Grupa naukowców twierdzi, że Ziemia ma więcej niż jeden ksieżyc

Kategorie: 

Komputerowa wizualizacja widoku ziemi z dodatkowego księżyca: źródło - NASA - JPL

Do tak zaskakującego wniosku doprowadziły naukowców prowadzone badania. Ich konkluzja jest jednoznaczna, Ziemia ma co najmniej dwa księżyce.

 

Jednym z nich jest srebrny glob, który wszyscy znamy. Drugi to mały asteroid, nie większy niż samochód. Będzie przez jakiś czas latał wokół Ziemi, po czym odleci w dal.

 

Przynajmniej taki scenariusz zakładają naukowcy w artykule opublikowanym 20 grudnia w czasopiśmie naukowym ICARUS. Naukowcy twierdzą, że w tej chwili na orbicie znajduje się skała o średnicy, co najmniej 1 metra. Nie jest to zawsze ta sama skała, ale ciągle zmieniająca się obsada "tymczasowych księżyców".

 

Z analiz modeli teoretycznych grawitacji naszej planety wynika, że Ziemia przechwytuje te asteroidy, które przechodzą obok nas na swojej drodze wokół Słońca. Kiedy nasza planeta jakąś złapie zazwyczaj ten kosmiczny związek zaczyna się kilkoma nieregularnymi w kształcie okrążeniami wokół Ziemi. Obiekty tego typu trzymają się z nami przez około dziewięć miesięcy, po czym pędzą dalej w swojej drodze.

 

Według naukowców, zadziwiająco mało uwagi poświęcono naturalnym satelitom Ziemi innym niż Księżyc, mimo, że na pewno istnieją. "Istnieje wiele planetoid w Układzie Słonecznym, więc szansa na to, aby Ziemia mogła je uchwycić w pewnym sensie nie dziwi", powiedział współautor badania Jeremie Vauballion, astronom z Obserwatorium Paryskiego we Francji.

 

Komentarz ZnZ:

Do zaskoczenia naukowców na temat braku zainteresowania najbliższą przestrzenią kosmiczną mimo wykazywania wielkiego zainteresowania planetami znajdującymi się 1000 lat świetlnych od nas dopisuje się redakcja serwisu zmianynaziemi.pl Smile

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika christo13cauac

"Grupa naukowców twierdzi, że

"Grupa naukowców twierdzi, że Ziemia ma więcej niż jeden ksieżyc",.. no wreszcie to potwierdzili, a po za tym to ciekawe ze obiekty te przebywają w poblizu Ziemi 9 miesięcy, jak okres ciązy, a potem odlatują, tworząc nowe zycie. "Ci którzy powrócą do starych wartości, pierwotnych nauk, będą w stanie odnaleźć spokój umysłu"

Portret użytkownika Stanley

Rasta mniej pal. Srebrny glob

Rasta mniej pal. Srebrny glob to nasz DUŻY KSIĘŻYC, tak? Trybisz? Ten podobny do słońca tyle, że w nocy i mniej świeci, o ile masz okna w tej swojej melinie.A czemu wszyscy się dziwicie, że Ziemia chwyta w swoje pole grawitacyjne inne małe skały, dla mnie to nie jest żadna ciekawa informacja, bo to oczywiste.

Portret użytkownika ktoś

Przepraszam bardzo, ....

Przepraszam bardzo, .... chodzi o to że, wyraźnie nie zrozumiałeś co Rasta miał na myśli, jasno to wynika z Twojej wypowiedzi. Przeczytaj jeszcze raz jego post, z jednoczesnym przekonaniem iż Rasta słyszał już wcześniej określenie "srebrny glob" w odniesieniu do DUŻEGO KSIĘŻYCA (jak to określasz) i tak jak inni używa tych określeń zamiennie. Zna również doskonale wszystkie te same informacje na jego temat, które Ty znasz (a może i ciut więcej?) Jego post jest całkowicie zrozumiały merytorycznie, Trybisz?No I drogi Stanleyu- w czym Księżyc i Słońce są podobne?(podpowiem- lepiej nie odpisuj) A dobre rady typu "mniej pal"  wsadż sobie w buty- będziesz wyższy:)wiem, wiem,  - nie wiesz o co chodzi? przywykniesz...pzdr    

Skomentuj