Sejsmograf Antypolonizmu

Fora: 

Wspomóż swoją aktywnością opór przeciwko dyskryminacji Polaków! - nieustający apel

Sejsmograf Antypolonizmu powstał jako obywatelska, oddolna i niekomercyjna inicjatywa. Jest odpowiedzią na zwiększające się natężenie zjawiska antypolonizmu i polonofobii.

Wyraża się ono w wielu formach (o których można na stronie poczytać w prawie 1000 notek), jednak jedną z bardziej bulwersujących form jest pisanie w różnych źródłach o "polskich obozach koncentracyjnych". Wiemy, że jest to wierutne kłamstwo. Jednak jak mawiał minister propagandy III Rzeszy Niemieckiej, Joseph Goebbels - nieprawda powtarzana wiele razy zaczyna działać jak prawda.

Polacy są więc nie tylko pomijani jako ofiary wojny, coraz mocniej przybierają na sile tendencje do kreowania z Polaków sprawców. Jest to nie tylko bulwersujące, ale przede wszystkim stanowi formę poniżenia, zniesławienia oraz buduje wobec nich nienawiść (która prowadzi czasem nawet do morderstw - jak to miało miejsce w Anglii, gdzie zasztyletowano młodego Polaka twierdząc, że Polacy byli "nazistami"). Trudno bowiem o gorsze oskarżenia niż oskarżenia o ludobójstwo.

Jest oczywiście jeszcze wiele innych form i przejawów antypolonizmu i polonofobii (o wielu z nich można poczytać na naszych stronach), które częściowo są pokłosiem nienawiści i antypolskich stereotypów opisanych wcześniej, a częściowo mają inne źródła.

Bierność i brak działania oznacza akceptację złego stanu rzeczy. Nie da się jednak zmienić świata w pojedynkę. Absolutnym punktem wyjścia w działaniach na rzecz zmiany, jest informowanie opinii publicznej. Następnym etapem jest formowanie organizacji, które zajęłyby się prawnym i edukacyjnym aspektem zwalczania antypolonizmu.

Smutne jest to, że nie możemy liczyć na własne państwo, które w zasadzie powinno mieć oficjalną jednostkę w MSZ regularnie zwalczającą i monitorującą antypolonizm. Nieraz jednak musieliśmy liczyć na siebie i dziś tak jest.

Zaczęliśmy od pierwszego etapu. Włączyliśmy się w ogólnoświatowe sieci monitorujące antypolonizm zorganizowane przez naszych rodaków rozproszonych po świecie - Polish Media Issues. Regularnie dostajemy informacje na temat szkalowania nas w mediach. Ilość tzw. "polskich obozów" wzrasta. Coraz częściej określa się nas mianem "morderców".

Nie jesteśmy w stanie "przetrawić" wszystkich tych informacji. Regularnie "wrzucamy" je na naszą stronę na Facebooku (zachęcamy, aby polubić naszą stronę), wierząc że podnosi to świadomość obywatelską na temat problemu, a także daje mediom materiał, który powinien trafić do Polaków.

Jednak celem naszego apelu jest dotarcie przede wszystkim do zwykłych ludzi. To właśnie Ciebie zachęcamy do tego, abyś stał się dziennikarzem obywatelskim Sejsmografu Antypolonizmu i pomógł tworzyć krótkie notki na stronę. Notki mogą dotyczyć zarówno zdarzeń, które sam zaobserwowałeś, jak i materiałów z mediów światowych, których dostarcza Polish Media Issues. Mają być one krótkie i rzeczowe. Ich częstotliwość oraz charakter zależą wyłącznie od Ciebie i Twojej aktywności. Ze strony redakcji Sejsmografu możesz liczyć na pełne wsparcie pod względem edycyjnym. Prosimy o przekazywanie tego apelu innym osobom. Tylko razem, budując trwałe instytucje możemy ulepszać świat.

Sejsmograf Antypolonizmu jest inicjatywą neutralną politycznie. Nie angażuje się w spory o charakterze partyjnym. Jego przesłanie sprowadza się do postulatu, aby zarówno Polskę, jak i Polaków traktować wg tych samych standardów, co inne kraje i narody, które zostały pokrzywdzone przez systemy totalitarne i w konsekwencji osłabione.

Nie widać powodu, aby poprawność polityczna chroniąca tzw. mniejszosci, nie miała obejmować również osób polskiego pochodzenia. Jest ogromną hipokryzją, że Polaków nadal traktuje się jak podludzi (niemieckie untermenschen), mimo tego że III Rzesza Niemieckie i Związek Sowiecki już nie istnieją. Istnieje jednak mentalny antypolonizm.

Pamiętajmy, że Sejsmograf Antypolonizmu nie szerzy złych stereotypów na temat żadnych narodów, grup etnicznych, ani wyznań. Przeczyłoby to promowanym przez nas ideom, wg których wszystkim należy się odpowieni szacunek - także Polakom.

Zadaniem Sejsmografu Antypolonizmu jest tylko wskazywanie na działania wszelkiego rodzaju ekstremistów (oraz naiwnych ignorantów), którzy wpisując się swoimi działaniami w antypolonizm, szerzą nienawiść do Polski, Polek i Polaków.

Osoby zainteresowane wsparciem, włączeniem się w działania Sejsmografu Antypolonizmu w jakiejkolwiek postaci (zwłaszcza dziennikarskiej) prosimy o e-mail pod adres: wolontariat[małpiszon]antypolonizm.pl.

Z wielu małych cegiełek (jedna z nich może byc Twoją aktywnością), powstanie wielka twierdza broniąca pokrzywdzonych.
http://monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189712&temat=143527

Nowe forum informacyjne- http://monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem