Coraz więcej martwych zwierząt morskich na brzegach

Kategorie: 

Delfiny ratowane w okolicy Cape Cod

Już od kilkunastu dni trwa walka o życie delfinów, które wciąż pojawiają się na brzegach Cape Cod na wschodnim wybrzeżu USA. Ponad 90 ze 130 zwierząt już nie żyje. Biolodzy morscy są zaskoczeni skalą tego zjawiska obserwowanego od połowy stycznia 2012.

 

Już teraz słychać głosy, że przybrało to skalę niewidzianą od 20 lat. Nadal nie wiadomo, co powoduje takie zachowanie zwierząt. Wygląda na to, że samobójstwa delfinów jeszcze nie ustają gdyż wciąż identyfikowane są nowe osobniki wymagające pomocy.

 

Delfiny z Massachusetts nie są jedynymi przykładami odnajdowanych ostatnio martwych zwierząt morskich.

Na jednej z belgijskich plaż odnaleziono wczoraj 14 metrowego nie żywego kaszalota. Jego wagę oszacowano na 30 ton. Naukowcy spekulują, że wieloryb zginął w wyniku błędu nawigacyjnego. Zwierzęta te są aktualnie w trakcie migracji, ale nie występują zwykle w Morzu Północnym.

Również wczoraj pakistańscy rybacy zdołali wyciągnąć z Morza Arabskiego ogromnego nieżywego rekina wielorybiego. Drapieżnik dryfował na południe od Karaczi. Aby go wydostać na brzeg użyto aż pięciu dźwigów. Jego wagę oszacowano na 7 ton.

 

Ostatnie przypadki śmierci przedstawicieli fauny oceanicznej świadczą o tym, że również w środowisku wodnym odczuwane są duże zmiany.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Popatrzcie na ostatni filmik

Popatrzcie na ostatni filmik tego rekina wielorybiego, chodzi mi o jego maść, ileż energii to stworzenie musiało dawac do planety, te zwierzęta migrują tak, ale na inną wymiarowość, najbardziej potężnie energetycznie stworzenia odchodzą w największych ilościach czyli wieloryby,delfiny oraz słonie.Ludzie wciąż wierzą w bajki że X lat temu takie coś się działo, to nie prawda, mamy doczynienia z wydarzeniami które jeszcze na tej planecie nie miały miejsca, razem z procesem transformacji która ma miejsce pierwszy i ostatni raz na tej planecie.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Strony

Skomentuj