Naukowcy twierdzą, że prędkość Układu Słonecznego znacznie się zmniejszyła

Kategorie: 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:NewHeliopause_558121.jpg

Szybkość ruchu Układu Słonecznego względem otaczającej go przestrzeni międzygwiezdnej w ciągu ostatnich 15 lat, niespodziewanie spadła o ponad 10%. Są to wyniki badań opublikowane przez grupę amerykańskich astronomów w Astrophysical Journal Supplement przy współpracy astronomów polskich i szwajcarskich.<--break->

 

 

Pomiary z sondy kosmicznej IBEX, która monitoruje neutralne atomy helu, swobodnie przenikające do heliosfery, pokazały, że w latach 2009-2010 wskaźnik prędkości układu słonecznego w przestrzeni międzygwiezdnej wynosi teraz 22,8 km na sekundę.

 

Heliosfera to region wypełniony przez wiatr słoneczny jest ona w odległości około 16 miliardów kilometrów od Słońca. Po osiągnięciu tej odległości strumień naładowanych cząstek wiatru słonecznego i pola magnetycznego Słońca słabnie do tego stopnia, że ​​nie może pokonać ciśnienia materii międzygwiezdnej, w której pojedyncze atomy i małe cząsteczki pyłu poruszają się z prędkością 30 kilometrów na sekundę w kierunku przeciwnym do słońca.

 

Na granicy heliosfery powstaje gigantyczny bąbel, który jest wewnątrz układu słonecznego. Naładowane cząstki gazu międzygwiezdnego nie mogą go przeniknąć, ale neutralne atomy wodoru, helu i tlenu przenikają przez tą granicę.

 

Detektory Sondy IBEX (Interstellar Boundary Explorer) przeznaczone są właśnie do wykrywania takich neutralnych cząstek. Badając, naukowcy będą je porównywać z właściwościami przestrzeni międzygwiezdnej. Wkrótce ludzkość powinna odebrać pierwsze dane z sondy kosmicznej Voyager 1, która właśnie mija tą barierę.

 

IBEX-Lo jest instrumentem do pomiaru właściwości atomów helu międzygwiezdnego, które, w odróżnieniu od atomów wodoru i tlenu wnikają w heliosferę swobodniej (atomy wodoru reagują z protonami na granicy heliosfery). Pomiar parametrów gazowych atomów helu międzygwiezdnego, umożliwia określenie bezpośredniego kierunku i prędkości Słońca i jego otoczenia (Układu Słonecznego), w stosunku do medium międzygwiezdnego.  

 

Te pomiary zostały wykonane po raz pierwszy w 1993 roku za pomocą instrumentu na pokładzie sondy Ulysses GAS. Przepływ, a tym samym prędkość Układu Słonecznego w przestrzeni międzygwiazdowej była równa 26,3 km na sekundę. Nowe dane z IBEX, uzyskane po ponad 15 latach, w 2009 roku wykazały, że wektor ruchu jest przesunięty o cztery stopnie na północ a wskaźnik był niższy i wynosił 22,8 km na sekundę.

 

Według niektórych naukowców, wyniki te mogą wskazywać, że Układ Słoneczny otacza teraz przestrzeń międzygwiezdna, o właściwościach różnych od tych, które były w 1993 roku. Zmiana kierunku ruchu atomów helu międzygwiezdnego oznacza, że ​​może się zmienić i geometria międzygwiazdowego pola magnetycznego, ale i równowaga ciśnień, prawdopodobnie ze względu na większą gęstość międzygwiezdnej plazmy i międzygwiezdnego pola magnetycznego.

 

 

Komentarz ZnZ:

Czyżby kolejne potwierdzenie teorii profesora Dmitriewa wedle, której nasz Układ Słoneczny wlatuje w międzygwiezdny obłok energii?

 

 

Źródłohttp://glavred.info/archive/2012/01/31/220057-11.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika blondi

Byłam dziś na pierwszym

Byłam dziś na pierwszym prawie wiosennym spacerze w lesie. Piękna pogoda, więc postanowiłam pojść tak daleko, jak nigdy dotąd. Gdy zaczęłam biec, zrobiło się coraz szarzej, aż w pewnej chwili pełnym impetem wpadłam na jakąś metalową barierkę, za którą była ciemność. Więc jednak jest płaska, a to jej krawędź - pomyślałam. Dobrze, że jest ta barierka, bo wypadłabym w kosmos! Tylko kto ją tam postawił, czyżby Bóg?

Portret użytkownika Radzik

Nasz układ słoneczny zbliża

Nasz układ słoneczny zbliża sie poprostu nieubłaganie do punktu o którym wspominają Majowie. Do równoleżnika centrum naszej galaktyki. Dlatego możemy ostatnio obserować takie fenomeny typu Jowisz blisko Księżyca. Obecnie jesteśmy na końcówce czwartego cyklu i niedługo wędrówka zacznie się od nowa. A wraz znią początek nowego oczyszczonego świata. 

Portret użytkownika Gość

W jaki sposób Jowisz blisko

W jaki sposób Jowisz blisko Księżyca? I jaki to fenomen? Oba ciała po prostu "zbliżyły" się wizualnie na niebie, ale nada są tak samo daleko w sensie odległości.Proszę, nie róbmy z normalnych zjawisk "fenomenów", bo nie wiadomo czy płakać czy śmiać się.

Portret użytkownika Max

Poczytałem komentarze i ile

Poczytałem komentarze i ile głosów tyle wyobrażeń światów.Od jakiegoś czasu zaczynają mi się przypominać cytaty Jezusa, no jakoś mi w pamięci zapadł gościu i nic na to nie poradzę :)Powiedział na przykład : co uczynisz najmniejszemu z bożych stworzeń to tak jak byś mi uczynił - czyli wszyscy jesteśmy jednym "u podstawy" .Powiedział: królestwo ojca mojego mniejsze jest niż ziarno gorczyczne - a przecież wszystko co widzimy jest jego królestwem.I Einstein odkrył to w swojej teorii względności.Poszukajcie i pomyślcie nad nią tak naprawdę.On odkrył nie E=MC2 (to jest pikuś dla mas ) ale że nie ma światła, materii, przestrzeni, czasu, odkrył paradoks - sprawdzające się zasady funkcjonowania świata, cząstek i energii udowadniają jego brak.Einstein przewidział istnienie jakiejś zasady-fundamentu wszechświata,ja go nazywam bogiem.Ale dopiero fizyka kwantowa i jej niedawne osiągnięcia pozwoliły poskładać wszystko w całość.Fizycy udowodnili sobie że do niedawna " obdarci asceci indyjscy " wiedzieli więcej o prawdziwej naturze wszechświata niż profesorowie Harvardu. Mamy w ręku złoty róg nie pozostawajcie ze sznurem Smile Proście a będzie wam dane - więc uważajcie o co prosicie :D   Ps.Niedomówienia zamierzone najcenniejsze są własne odkrycia Język

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika abon

Wydaje mi się że admin

Wydaje mi się że admin powinien ustawić automatyczne dodawanie tekstu przed kazdym komentarzem. Tekst brzmiałby "Uważam że:"  .... Zostawcie te kłótnie bo jak przyjdzie co do czego to i tak bedziecie sie przepraszać i gromadzić, wspierac. A jak nic sie nie stanie to wszyscy wiedzą że tylko zgoda buduje. Smile Zamiast sie spierac, to zadbajmy o to aby NWO sie nie ziściło. Widze że Polska coraz bardziej dąży do śledzenia swoich obywateli a może nawet to wyścig inwigilacyjny Polska vs. USA. Jak dla mnie, każdy który obraża innych za ich poglądy jest marionetką. Rząd zaciera łapki jak sie ludzie kłucą, są protestya albo zamieszki bo to bedzie mogl jeszcze bardziej inwigilować swoich obywateli "żebysmy nie robili wiecej problemów" 

Portret użytkownika ufo22new

Wszechświat zwalnia ? Prawda

Wszechświat zwalnia ? Prawda jest taka, że w ostatnich czasach coraz więcej otrzymujemy informacji o wszechswiecie, Technika kochani idzie do przodu, mozna zaryzykowac nawet stwierdzenie że dzis jestesmy wstanie dostrzec wiecej niż umiemy zrozumieć, stąd miliony pytań, hipotez i teorii. Wsechswiat jest tak ogromy, że ciężko go porównać do czegokolwiek a jest pewnie jeszcze większy. Nasz układ słoneczny jest jedynie ułamkiem całosci a i tego nie znamy do końca. Niektóre obserwacje zadziwiają i łamia nasze prawa fizyki. Tu trzeba wyraxnie podkreslić NASZE prawa fizyki, bo nie jest powiedziane że obowiązują w całym wszechświecie. ponadto prawa zawsze były, ulegały zmianą i są niestabilne. Żyjemy na małej planecie blisko gigantycznej bomby którą jest nasze słoneczko, ono również ostatnio zadziwia naukowców, którzy snują teorie na obserwacji naszego słoneczka, gdyż "dotknąć go nie mogą". Nie potrafimy nawet pozyskiwać surowce z księżyca a myslimy o czymś dalszym. powoli, wszystko w swoim czasie...Swoja drogą uwazam że jeszcze wiele nas zaskoczy, wiele zobaczymy i usłyszymy w swoim życiu, czy to beda wiadomości wazne?, straszne? ciekawe? nie wiadomo.Pozyjemy zobaczymy Pozdrawiam

Portret użytkownika ...........WYDARZENIE............

Radujcie się gdy niebo

Radujcie się gdy niebo eksploduje, gdyż będziecie 


  • wiedzieć, że Ja przychodzę

Zbliżające sie ostrzeżenie....bedzie mistycznym wydarzeniem całej ludzkości....

Wydarzenie to będzie tak nagłe, że świat zatrzyma się w wielkim szoku.Kiedy powoli wróci do normalnego stanu, wielu nadal nie będzie pewnych, co sięstało.
 OSTRZEZENIE.WORDPRESS.COM 
 

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

Na ten temat wszyscy tutaj

Na ten temat wszyscy tutaj piszą bzdury. To, że szechświat się rozszerza, to znaczy, że umiera... Nie będzie żadnej zmiany DNA i tym podobnych bzdur. Następują zwykłe zmiany starzeniowe materii Wszechświata... osłabienia powiązań kosmicznych i stopniowa degradacja... Gwazdy umierają coraz częściej ( wybuchy Super-Nowych to śmierć gwiazdy)... Czy ktokolwiek słyszał o narodzinach nowej Gwiazdy? Nic takiego nie następuje. Nie pocieszajcie siebie ani innych... cudami Wszechświata... Nie będzie żadnych cudów, tylko konsekwentne starzenie się materii jak zużycie tłoka w cylindrze..Dla pocieszenia powiem, że nas to nie dotyczy... Wszechświat istnieje ok. 10 tys. lat... i tyle jeszcze będzie trwał...( bzdurą jest wyznawanie religii o "wielomiliardowym" wieku Wszechświata. Nie będę tego dowodził tutaj).Jeżeli nie znajdziemy się rzeczywiście na kolizyjnej drodze z kosmiczną bombą to będziemy trwać...Inną sprawą jest groźne działanie ludzkiego bydła pozbawionego wszelkiej empatii, która dla egoistycznych celów pragnie zchować dla siebie zasoby tej cudownej Planety... likwidując nadmiar populacji... Tego niestety nie przetrwamy.. I nic nie możemy na to poradzić...

Portret użytkownika Venture

Niestety, ale wątpię by od

Niestety, ale wątpię by od Twoich przekonań zależał los Universum. Myślisz, że zmieni się stan faktyczny jak ludzie na jakiejś małej planecie umieszczonej w odległym krańcu Galaktyki będą wykłócali się o to kto ma rację nt. powstania Wszechświata i jego życia? Smile Nawet jeśli jakimś cudem, wygrasz z nim na poglądy i przekonasz kogoś do swoich argumentów, to co z tego. To nie są zawody czy wojna, gdzie przeciwnik musi się podporządkować nie będąc już dalej zagrożeniem. Bo tak jest, prawda? Nie możesz się czuć bezpieczny w swoich poglądach, dopóki reszta ma odmienne idee. Tak jest w przypadku gdy zbyt mocno się z nimi utożsamiasz.Pogląd o Big Bangu i ewolucji gatunków czy może o Biblijnym stworzeniu, a są jeszcze inne - ciekawy wybór :]. Zapominasz o tym, że każdy ma prawo do włąsnego zdania. W innym wypadku byśmy zapewne popadli w stagnację, tak jak w Europejskim średniowieczu - tam było jedno zdanie oparte na księdze napisanej kilkanaście wieków wcześniej.

Portret użytkownika devoratus

Skoro wszechświat istnieje

Skoro wszechświat istnieje zaledwie 10 000 lat, to pewnie jesteś także zdania, że lodowiec w europie był jeszcze z 50 lat temu a dinozaury wyginęły w zeszłym tygodniu...
 
Nie wiem czy przybywa nowych gwiazd, ale głupców przybywa w zastraszającym tempie...

 

 

Portret użytkownika DRZEJLOWSKI

..jeżeli devoratus chciał

..jeżeli devoratus chciał mnie obrazić... to pewne, że mu się to nie udało... Wystarczy spojrzeć na postep erozji wielu ekstremalnych zakątków naszej planety, by dojść do wniosku, że gdyby trwała ona " miliardy lat"... z lądów nie pozostałoby nic...Gdyby erozja wybrzeży naszego Bałtyku trwała "miliardy lat"... zapewne urodziłbyś się ... rybą....Otwartości umysłu życząc ... żegnam Internautę...

Strony

Skomentuj