Czy rozważasz taką możliwość, że Ziemia jest płaska?

Komentarze

Portret użytkownika Astronom1978

Sfera, inaczej się nie da!

Sama obserwacja zmian czasu przy "środku" placka w stosunku do "brzegów" placka podczas wędrówki Słońca w ciągu roku, bądź fakt, że przy umiarkowanie zachmurzonym niebie podczas wschodów i zachodów Słońca chmury są podświetlone od dołu mówią same za siebie. Pan Murphy, z którego pracami zaznajomiłem się wnikliwie, jest zwykłym szarlatanem. Przykładów dowodzących sferycznej Ziemi mam mnóstwo. Pan Murphy wywołał falę szczytu głupoty u ludzi. Ci, zgodnie z jego opinią, zaczeli wierzyć , że nie ma jednego jednoklatkowego zdjęcia naszej planety, oraz w to, że NASA to wydmuszka. Może i jest wydmuszką, ale ludzie, na Boga, poświęćcie rok na obserwacje tego co w górze a może zrozumiecie. Jakieś dyrdymały wyssane z palca vs fakty, zimne i okrutne...

 

Portret użytkownika Rigpa

Odpowiedź dla " Astronoma"

Szczyt głupoty to taki " astronom". Chmury podswietlone od dołu ? To czemu wysokość cienia rzucanego przez obiekt nigdy nie jest wyższa od tego obiektu? O zmierzchu, gdy słońce pozornie schodzi w dół ( na kuli MUSI pozornie schodzić w dół ), a w rzeczywistości po prostu się oddala, obserwuj pionowy rzut obiektu ( wysokość cienia ), gdyby slosło się znizalo, cień musiałby być wyższy, ale NIGDY nie jest wyższy od obiektu! 

Portret użytkownika Viva Cristo Rey!

wszelkie dowody kulistości Ziemi to fałszerstwa

Skoro wszystkie oficjalne filmy i zdjęcia NASA, JAXA, oraz rosyjskie i chińskie są FAŁSZYWKAMI (jako grafik 2d, 3d, oraz architekt stwierdzam to z pełną odpowiedzialnością) to jak można im ufać w cokolwiek?! 

Szczególnie polecam przeanalizować WSZYSTKIE dostępne filmy i animacje ze startów rakiet (zwsze spadają), oraz filmy z ISS, a wisienką na torcie niech będzie to:

The Moon - Incredible Lunar Views From The Japanese SELENE Orbiter - Earthrise

https://youtu.be/UBnWZQ54lqw?t=27050

 

Pozdrawiam.

Portret użytkownika Real World

Obiektywna rzeczywistość jest tylko jedna

Pytanie powinno brzmieć, czy którykolwiek z wierzących w to że żyje na wirującym ciśnieniowym kamieniu przemierzającym próżńię jest w stanie w końcu udowodnić twierdzenia które czyni, czy nadal będzie odwracał kota ogonem i parskał swoją ignorancją.

Portret użytkownika komentator

[email protected]

Wybierz się do Australii, do RPA, do Chile, albo Argentyny. Wieczorkiem weź kompas i zobacz jaki gwiazdozbiór widać po stronie południowej. Podpowiem Krzyż Południa. O czym to świadczy? O tym samym, że patrząc na północ z dowolnego miejsca półkuli północnej patrzysz w kierunku Małej Niedźwiedzicy i Gwiazdy Polarnej. 

Mało tego, patrząc na Krzyż Południa o różnych porach nocy będziesz mógł zobaczyć, że obraca się on wokół jednego punktu, zależnego od szerokości geograficznej na jakiej będziesz.

Ziemia ma kształt zbliżony do sfery i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

Oczywiście zaraz będziesz pi..ił, że ty tego nie widziałeś i to nie dowód, albo, że cię nie stać żeby tam pojechać i zobaczyć. Twój problem. Ci co byli i widzieli nie potrzebują innych dowodów.

Portret użytkownika Epiornis

Komentator

Naprawdę - zainteresuj się chociaż tematem, zanim zaczniesz się wypowiadać... Bo jedyny komentarz w tej sprawie na Twój obecny poziom wiedzy... to... szkoda gadać...

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika dobra rada

[email protected]

Poważnie?

Skoro do ciebie nie przemawiają rozsądne argumenty. I zbywasz je, nie podając żadnych kontrargumentów. To niestety trzeba stwierdzić, że reprezentujesz poziom intelektualny ameby. Sorry, ale niestety tak jest.

Portret użytkownika Kangur.

@dobra rada A które Ty

@dobra rada A które Ty argumenty masz na myśli???... nie dość, że żadnych nie podałeś, to jeszcze masz takie braki w słownictwie, że musisz posiłkować się obcym językiem "sorry"... haha i kto tu jest na poziomie ameby Biggrin

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika dobra rada

[email protected]

Słyszał o czymś tkim jak chociażby stereometria, albo chociaż geometria?

Byłeś może na równiku? Nie? To ci podpowiem. Kiedy stoisz sobie w okolicach równika, to na północnym horyzoncie widać gwiazdę polarną, wokół której wiruje "nieboskłon", a na południowym krzyż południa, wokół którego również wiruje nieboskłon. O czym to świadczy?

Wy płaskoziemcy tłumaczycie, że centrum świata jest biegun północny, bo cały "nieboskłon" krąży wokół niego (i gwiazdy polarnej). No dobrze, skoro tak, skoro Ziemia jest płaska, to na półkuli południowej nie powinno być takiego punktu, wokół którego wszystko krąży. A może płaskoziemcy z półkuli południowej twierdzą, że centrum świata jest na Antarktydzie na biegunie południowym? No to w końcu gdzie jest ten środek naleśnika, wokół którego wszystko się kręci? Geometria mówi, że nie mogą być 2, no chyba, że Ziemia jest kulą.

Portret użytkownika Epiornis

Słyszał o czymś takim... po

Słyszał o czymś takim... po nitce do kłębka idąc - arytmetyka zrobiła swoje Wink

Krzyż Południa... nie lubię tego tematu (z uwagi na ideologię, którą można do tego dorobić)... no ale - prędzej czy później i tak się do tego sprowadza. Czy Szanowna Pani dobra rada wie już o tym, że Krzyż Południa NIE JEST WIDOCZNY PRZEZ CAŁY ROK z tak zwanej "półkuli południowej" z terenów np. Chile, RPA, Australii?

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika dobra rada

[email protected]

Nie wiem kolego, kto Ci takich bzdur do głowy nakładł. Ale szkoda gadać. Byłeś tam, widziałeś? Ja byłem i mogę coś na ten temat powiedzieć.

Idąc twoim tokiem rozumowania, Gwiazda Polarna również nie jest zawsze widoczna na półkuli północnej. W dzień jej nie widać.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem