lewo..
Uwłaczające kobietom.."niedoskonały obiekt jakim jest kobieta", czy przyznanie, że kobieta to moze być narzedzie szatana, brama piekieł, mściwa, amoralna..
Zauważ, Roni, że ten niezarejestrowany użytkownik ma bardzo podobny do Twojego pogląd na świat. Tyle, że jesteście innymi biegunami.d
Mimo, że ten człowiek uogólniał, wrzucał do jednego wora wszystkie kobiety, to nie wypisywał inwektyw na żadną z pań. Ty jednak przekroczyłaś pewną granicę. 
Gdybym miał usuwać wiadomości, w których jest choć cień dyskryminacji, to usunałbym 90% wszystkich wpisów.
Dlatego napisałem, że to nie jest proste.
Znajdź mi choć jednego człowieka, który jest obiektywny. To bardzo duże słowo. Każda sytuacja jest inna. Nie mogę mieć jednego szablonu i przystawiać go do każdego zdarzenia. 
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiago88, przyznaję, masz

Santiago88, przyznaję, masz sporo racji. Nie wiem co dokładnie masz na myśli twierdząc, że niezarejestrowany ma podobny pogląd na świat jak ja, ale w przeciwną stronę płci. To nie jest tak, że nienawidzę wszystkich facetów, ja nie lubię tylko tych co uważają kobiety za coś gorszego od nich. Mężczyzni mają równie mnóstwo wad co kobiety, ale sporo z nich tych wad widzieć nie chce.
Skoro nawet sam Admin sugerował, że powinno mi się dać bana na stałe, to dlaczego z tym zwlekacie ?

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiango88, ja z Tobą

Santiango88, ja z Tobą grzecznie rozmawiam, a Ty mnie tu jeszcze straszysz ?? Pamiętam Twoje poprzednie upomnienie i powtarzać się nie musisz. -"Jeżeli jeszcze raz dodasz podobny wpis do tego, po którym miałaś przerwę, to wówczas dostaniesz bana. Ban to dla mnie ostateczność."
Wiesz co, po tym co teraz napisałeś, śmiem przypuszczać, że ta trzydniowa kwarantanna dla mnie od Ciebie, to przez Twoją 'męską solidarność'. Proszę bardzo, a banuj sobie mnie ! Mało tego, przyznaj ban również sobie z powodu stronniczego moderowania ( gdybyś przykre i poniżające wpisy usuwał nie napisałabym żeś stronniczy), zresztą np. usuwanie wpisów niezgodnych z regulaminem ZnZ to obowiązek moderatora. Wpisy niezajerestrowanego były o treści dyskryminacyjnej. Jestem dziewczyną znającą swoją wartość i żadnemu męskiemu dominantowi "nie pozwolę sobie dmuchać w kaszę". Nie chcę również aby człowiek człowieka poniżał - takie zachowanie rodzi złą i niebezpieczną atmosferę. Odpowiedz mi proszę na to pytanie : skoro nawet sam Admin sugerował, że powinno mi się dać bana na stałe, to dlaczego z tym zwlekacie ?
 
 

Portret użytkownika Santiago88

Nie straszę Cię, Roni, tylko

Nie straszę Cię, Roni, tylko piszę o konsekwencjach. Zapytałaś, dlaczego zwlekamy z wlepieniem Ci bana permanentnego, to Ci odpowiedziałem i jeszcze piszesz, że Cię straszę?

Usunąłem te wpisy, jednak zanim to zrobiłem, Ty wcześniej odpowiedziałaś na jego "pogląd". Myślisz, że moderuję 24h na dobę? 
Chciałem dać Ci szansę, dlatego "zwlekamy". Znowu mam napisać to, co wyz ej już Ci wyłożyłem a Ty odpiszesz, że Cię straszę? Naucz się, Roni, czytać ze zrozumieniem. Ile razy mam się powtarzać? O dyskryminacji też już napisałem.
Każdą wypowiedź użytkownika, który ocenia cokolwiek, kogokolwiek mogę potraktować jako dyskryminację i usunąć. 
Dajemy tyle wolności wypowiedzi, ile możemy.
Zamiast rzucać obelgami w innego użytkownika, mogłaś zgłosić moderatorowi tę sprawę. 
Dmuchać w kaszę? Ile razy pisałaś o rozwoju duchowym, a Ty odbijasz drugiemu czlowiekowi tę piłeczkę. I gdzie ten Twój rozwój. Sama ze sobą walczysz, zauważ to w koncu, dziewczyno. Gdybyś była mądrzejsza i ZNALA swoją wartość to nie musiałabyś nikomu udowadniać jak jest a tym bardziej wyzywać drugiego człowieka. Zastanów się nad sobą.
 
 

Dev, nie ma we mnie gniewu. Czasem brakuje jedynie cierpliwości. Ale pracuję nad nią Wink

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiago88, pisywałam o

Santiago88, pisywałam o rozwoju duchowym nie raz i nie ma w tym nic złego bo dobrze jest mówić pozytywne rzeczy innym. Sama posiadam mnóstwo wad i jestem tego świadoma. Jak chcesz to mnie zbanuj albo usuń moje konto na ZnZ.

Portret użytkownika Santiago88

Nie mam powodu, żeby Cię

Nie mam powodu, żeby Cię zbanować. Nie chcę tego. Chyba, że na Twoje życzenie, ale równie dobrze, gdybyś chciała, mogłabyś przestać się udzielać i nie potrzebowałabyś do tego bana. Twój wybór, Roni.

Portret użytkownika John Moll

Roni, każdy z nas ma wady i

Roni, każdy z nas ma wady i każdy z nas popełnia błędy a tak jak już napisał Santiago88 - jeśli ktoś Ci ubliżył, ZGŁOŚ TO i "nie odbijaj piłeczki". Pamiętaj o tym.

Portret użytkownika Roni Tornado

Do moderatorów. Chcę złożyć

Do moderatorów. Chcę złożyć oficjalną skargę na Arimasu za przykre "wycieczki osobiste" w moim kierunku. Prosiliście mnie abym "nie odbijała piłeczki" do osób złośliwych i niszczących poziom tej strony. Żądam zablokowania możliwości pisania dla osób niezarejestrowanych. Takie osoby zniechęcają potencjalnych, przyszłych urzytkowników do odwiedzania ZnZ.
 
fragment przykrego postu Arimasu z tematu o aborcji :
-"Moje gratulacje, żeś się dzisiaj na mnie nie wkurzyłaś, ani też nie masz ochoty walić mnie swoim prawym sierpowym, ani też nie rzucasz przekleństw ani klątw! A czy może można by to Twoje odmienne niż zwykle zachowanie wiązać z rzekomym przemówieniem zwierząt ludzkim głosem,z okazji nadchodzącej Wigilii, skoro nie uwarzasz się wcale za lepszą od nich?
A sama to pewno doskonale potrafisz pokochać wzmiankowaną miłością platoniczną,jak i bezwarunkową! To znaczy, że jak byś marzyła o jakimś partnerze, to tylko o takim, który nie chciałby Cię nawet tknąć, to może wtedy spełnił by ten warunek platonicznej miłości? Ale czy wtedy nie czuła byś się nidoceniona, albo wręcz obrażona jako kobieta, która przecież powinna oddziaływać na mężczyznę, żeby miał chęć ją "przelecieć"!To może tylko powinien to być tylko jakiś stary człowiek, któremy nic nie puchnie, z powodu bliskości kobiety i nie występowała by wtedy u niego potrzeba tzw. detumescencji.I może jeszcze aby spełnił ten warunek miłości bezwarunkowej, to może jeszcze miał by Ci służyć za worek treningowy, i mimo to nadal mężnie miałby Cię uwielbiać? A żeby spełnić te oba warunki na raz, to chyba musiałby to być mężczyzna bez tzw. jaj,i w przenośni i dosłownie, ale w końcu nie wiadomo, czy byś takiego naprawdę chciała? "

Portret użytkownika edek

to trzeba się zastanowić co

to trzeba się zastanowić co się poisze ,nie tylko dla Ciebie są ZnZ,nie będziesz pisać głupot nie będzie problemów!

Portret użytkownika Roni Tornado

Santiago, jestem osobą

Santiago, jestem osobą porywczą - to jest fakt. Awantur sama nie inicjuję ale mogę łatwo ulec zdenerwowaniu się i głupio się zachować.
 
Edek, ZnZ są dla wszystkich, ale na pewno nie powinno się innych dyskryminować i godzić w ich godność. Zależy co uważasz za głupotę, ile ludzi tyle racji, pojęcie głupoty okazuje się być pojęciem względnym.

Portret użytkownika KOSZER UMYSŁÓW

dokładnie zakaz wiazdu

dokładnie zakaz wiazdu niezarejesstrowanym.niezarejsestrowani ublizaja obrazaja a zarejestrowanych sie blokuje.kiedys niezarejestrowany mogł dawac plusy i minusy i to tylko sie zmieniło ze teraz tylko zrejestrowany moze to robić .popieram chłopakow.

Portret użytkownika Santiago88

Koszer, nie pamiętam, żeby

Koszer, nie pamiętam, żeby jakikolwiek użytkownik miał podobne uwagi o blokowaniu odpowiedzi, edytowaniu, ktory nie ubliżaj innemu użytkownikowi.
Wiesz, kto najbardziej krzyczy, prawda? 
Admin podjął decyzję nt. ocen niezarejestrowanych użytkowników i dopuszczania wisów niezarejestrowanych.
Napsiz do niego w tej sprawie, jeżeli chcesz wiedzieć, jaki mial powód.

Portret użytkownika Horn

Temat powinien się nazywać

Temat powinien się nazywać UWAGI OD SANTIAGO88
Czemu inni moderatorzy się tak nie czepiają innych użytkowników ?

Portret użytkownika devoratus

"Widzisz @Roni Tornado - nie

"Widzisz @Roni Tornado - nie ma takiej opcji by niezarejestrowani mieli całkowity zakaz pisania na forum. Jest to niemożliwe z kilku powodów. Każdy wpis na stronie i forum generuje ruch, który nalicza google i to powoduje że strona na tym zarabia po przez wstawianie reklam z google. Im większy ruch tym lepsze ceny można negocjować."
 
Obawiam się, że nie masz racji Santi - ruch generowany jest przez samo wejście na stronę - a nie poprzez pisanie komentarzy lub artykułów, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by nie dawać prawa do pisania "wszystkim" - co zresztą praktykowane jest na większości stron (choćby gazeta.pl).
 
Tak sobie czytam Waszą rozmowę i w sumie oboje macie sporo racji:
 
Santi ma rację, że zamiast awantury powinno się zgłaszać wypowiedź do skasowania lub upominać kogoś grzecznie, właśnie od tego są moderatorzy by nie stosować "rękoczynów". 
Roni z kolei ma rację, że mod powinien usuwać takie wypowiedzi, które prowokują, bo to prędzej czy później powoduje kłopoty lub przykrości, mieliśmy już na stronie użytkowników, którzy wręcz poświęcali się prowokowaniu innych - ale w taki sposób by ich wypowiedziom nie można było "teoretycznie nic zarzucić", jednakże to właśnie oni ponosili winę za sprowokowane w ten sposób awantury. Można wypowiedź, która nastawiona jest wyłącznie na prowokowanie usunąć zawsze jako "spam" lub "off topic" i będzie po kłopocie.
 
Żeby było czysto - można więcej sprzątać - ale można też mniej brudzić, a najlepiej połączyć jedno z drugim...
Pozdrawiam
Dev

IB Image
 

Portret użytkownika Santiago88

Tak, Dev, jednak komentarze i

Tak, Dev, jednak komentarze i artukuły przyciągaja bądź zniechęcają odwiedzających.
 
Horn, kogo ja się czepiam? Arimasu? Jego wpisy miały w ogóle nie być dopuszczane, jednak chciałem z nim porozmawiać i nakierować tak, aby było OK. Co mam zrobić? Stanąć na głowie? Każdemu nie dogodzę.

Portret użytkownika devoratus

W międzyczasie dopisałem coś

W międzyczasie dopisałem coś jeszcze do swojej powyższej wypowiedzi.
 
"Arimasu", to powinien być temat zamknięty, za robienie śmietnika powinien być permanentny ban na adres IP i po temacie. Zbanowałem go z rok temu albo lepiej - ale nic to nie daje.
 
Co do ruchu na stronie, to nie jesteśmy przecież forum "zamkniętym" i rejestracja trwa chwilę, a odsiałoby wypowiedzi "jednorazowe" w stylu "pocałuj mnie w d....".
 
Spokojnie Santi, młody jesteś, gniewu w Tobie dużo... ;))

IB Image
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Anakin23, on już dawno został

Anakin23, on już dawno został zbanowany, a teraz działa tutaj jako niezarejestrowany. Niezarejestrowanych nie da się zbanować. Najleprzym rozwiązaniem jest zablokowania możliwości komentowania niezarejestrowanym osobom.

Portret użytkownika Santiago88

Roni, już dawno rozmawialiśmy

Roni, już dawno rozmawialiśmy z Adminem o tym, aby rozważył możliwość zakazania niezarestrowanym użytkownikom wypowiedzi. Jak widzisz, Admin im na to pozwala i nie sądzę, aby to się zmieniło. 
Zauważ, że zdarzy się moderatorom popełnić błąd i dopuścić wpis, który godzi w drugiego człowieka. Cieszę się, że zgłosiłaś wyżej podobną sytuację.
Proszę też, żebyś spróbowała ignorować podobne komentarze i zgłaszała zajście. Wiesz.. gdyby ludzie byli mądrzejsi, to nawet wycieczki osobiste niektórych zarejestrowanych czy niezarejestrowanych użytkowników nie miałyby wpływu na ich samopoczucie - co nie oznacza, że powinno się takie wypowiedzi dopuszczać. Gdyby ludzie nie zwracali swych oczu na wpisy awanturników, to oni sami by odeszli, ale ludzie dają im to, czego chcą - uwagę. Oni są jak te gwiazdki tv: fani i antyfani ich tylko utrzymują przy "życiu". 
Roni, ja im współczuję.. bo jeżeli człowiek chce wyprowadzić bliźniego z równowagi, skrzywdzić w jakiś sposób to oznacza, że nie jest szczęśliwy, szuka w ten sposób pocieszenia tj. wywyższa się ponad drugiego; żeby on wywpadł lepiej w swoich czy czyichś oczach.. to jest przykre. 
Nie ma co takkich ludzi ganić czy wyzywać jako odpowiedź na agresję a pokazać, jak można żyć, postępować inaczej.
Kara niewiele pomaga. To jest beznadziejne wyjście, bo drugi człowiek oczekuje tego podswiadomie: że ktoś odbije mu tę felerną piłeczkę.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem