Rosja planuje budowę gigantycznego tunelu pod Cieśniną Beringa

Kategorie: 

russiablog.org

To może być z pewnością jeden z najśmielszych projektów infrastrukturalnych, jakie kiedykolwiek ogłoszono. Rosyjski rząd dał zielone światło dla budowy transkontynentalnych linii kolejowych łączących Syberię z Ameryką Północną.

 

Ogromna przeprawa mogłaby przechodzić przez Cieśninę Beringa i byłby to najdłuższy na świecie tunel. Projekt ten byłby dwa razy większy niż tunel między Anglią i Francją. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na 65 mld dolarów a projekt ma na celu zasilanie Ameryki Północnej w bogatą w surowce Syberię i spoza niej.

 

Może także stanowić kluczowe ogniwo dla rozwijania solidnego korytarza przesyłu energii odnawialnych, który będzie zasilany siłą wiatru i pływów morskich na ogromnych odległościach. Planowana sieć kolejowa spowodowałaby, że połączonych zostałoby tą drogą 3/4 półkuli północnej.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Smugi, komety, harpy, obcy, iluminaci, masoni, żydzi, nibiru, plamy na słońcu, troskliwe misie, białe myszki, różowe słonie, bla bla bla, spisek, spisek, spisek...
 
Panicz Konrad

Portret użytkownika booba

W dodatku most wiszący :P Do

W dodatku most wiszący Język Do przeprawy La Manche jakoś nikt się nie przyczepia, a też jest tunel zamiast mostu Język Tunel jest bezpieczniejszy. Nie grozi mu zwaleniem pierwszy lepszy sztorm, kra, huragan. Nie ma ograniczeń wysokości dla okrętów czy helikopterów.
IMO to fantastyczny pomysł, kończący zimną wojnę. Wreszcie ruskie współpracujące z Amerykańcami i Kanadą!

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika nestor

Taak, czy Wy widzcie to co

Taak, czy Wy widzcie to co piszecie. Sami sobie zaprzeczacie. Jak tunel to odrazu przykrywka budowy schronu. A z drugiej strony czemu tunel, przecież most jest bezpieczniejszy, nie "grozi mu całkowite zalanie, pożar". Choć i tu jest trochę racji, nie wiem co za idioci wpadli by na pomysł budowy schronu pod morzem

Głos rozsądku

Strony

Skomentuj