Rok 2011 już teraz stał się rokiem najkosztowniejszych katastrof

Kategorie: 

aforadio.com

Trzęsienie ziemi w Japonii powoduje, że rok 2011 należy do najkosztowniejszych lat, jeśli chodzi o straty w wyniku klęsk żywiołowych. Słynna ubezpieczeniowa firma Munich Re stwierdziła, że mimo skali katastrof liczba zgonów na całym świecie w ich wyniku jest do tej pory stosunkowo niska.

 

Globalne straty z tytułu klęsk żywiołowych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wynoszą 265 miliardów dolarów, i z łatwością przekraczają 220 miliardów dolarów odnotowanych dla całego roku 2005, wcześniej najdroższego w historii. Straty ekonomiczne dla pierwszej połowy 2011 roku były pięć razy wyższe niż średnia z ostatnich 10 lat. Według Munich Re to ponad dwukrotnie więcej niż ogółem, w 2010, który zanotował 130 miliardów dolarów strat z tego tytułu.

 

Ponadto w pierwszej połowie roku straty są na ogół niższe niż w drugiej, kiedy częste są huragany na Północnym Atlantyku i tajfuny w północno-zachodnim Pacyfiku. Nie wszystkie szkody zostaną pokryte przez firmy ubezpieczeniowe, jako "ubezpieczone straty". W pierwszych sześciu miesiącach jest tego około 60 miliardów dolarów, czyli prawie pięć razy tyle, co średnio od 2001 roku.

 

"To bardzo rzadkie, aby była taka kumulacja ekstremalnych zdarzeń naturalnych i zagrożeń, jakie można napotkać" stwierdziła w oświadczeniu firma Munich Re, która jest największym światowym reasekuratorem.

 

Trzęsienie ziemi o wielkości 9,0 z 11 marca, najsilniejsze jakie kiedykolwiek zarejestrowano w Japonii, spowodowało straty o wielkości 210 mld euro, co czyni je najbardziej kosztowną katastrofą naturalną w historii, wyprzedzając nawet huragan Katrina w Stanach Zjednoczonych z 2005 roku.

 

Katrina, która szalała na południu Stanów Zjednoczonych w sierpniu 2005 spowodowała druzgocące powodzie, które pochłonęły 80 procent Nowego Orleanu, co spowodowało szkody o wartości 125 mld dolarów. Ubezpieczone straty w wyniku Katriny były jednak znacznie wyższe, bo wynosiły 62mld dolarów.

 

Trzęsienie japońskie było również największą katastrofą, jaka nastąpiła w pierwszej połowie 2011 roku w kategoriach ludzkich. Co najmniej 15 500 osób zginęło, a tysiące nadal jest zaginionych po trzęsieniu ziemi i następujących po nim fal tsunami, które zniszczyły całe miasta wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Japonii. Jednak w odniesieniu do ludzkich strat rok 2011 jest stosunkowo łagodny. W klęskach żywiołowych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy zginęło 19 380 osób, w porównaniu z 230 300 osobami w 2010 roku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika na świadectwo

transformacja ku zjednoczeniu

transformacja ku zjednoczeniu Wink , trzeba dodac ze to zjednoczenie bedzie wymnierzone głownie w chrzescijan aby ich wymordowac  - m.in : http://biblia.webd.pl/forum/ "dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami" OBJAWIENIE JANA 13:7 Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją - KSIEGA DANIELA 7:23 Rzekł bowiem: Uczyniłem to mocą swojej ręki i dzięki swojej mądrości, gdyż jestem rozumny; zniosłem granice ludów i zrabowałem ich skarby, i jak mocarz strąciłem siedzących na tronie. (14) I sięgnęła moja ręka po bogactwo ludów jakby po gniazdo, a jak zagarniają opuszczone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię, a nie było takiego, kto by poruszył skrzydłem albo otworzył dziób i pisnął - IZAJASZA 10:13-14

Portret użytkownika HEH

Na świadectwo dałem się

Na świadectwo dałem się sprowokować Smile
Pytam więc co jest niejasnego w idei Zjednoczenia ludzi i w czym różni się to od podstawowej Tajemnicy Zjednoczenia w Wierze, w Bogu głoszoną przez wszelkiej maści związki wyznaniowe? W tym Chrześcijaństwo.
Symbole krzyża, gwiazdy, półksiężyca i inne odwracają uwagę społeczności od szacunku do drugiego człowieka, zrównoważonego rozwoju, kultu Natury, Boga Słońca - w którego świetle odbija się nasza rzeczywistość, i Bogini Księżyca - która reguluje pływy morskie, rytm płodności samic, wpływa na energetykę i wzrost plodów rolnych.
Czego człowiek nie rozbierze na drobne jak atomu, lub nie wypatrzy w otchłani Kosmosu to nie zaprzeczy zapisom Szmaragdowej Tablicy: "Wszystko co w górze jest i na dole..." lub strofie pacierza : "przyjdź królestwo Twoje, jako w niebie tak i na ziemi..."  to największy sekret zawsze znajduje się w ludzkiej głowie. Tylko praca nad własnym Rozwojem Duchowym i emocjonalnym może przełamnać sztucznie narzucane i programowane postawy nienawiści i braku tolerancji religijnej, etycznej, politycznej, kulinarnej a na erotycznych kończąc!!! Nic nowego pod Słońcem! A Ciemnogród stale wokół Nas Smile
Uczmy się na nowo od "pogańskich" plemion jedności z drugim człowiekiem, Naturą i Kosmosem, ufności pokładanej w Bogu!
Jeszcze istnieją tereny, na których żyją ludzie w Raju na Ziemi: bez pieniędzy, bez ubezpieczeń, bez podatków, bez lekarstw, bez kościołów i papieża, bez wody w butelkach i żywności w puszce, bez programów w księgach i telewizji, wolni jak zwierzęta, podlegający tylko prawom życia i śmierci i matce Naturze. Tylko jak długo bedą strzec się przed najazdem Misji ewangelizacyjnych i nawracania mieczem na jedynie słuszną wiarę w jedynego Prawdziwego Boga?
My anglosasi, izraelici, euro-azjaci- królowie dzisiejszego upadającego świata, przypominamy sobie o własnej marności i potędze Natury przy ostatnich ulewach, upałach czy śnieżycach. Dowiadujemy się czym nas karmią, leczą i szczepią, i jak "Elity" nas chronią każdego dnia  i czy jesteśmy w stanie samodzielnie coś zmienić? Jednoczymy się dzięki transformacji świadomości, przełamujemy informacyjne bariery, ignorujemy odwieczne dogmaty i rozświetlamy pustke by jak oko Horusa dostrzegać więcej i więcej...
Jak już nasz wypracowany od wieków system bankowo-przemysłowy pierdyknie pochłaniając ze sobą miliardy głodnych zombi, wypranych z resztek człowieczeństwa biurowych cyborgów itp, TO wrócimy do dżungli i przyjdzie czas na Pojednanie, Miłość i Odpowiedzialność Społeczną, TRANSFORMACJA TRWA :
Rzekł bowiem: Uczyniłem to mocą swojej ręki i dzięki swojej mądrości, gdyż jestem rozumny; zniosłem granice ludów i zrabowałem ich skarby, i jak mocarz strąciłem siedzących na tronie. (14) I sięgnęła moja ręka po bogactwo ludów jakby po gniazdo, a jak zagarniają opuszczone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię, a nie było takiego, kto by poruszył skrzydłem albo otworzył dziób i pisnął - IZAJASZA 10:13-14

Portret użytkownika 85r

Hitlera i stalina  itp też

Hitlera i stalina  itp też zaliczasz do tej cudownej chorej miłości? Jeśli życie polega w większości na zabijaniu innych roślin zwierząt by żyć to o jakiej tu miłości jest mowa ? Już nie mówiąc o tym że codziennie ludzie się tuką w jakimś rejonie świata lub umierają z głodu bo głupie rodzice musieli się pieprzyć  jak dzikie małpy choć na dziecko ich nie stać. Więcej niż tej miłości jest nienawiści i walki o przetrwanie tak jak to widzę. A już niedługo nie będzie więcej miłości tylko więcej walki o przetrwanie a to będzie rodzić więcej jeszcze nienawiści w ludziach. Trochę więcej zdrowego rozsądku.

Portret użytkownika HEH

85r - zaprowadź pokój w

85r - zaprowadź pokój w sobie, skupmy się na najbliższym otoczeniu i dbajmy by nie było wojny we własnej rodzinie, na podwórku. Pozwólmy by dalej zadziałała siła Wyższa...
Porywczość i skrajność opinii doprowadzają od wielu wieków Nas Polaków do emigracji lub życia w kraju skolonizowanym przez naszych sąsiadów ze wschodu lub zachodu...
Jak zadbać o pokój, bezpieczeństwo i rozwój gdy cała energia idzie w konflikt rodzinny, wewnętrzny, narodowy?
Pierwszy cel zjednoczenia to pokojowo nastawiona wspólnota  kibiców Legii z Polonią Smile Trzymam kciuki za wzniesienie się ponad podziały ku wspólnej Przyszłości. Transformacja trwa!
http://monitor-ekonomiczny.nowyekran.pl/post/22626,wielka-debata-o-suwerennosci-panstwa-polskiego

Portret użytkownika 85r

Masz racje że stosunki w

Masz racje że stosunki w gronie rodzinnym powinny być jak najbardziej normalne i pokojowe ale też niema co robić tego nasilę. moim zdaniem jeśli komuś nie wychodzi w życiu ogólnie ma masę problemów to pierwsze niech sobie poukłada dom ale w dosłownym sensie, niech wszystko będzie poukładane jak w szwajcarskim zegarku, następnie gdy poukładamy dom wtedy same rzeczy w naszym życiu zaczną się układać bo to w jakim środowisku żyjesz przekłada się na twoje życie osobiste. Ta książka o tym mówi : http://spoti.pl/dokument/2628/zak-pozbyc-sie-balaganu-ze-swojego-zycia Też trzymam kciuki za kiboli oby obalili tuska i jego nierząd.    

Strony

Skomentuj