Korporacja Monsanto planuje stworzenie specjalnie zmodyfikowanych genetycznie pszczół

Kategorie: 

freedom-won.net

Znana korporacja biotechnologiczna Monsanto, lider w produkcji nasion i pestycydów potrzebnych do upraw GMO planuje nowy obszar działalności. Są nim specjalnie zmodyfikowane genetycznie pszczoły, które będą odpowiadać za zapylanie zbiorów.

 

Na łamach portalu zmianynaziemi.pl od jakiegoś czasu poruszamy kwestie tajemniczych śmierci całych kolonii pszczół. Zjawisko to występuje praktycznie na całym świecie. Objawia się to tym, że całą kolonia wylatuje z ula i nigdy nie wraca. Pszczelarze uważają, że winne temu mogą być opryski chemiczne na przykład rzepaku, ale też innych roślin. Zwykle powinny być one wykonywane po zmroku, kiedy owady nie latają jednak często są wykonywane w ciągu dnia i to przyczynia się do masowych śmierci tych pożytecznych owadów.

 

Są też teorie twierdzące, że przyczyną śmierci pszczół są same rośliny GMO, które potrafią produkować pestycydy. Taka roślina jest po prostu chemicznym mutantem, który poprzez zdolność produkowania trujących dla owadów środków może powodować masową śmierć pszczół. Oczywiście oficjalnie nikt tego nie przyzna, ale pszczelarze to właśnie sugerują.

 

Korporacja biotechnologiczna Monsanto podobno pracuje nad rozwiązaniem „problemu z pszczołami”. W ostatnich dniach w Internecie pojawiły się doniesienia na temat postępów w produkcji zmodyfikowanych genetycznie pszczół, które będą w stanie pełnić funkcje podstawowego zapylacza roślin bez ryzyka śmierci w wyniku zatrucia tym, co te rośliny emitują. Nie ma na ten temat potwierdzonych dowodów, są tylko przecieki, więc nie ma pewności ile jest w nich prawdy. To jednak wydaje się całkiem sensowne rozwiniecie palety produktów biotechnologicznych.

 

Podpisane przez Polskę 26 stycznia porozumienie ACTA również wiąże się z rynkiem biotechnologicznym. Tylko pozornie wydaje się, że dotyczy to tylko Internetu. Dotyczy to też rynku zamienników części samochodowych, rynku zamienników leków oraz rynku patentów biotechnologicznych takich jak te posiadane przez Monsanto.  

 

Wiemy, że w USA detektywi i prawnicy tej korporacji nękają wielu rolników posądzając ich o nielegalne obsianie pól zabezpieczonymi patentami nasionami roślin. Gdy dołoży się do tego informację o skażeniu transgenicznym, jakiego dokonują te rośliny krzyżując się z niezmodyfikowanymi gatunkami staje się jasne, że uważane za przesadne stwierdzenie, iż korporacje tego typu wkrótce będą mogły powiedzieć „We own the food”, czyli „Jesteśmy właścicielem jedzenia” nie ma w sobie tak wiele przesady. Powstanie specjalnych transgenicznych pszczół może tą nierównowagę jedynie pogorszyć a ich wpływ na normalne ekosystemy może być katastrofalny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika igor

pszczoły nie trawią pyłków

pszczoły nie trawią pyłków roślin gmo, co skraca im życie i tu jest problem pszczół systematycznie ubywa w rodzinie i niema komu wychować nowego pokolenia. Co powoduje że niema pszczoły lotnej, zostaje garstka robotnic z matką a larwy zamierają :,-(

Portret użytkownika Beata

oglądałam filmy o MONSATO i

oglądałam filmy o MONSATO i doprawdy zastanawiam się kto za tym wszystkim stoi.Czyżby chęc zysku tak opanowała tych ludzi że stracili zupełnie zdrowy rozsądek a może to nie są ludzie.........W jakim świecie będą  żyły nowe pokolenia i czy to będzie jeszcze ten świat ,który zna moje pokolenie,bardzo w to wątpię ........Nigdy nie przyszło by mi do głowy ,że tak będzie wyglądała przyszłość.Jestem zaszokowana idiotyzmami,udziwnieniami,głupotą ,,materializmem za każdą cenę...A może teoria hologramu wszechświata ma z tym coś wspólnego?

Portret użytkownika eny

Przy okazji tego tematu o

Przy okazji tego tematu o modyfikowanych pszczołach GMO, polecam ten film:http://nieruchomyporuszyciel.blogspot.com/2012/01/threads-wstrzasajacy-film-o-wojnie.html Jest w nim scena w której narrator opisując życie ludzi po konflikcie atomowym, mówi o u uprawach roślin. Zwraca uwagę na fakt, że rośliny wrastają wolniej i są podatne na choroby ponieważ brakuje chemicznych środków ochrony roślin, które w czasie pokoju byłyby bez problemu dostępne. Jednak po atomowym konflikcie zbrojnym zniszczony przemysł chemiczny nie jest w stanie wyprodukować nawozów co tym samym potęguje falę głodu. Jeżeli dołożymy do tego modyfikowane pszczoły które byłyby hodowane pod konkretne rośliny które to z kolei rośliny byłyby "kompatybilne" z odpowiednimi nawozami, lepiej żeby ŻADEN konflikt, niekoniecznie atomowy, nie dotknął ludzkości na większą skale, bo wszyscy z głodu poumierają. Nic nie będzie chciało rosnąć bez tej cholernej chemii. Nawet owady.

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Piciu

Niestety nie dysponujemy już

Niestety nie dysponujemy już nasionami sprzed 500 lat. Spróbuj sobie sam wychodować jabłoń z pestki jabłka.GWARANTUJĘ, że Ci się nie uda.Tzn. drzewko wyrośnie i pewnie nawet wyda owoc, ale to będą takie "psiary". Kwaśne i małe.Bez oprysków pestycydami nie wychodujesz już niczego, co rosło jeszcze kilkadziesiąt lat temu.Nie chowaj urazy, ale to fakt przyjacielu. 

Portret użytkownika Anarchiusz

Rośliny i zwierzęta z pod

Rośliny i zwierzęta z pod logo Monsanto... będące ich własnością intelektualną!ACTA!Oby nikt nie opracowali zdrowszej wersji powietrza bo karzą nam płacić za oddychanie. A ACTA załatwi resztę.Tak swoją drogą jakoś nikt z nas nie zauważył że ACTA pozwoli korporacji monsanto wybrnąć z niedawnego pozwu... i dalej i mocniej zagarniać plony ziemi na własność... moim zdaniem najniebezpieczniejszy efekt ACTA.

Strony

Skomentuj