Odkryto nową kometę, która będzie widoczna w 2013

Kategorie: 

space.com

Zaobserwowano nową kometę zbliżającą się do Słońca, a gdy zjawi się tutaj w 2013 r., może będziemy w stanie zobaczyć ją gołym okiem.

 

Astronomowie natknęli się na lodowego intruza, 5 czerwca, podczas wyszukiwania potencjalnie niebezpiecznych asteroidów.

 

Wyposażony w największą na świecie matrycę CCD o rozdzielczości 400 megapikseli zespół hawajskiego obserwatorium Pan-STARRS zaobserwował słaby obraz dziwnego obiektu, gdy był ponad 1,1 miliardów km od Ziemi, pomiędzy orbitami Jowisza i Saturna.

"Niemal wszystko, co znajdujemy to asteroidy, ale ten obiekt był podejrzany," powiedział Richard Wainscoat, współodkrywca komety i astronom z University of Hawaii.

"W przeciwieństwie do asteroid, które pojawiają się na obrazach, jako punkty, w tym wypadku było to dość niewyraźne."

W marcu 2013 roku kometa C/2011 nazwie L4 (PANSTARRS), ma przejść 48 000 000 km od Słońca, bliżej nawet niż najbliższa Słońcu planeta, Merkury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Thunder

na swiadectwo! To

na swiadectwo! To chrześcijanie wierzą w spisek cywilizacji pozaziemskich??? Wystarczy tylko że wszystko mogą podciągnąć pod demony, upadłe anioły (myślałem do tej pory że był tylko jeden...), opętania, etc. 

Portret użytkownika tropheus

tak religie potrafia sie

tak religie potrafia sie dostosowac do aktualnej sytuacji politycznej gospodarczej itp  po prostu sa elastyczne jak dobry polityk a jeszcze im wierza. Ludzie juz nie potrafia myslec samodzielnie wygodniej podpiac sie pod czyjas teorie i jakos to bedzie.Po co inzynierowie probuja skonstuowac robota z sztuczna inteligencja-----JUZ DAWNO JEST--TO DZISIEJSZY HOMO SAPIENS. Program to ustawy zakazy nakazy nawet religia [kazdy ma wierzyc tak samo].

Portret użytkownika 85r

Przeleci i w 2014 znowu jakąś

Przeleci i w 2014 znowu jakąś komęte znajdą. W 2014 przeleci i w 2015r znowu jąkaś komete znajdą i tak będą stale głupi lud straszyć. "Ku przestrodze – nie będzie żadnej apokalipsy!Pogłoski o apokalipsę w 2012 r. są rozpowszechniane przez ludzi w celu zarabiania pieniędzy !!!!Zarówno teksty o spodziewanym Końcu Świata jak i filmiki video o tej tematyce to stek bzdur i kompletne poplątanie pojęć, strzępów informacji naukowych i niekompetentnych komentarzy dziennikarskich.Kometa ELENIN nie jest zagrozeniem dla ZIEMI I nie towarzyszy jej UFO! Wyznaczona (7 czerwca 2011) dość dokładnie, na bazie ponad 1900 obserwacji, orbita komety ma następujące parametry:

  • odległość peryhelium (minimalna odległość od Słońca): 0.482426 AU ( AU to jednostka astronomiczna, równa ok. 150 milionów kilometrów),
  • data przejścia peryhelium (największego zbliżenia do Słońca): 10 września 2011,
  • data największego zbliżenia do Ziemi: 16 października 2011,
  • najmniejsza odległość od Ziemi to 0.233853 AU, czyli ponad 35 milionów kilometrów (prawie 100 razy dalej niż Księżyc przy masie ok. 100 tysięcy razy mniejszej od Księżyca)!

Kometa Elenin ma najprawdopodobniej masę poniżej jednej milionowej masy Ziemi, jej oddziaływanie na naszą planetę jest więc praktycznie żadne.Na pytanie o ewentualny wpływ komety Elenin na Ziemię jeden z największych światowych ekspertów od dynamiki komet odpowiedział: „Mój samochód silniej oddziałuje na ziemskie pływy oceaniczne niż kometa Elenin kiedykolwiek zdoła”.Z kosmosu nic nam nie zagrażaW Internecie aż huczy od teorii o „sztucznie sterowanej” komecie  J J , to są bzdury.- Nie ma żadnej planety, która będzie w stanie zagrozić naszej planecie  w 2012 roku.- Zbieżność toru Ziemi, Słońca i Galaktyki z super masywną czarną dziurą jest niemożliwe.- Jest pewnie, że nie zagrażają nam żadne przelatujące asteriody przez następne kilkadziesiąt lat.- Nie będzie odwrócenia biegunów geomagnetycznych w 2012 roku. Bieguny magnetyczne nie zajmują stałych miejsc na powierzchni Ziemi, lecz poruszają się (ze zmienną prędkością) i działo się tak zawsze od chwili, kiedy zaczęto ich położenie mierzyć.- Kalendarz Majów nie był tak dokładny, jak niektórzy twierdzą.- Wbrew twierdzeniom, Mayowie nie przepowiedzieli żadnej apokalipsy w 2012 r.każdy kto twierdzi, że jest inaczej jest  dezinformatorem i sieje panikę i  ma za to płacone – nie dajcie się wciagnąć na strony www, youtube itp. mówiące o tych bzdurach. WYMAŻCIE Z SOBIE Z PAMIĘCI TE WSZYSTKIE HISTORIE!!!!Zagrożenia trzeba szukać na Ziemi. Haarp jest w rękach psychopatów. Wszystkie powyższe wymyślone historie mają za zadanie maskować to co dzieje sie na Ziemi. W kosmosie,wszystko ma swoje określone miejsce i jak na razie żaden Illuminat nie jest w stanie tego zmienić."http://monitorpolski.wordpress.com/2011/07/27/mamy-6-dni/ Koło wtorku planowany mamy niezły kryzys gospodarczy usrael ogłosi prawdopodobnie bankructwo. Lepiej zacznijcie wykupywać żywność bo za niedługo będzie makabrycznie droga.

Portret użytkownika waryjat

No ja też czekam na te

No ja też czekam na te zdjęcia niezależnych, którzy chyba od jutra a może już dziś powinni coś widzieć. Poczekajmy jeszcze kilka dni. Chociaż rzeczywiście bardziej bliskie jest to że USA pociągnie wszystkie giełdy na dno i teoretycznie dla człowieka myśącego nic to nie znaczy, bo ten ma dom, wodę ze studni, prąd z wiatraka, ale to spowoduje ogromne straty ludzi którzy inwestowali w cyferki.

Portret użytkownika Max66

Skoro mówisz że nic nam nie

Skoro mówisz że nic nam nie zagraża to dlaczego w innych krajach budują Bunkry spisują wszystko na książki całe nasze zdobyte przez całe życie technologie ?Jesteś zbyt pewny siebie, a to jest największy błąd, zobacz co sie dzieje ziemia trzęsie sie Wulkany wybuchają, słabnie nasze pole magnetyczne, masowe ginące ptaki, ryby, rekiny, delfiny, ślimaki itp mógłbym wymieniać więcej i więcej dowodów ale co ja mogę zrobić dla kogoś kto ma klapki na oczach poczytaj sam bo gadać sobie mogę wszyscy widzą co sie dzieje na ziemi, ale sa ludzie co dalej nie pojmują co tak naprawdę jest grane.Pozdrawiam przebudzonych

Portret użytkownika Pulsar

"Max66" - Skoro wspomnniałeś

"Max66" - Skoro wspomnniałeś iz coraz częściej słychać iż masowo nagle buduje sie bunkry i to na całym świecie, to przypomniało mi się co napisano w biblii na ten temat, a jest tam takie  oto proroctwo: "A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach gór." (Objawienie 6:15)Dlaczego mieli się skryć ? "Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem, gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia."(Izajasza 2:19) "I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd są ludzie na ziemi, tak rozległe trzęsienie ziemi, tak wielkie." (Objawienie 16:18) "Wtedy zaczną mówić do gór: ‚Padnijcie na nas!’, a do wzgórz: ‚Zakryjcie nas!’" (Łukasza 23:30)"I mówią do gór i do masywów skalnych: „Padnijcie na nas i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed srogim gniewem Baranka. " (Objawienie 6:16)No  to zbliża się ARMAGEDON

Strony

Skomentuj