Następne silne trzęsienia ziemi w obrębie Pacyfiku i Atlantyku

Kategorie: 

Epicentrum wstrząsów na wybrzeżu Japonii, 6.2 w skali Richtera - http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011sced

Trzęsienia ziemi uderzyły na wybrzeżach na wschód od Nowej Zelandii i Japonii, ale nie zostało wydane żadne ostrzeżenie przed tsunami. Oba trzęsienia miały siłę ponad 6 stopni w skali Richtera. Dodatkowo w obrębie basenu Pacyfiku doszło do trzeciego trzęsienia około 6 stopni na Aleutach w okolicy Alaski.

 

 

Amerykańskie US Geological Survey (USGS) potwierdziło, że okolice Nowej Zelandii gdzie obecnie odbywa się Puchar Świata w Rugby nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 6.0 a zlokalizowano je 680 km na północny wschód od Auckland na głębokości niespełna 13,4 km.

 

Region: East of North Island, N.Z.
Time: 2011-09-15 07:53:22.9 UTC
Magnitude: 6.0 (Mw)
Epicenter: 178.80°W 35.27°S
Depth: 33 km
Status: M - manually revised

Służby porządkowe w Nowej Zelandii twierdzą, że nie otrzymano żadnych raportów o uszkodzeniach. To trzęsienie miało miejsce na krótko przed wstrząsem o sile 6.2 w skali Richtera, które było odczuwalne u wybrzeży Japonii. Epicentrum japońskiego trzęsienia było 96 kilometrów na północny wschód od Tokio, na głębokości 10 km. Oba kraje były w tym roku potężnie dotknięte przez duże trzęsienia ziemi, który spowodowały rozległe zniszczenia.

 

Region: Near East Coast of Honshu, Japan
Time: 2011-09-15 08:00:10.8 UTC
Magnitude: 6.2 (Mw)
Epicenter: 141.15°E 36.41°N
Depth: 26 km
Status: M - manually revised

Niespokojnie jest również w basenie atlantyckim gdzie na Karaibach doszło do płytkiego trzęsienia ostatecznie klasyfikowanego, jako 5.4 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się blisko Kuby oraz Haiti.

 

Region: Cuba Region
Time: 2011-09-15 08:43:10.9 UTC
Magnitude: 5.4 (Mw)
Epicenter: 78.03°W 19.58°N
Depth: 27 km
Status: M - manually revised

Do zauważalnego wstrząsu o magnitudzie 4.7 w skali Richtera doszło też na Krecie, wyspie znajdującej się na Morzu Śródziemnym.

 

Region: Crete, Greece
Time: 2011-09-15 08:42:23.2 UTC
Magnitude: 4.7
Epicenter: 25.63°E 35.62°N
Depth: 10 km
Status: A - automatic

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika suzej wen

patrząc na to wszystko

patrząc na to wszystko globalnie to pewnie zakończy się to tak, że skorupa ziemska straci stabilność i wszystkie płyty tektoniczne się przemieszczą. Powinniśmy się skupić na tym kiedy to się stanie...
..Powiem tak: w przed dzień rocznicy śmierci pary prezydenckiej miałem okazje rozmawiać z facetem, który pracuje w ABW i akurat wtedy odpowiadał za bezpieczeństwo na lotnisku Balice. Podczas rozmowy poruszyłem tematy, które przewijają się na forum. Jego odpowiedz była taka: głowy największych państw wiedzą co nas czeka ale nic nie możemy zrobic...

co ma być to będzie

Portret użytkownika mazi japonia

Czym tu sie podniecac

Czym tu sie podniecac wstrzasy wtorne po marcowym moga byc nawet przez 2 lata jesli chodzi o japonie przypominam rok 2004. U mnie dopiero jak 4M odczuwam w domu trzesienie. Jak mieszkalem w wysokim budynku na ostatnim pietrze to juz 2 odczuwalem ale to tylko dla tego ze te wysokie sie kolysza. trzesienie juz kilkuludzi w japonii ma chaty wyposazone w specjalno poduszke amortyzujaca i bez wzgledu na sile trzesienia dom w srodku wogole nie jest poddawany trzesieniu wszystko stoistabilinie i nic sie nie trzesie. Kiedys trzeslo teraz trzesie i bedzie trzeslo nawet przy 5M wiekszosc japonczykow nawet sie nieruszy przywyczajeni.

Portret użytkownika devoratus

Dla mnie to jakaś bzdura, że

Dla mnie to jakaś bzdura, że przez 2 lata mają być "wstrząsy wtórne".
Wstrząs wtórny może być jeden. W dodatku coraz częściej gadają, że "wstrząsy wtórne mogą być silniejsze niż pierwotny" - co kiedyś wykluczano.
 
Moim zdaniem ktoś tu bałachy wciska - a ludzie łykają jak karp ziemniaki.

 

 

Skomentuj