Szykuje się kolejne totalitarne prawo przeciwko obywatelom

Kategorie: 

polscott24.com

Dziennikarze biją na alarm, że NIK, czyli Najwyższa Izba Kontroli, na mocy nowej ustawy, która wchodzi w życie 2 czerwca tego roku, zdobędzie uprawnienia daleko wykraczające ponad te, które mają służby specjalne.

 

Projekt zmian w ustawie był procedowany od 2008 roku. Generalni Inspektorzy Danych Osobowych wyrażali się o tych przepisach bardzo negatywnie. Zawierają one między innymi zapisy umożliwiające po sięganie do danych uważanych za szczególnie chronione takich jak wyznanie, preferencje seksualne a nawet informację genetyczną, nałogi i stan zdrowia.

 

Nowoczesna technologia niestety znacznie upraszcza proces kontroli obywateli a wielość przepisów działa niczym elektryczny pastuch na łące pełnej krów. Do takiego właśnie finału to zmierza. Ludzie już teraz traktowani są jak bydło, które jest sterowane prostymi instynktami typu nażreć się i iść spać.

 

Jeśli wydawało nam się, że w poprzednim ustroju było źle to wystarczy sobie uzmysłowić, że wtedy, czyli w latach 80tych było u nas tylko 150 tysięcy urzędników. Teraz jest ich grubo ponad 800 tysięcy a mamy przecież komputeryzację, która czyni dziecinnie prostą inwigilację obywateli. 

 

Co do NIKu i obaw o niewłaściwe wykorzystanie nowych uprawnień, to zawsze w takich sytuacjach pojawia się pytanie, kto będzie kontrolował kontrolowanego? Aktualnie NIK bardzo nie pasuje władzy, bo zachowuje się jak niezależna instytucja. To jest nie na rękę rządzącemu reżimowi i z pewności podejmie on próbę przejęcia również tego obszaru administracji. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR5

Z ziemi włoskiej do Polski

Z ziemi włoskiej do Polski przyjdzie może pomysł na walkę z terrorem urzędniczym , aby każdemu z nich oddać wg.miary jego .We Włoszech szczególnie żarliwi są wysadzani w powietrze a ludzie muszą się opowiedzieć za terrorystami politycznymi lub mafią społecznego oporu .Ciekawe jak będzie u nas ale na litość z lat 80 raczej żaden urzędnik liczyć nie powinien .

Portret użytkownika bolo

Do Admina- kilka oczek dalej

Do Admina- kilka oczek dalej jest " petycja on line) dodana przez  "pantera". Coś z nią nie tak, nie działa, albo i coś więcej kugluje. Proszę ją sprawdzić. Mój post można usunąć, chciałem tylko zwrócić uwagę na ten wpis.Pozdrawiam

Portret użytkownika M.

chyba ze szczęścia pójdę się

chyba ze szczęścia pójdę się nażreć i spać.Przy okazji przestanę mieć własne poglądy i myśli, ale za to będę sumiennie:- poddawać się i przestrzegać nawet najgłupsze prawo, a najgorliwiej to, które ogranicza swobody obywatelskie,- sumiennie płacić coraz bardziej drakońskie podatki,- udawać, że inflacja, dewaluacja powodowana przez rządy, akcyzy, ZUSy i inne parapodatki oraz płace minimalne ograniczające możliwość zatrudniania przez przedsiębiorców są  dobrem koniecznym dla "prawidłowego rozwoju kraju"- oglądać codziennie dużo ogłupiających programów (najlepiej rządowych bądź sponsorowanych przez korporacje),- czytać li i tylko literaturę zatwierdzoną przez Rząd jako właściwą,- oddawać głosy w "wolnych wyborach" na polityków którzy w żaden sposób nie są rozliczani ze składanych obietnic,- powtarzać codziennie i głośno: "jestem wolnym człowiekiem".  M.

Portret użytkownika ida

Panie Administratorze,proszę

Panie Administratorze,proszę nie demonstrować swoich sympatii i antypatii politycznych w swoich komentarzach:  
(To jest nie na rękę rządzącemu reżimowi i z pewności podejmie on próbę przejęcia również tego obszaru administracji.)
Proszę zauważyć,że komentarze do tej wiadomości właśnie tak ujętej ,zrobiły się bardzo polityczne,a chyba na tej stronie nie o to chodzi.

Portret użytkownika Roni Tornado

Musimy coś w końcu zrobić bo

Musimy coś w końcu zrobić bo inaczej pewnego dnia obudzimy się w policyjnym państwie Orwellowskim Sad Ludzie w końcu muszą zrozumieć, że te rzeczy o których mówią nieliczni to nie są żadne teorie spiskowe a mroczna rzeczywistość. A z kolei podskórne chipy i NWO to nie SF i wszystko do tego zmierza jeśli ludzie w porę nie obudzą się świadomościowo.

Portret użytkownika bezimienna

Jestem przeciwko ACTA, ale

Jestem przeciwko ACTA, ale wkurza mnie jak hieny dziennikarze, szukając sensacji,  wyciągają sprawę studenta, która zaczęła się w maju 2011 roku  i podpisują to pod ACTA. Dlaczego nie pisali o tym od razu? W USA ACTA nie było jeszcze nawet wtedy podpisane. Co nie zmienia faktu, że wejściu w życie tego "porozumienia" będzie o wiele gorzej :/

Strony

Skomentuj