Może mapa układu płyt ???

Fora: 

Czy jest szansa aby ktoś coś takiego naszicował ? Coby można zobaczyć jak się układają płyty tektoniczne ?

Portret użytkownika morpheus

Czytałem to kiedyś ale

Czytałem to kiedyś ale ..:)zakładając że jesteśmy względnie bezpieczni jeśłi chodzi o mega trzęsienie bo nie leżymy na takich skrajach płyt jak Japonia czy część USA. Jednak cały czas gdzieś mnie niepokoi czy jednak coś nie może nagle powstać , jakieś giga pęknięcie płyty tektonicznej, nie wiem czy takie coś jest możliwe jednak jeśli tak to może zdarzyć się napewno wszędzie i domyślam się że takie pęknięcie może być w skutkach o wiele bardziej tragiczne niż ocieranie się płyty o płytę  właśnie sobie czytam o wędróce kontynentów, czy Pangei i zastanawiam się bo nie bardzo rozumiem czy taka węsrówka zwojazana jest z powierzchnią czy z całymi płytami czy jakimiś pęknięciami czy czymkolwiek innym w każdym razie czy tu gdzie teoretycznie nic wielkiego się nie zdarzy czy zdarzyć się jednak może ???? Smile

Portret użytkownika Roni Tornado

Wiesz co, Morpheus gdyby

Wiesz co, Morpheus gdyby ziemia się otworzyła gdziekolwiek byłoby to straszne, najgorsze, że nie wiadomo gdzie ona zechce się otworzyć. Gdyby ziemia się otworzyła, pochłonęła by domy z ludźmi i zwierzętami, to potworne bo byłby to masowy pochówek za życia. Przeraża mnie taki scenariusz.
Polska co prawda leży na dwóch płytach tektonicznych, wiem, że jest u nas szew Teisseyra- Tornquista. Nie jest on taki aktywny jak w innych miejscach na Ziemi.
W tej wędrówce kontynentów to one się od siebie oderwały w miejscu gdzie są szwy. Tam gdzie kontynenty zderzyły się ze sobą i napierały na siebie powstały łańcuchy górskie. Ciekawe na czym "się ślizgały i płynęły" kontynenty jak się przemieszczały i oddalały od siebie ? Może na warstwie płynnych skał ?

Portret użytkownika morpheus

Na czym pytasz :) ?   W

Na czym pytasz Smile ?
 
W jednym z kasogeneratorów Hoollwodzkich była teoria, chodzi i ostatni film z serii 2012 i z tym tytułem , o ile dobrze zajarzyłem to słońce bardzo grzało aż rozgrzała się warstwa na której płyty sie trzymają i się porozłaziło wszystko :):):)

Portret użytkownika Sul893

O płyty tektoniczne bym się

O płyty tektoniczne bym się tak nie martwiła, gorzej z uskokami i kopalniami, tych drugich u nas pod dostatkiem. Jeśli bedzie trzęsło (co już siezdaża) pozapadamy sie w te dziury, uniknięcie tego jest mało prawdopodobne.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem