Korea Północna już w 2010 roku mogła przetestować broń jądrową Iranu

Kategorie: 

Defilada w Phenianie

Praktycznie każda pogłoska o irańskim programie jądrowym wzbudza wściekłą reakcję USA i Izraela. Trudno sobie wyobrazić reakcję na ewidentny alias między Iranem a Koreą Północną. Gdy do tego doda się jeszcze kontekst broni jądrowej robi się naprawdę niebezpiecznie.

 

O sprawie pisze austriacka gazeta, Wiener Zeitung. Według dziennikarzy tej szacownej gazety, Korea Północna przeprowadziła dwa testy jądrowe dla Iranu. To może oznaczać, że Teheran jest już w posiadaniu broni jądrowej stworzonej dzięki pracy naukowców koreańskich z prawdopodobnym wkładem technologicznym ze strony Iranu.

 

Trzeba przyznać, że tego typu informacja zdecydowanie zmieniłaby sytuację międzynarodową i znacznie skomplikowałaby sytuację na Bliskim Wschodzie. Skoro Izrael wie o tym, że Iran już jest uzbrojony w broń jądrową, a trudno sobie wyobrazić, aby nie wiedział, to jasna staje się ich zdecydowana postawa. Teraz gra toczy się prawdopodobnie o replikację technologii nuklearnej a nie o jej wytworzenie.

 

 

Źródła:

http://www.wienerzeitung.at/nachrichten/aktuell/441206_Nordkorea-testete-Uran-Sprengkoepfe-fuer-den-Iran.html

http://www.zerohedge.com/news/north-korea-has-allegedly-tested-nuclear-warheads-iran

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ion Tichy

Mam wrażenie, że ten kto

Mam wrażenie, że ten kto napisał ten tekścik, w ogóle nie rozumie o co toczy się gra. Toczy się o NIEDOPUSZCZENIE IRANU DO KLUBU NUKLEARNEGO A NIE JEGO WYRZUCIENIE. Gdyby można było jakieś państwo zaatakować gdy ci już mają bron nuklearną, to w czym w ogóle problem i o co ta cała checa?Jeśli Iran będzie miał broń nuklearną., Izrael będzie musiał całkowicie zmienić swoją politykę wobec całego bliskiego wschodu czego z wiadomych powodów nie chce. Autorze, sprawdź no aby czy nie jesteś dobry w czymś innym. Polityka globalna to ewidentnie nie twoja działka. 

Portret użytkownika Andrzej1

Nie będzie wojny jądrowej.

Nie będzie wojny jądrowej. Może być lokalna wojenka ale uwierzcie mi, że nie dojdzie do wybuchu żadnej atomówki. Z nieoficjalnych źródeł (pewnych) wiadomo mi, że atomówki ostatnimi czasy nie chcą wybuchać. Może to dla kogoś wydać się bzdurą ale tak jest. W tym roku były przeprowadzone dwie próby wybuchu jądrowego przez Rosję i USA, żadna z nich nie eksplodowała powodując reakcję łańcuchową Smile

Portret użytkownika 85r

Nieoficjalne i pewne hmm

Nieoficjalne i pewne hmm chyba za dużo filmów się naoglądałeś w których informują że ufo blokuje atomówki Smile Jeśli nawet była to by prawda to kilku tysięcy rakiet nawet tak wysoka technologia mogła by nie zablokować a poza tym ufoki zawsze mogą się rozmyślić. Kiedyś robili potopy i wywoływali dżumy itp więc znowu tak bardzo ludzkiego życia nie cenią jak się niektórym wydaje.

Portret użytkownika Skoti

Wystarczy wpisać w google po

Wystarczy wpisać w google po angielsku i poczytać  , akurat mieszkam w Anglii(Coventry) (gdzie bodajże 2lata temu był kolejny incydent) Daily Mail i Telegraph to szanowane gazety a w nich ukazywały sie artykuły o obiektach wyłączających silosy z rakietami uzbrojonymi w głowice nuklearne , ale były też przypadki lotnicze , gdzie ulegał dezaktywacji system uzbrajający.Incydentów było kilkanaście lub dziesiąt, od roku 1948 do teraz.... 

Strony

Skomentuj