Odkryto nową kometę, która będzie widoczna w 2013

Kategorie: 

space.com

Zaobserwowano nową kometę zbliżającą się do Słońca, a gdy zjawi się tutaj w 2013 r., może będziemy w stanie zobaczyć ją gołym okiem.

 

Astronomowie natknęli się na lodowego intruza, 5 czerwca, podczas wyszukiwania potencjalnie niebezpiecznych asteroidów.

 

Wyposażony w największą na świecie matrycę CCD o rozdzielczości 400 megapikseli zespół hawajskiego obserwatorium Pan-STARRS zaobserwował słaby obraz dziwnego obiektu, gdy był ponad 1,1 miliardów km od Ziemi, pomiędzy orbitami Jowisza i Saturna.

"Niemal wszystko, co znajdujemy to asteroidy, ale ten obiekt był podejrzany," powiedział Richard Wainscoat, współodkrywca komety i astronom z University of Hawaii.

"W przeciwieństwie do asteroid, które pojawiają się na obrazach, jako punkty, w tym wypadku było to dość niewyraźne."

W marcu 2013 roku kometa C/2011 nazwie L4 (PANSTARRS), ma przejść 48 000 000 km od Słońca, bliżej nawet niż najbliższa Słońcu planeta, Merkury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

A od kiedy to krzyż jest

A od kiedy to krzyż jest symbolem Chrystusa ?!Skoro krzyż czczony był jako znak religijny przez pogan na długo przed Jezusem, a i za Jego życia poganie go urzywali, to czy Jezus by zaaprobował pogański kult jako swój ?Poczytaj sobie o odstępstwie od prawdziwego chrystianizmu pierwszych chrześcjan - sami apostolowie o tym w biblii pisali. Dzisiejsze chrześcijaństwo to raczej atrapa pogańskich wierzeń pod nazewnictwem z Nowego Testamentu.Po za tym w ewangeliach nie kładzie się nacisku na śmierć Jezusa a raczej na okup jaki stanowiło jego życie, o czym wiele kościołów chrześcijaństwa przemilcza.

Portret użytkownika Pulsar

A czy WOGÓLE powinien być

A czy WOGÓLE powinien być jakikolwiek znak ?Wszak jakikolwiek znak to oznacza jego kult, a kuilt znaku to już bałwochwalstwo, które jest grzechem.Zastanów się... jeżeli by Jezus chciał jakiegokolwiek znaku to by onim bylo wprost napisane w ewangeliach, a jakoś nie jest.Znaki religijne mieli poganie a nie Jezus i jego uczniowie.

Portret użytkownika Pulsar

Znasz drugie przykazanie, -

Znasz drugie przykazanie, - to prawdziwe z biblii, a nie to kościelne ? ""Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią. Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im, gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania" (Wyj. 20:4,5) Co ma noszenie zdjęcia bliskiej osoby do kultu Boga ?Zdjęcie szanuję, ale go nie czczę i nie modlę się do niego. Zaś ludzie z symbolu krzyża zrobili na odwrut, co było widoczne pod Pałacem Pezydenckim. Krzyż czczą i modlą się do niego. ale go nie szanują.Widzisz różnicę ?!

Portret użytkownika Judyta

Ja wierzę sercem, a nie

Ja wierzę sercem, a nie literą prawa. Nie modlę się do obrazu, tylko do Osoby, którą obraz przedstawia. Nie kocham zdjęcia, tylko osobę na zdjęciu.Że w Warszawie politycy wykorzystali Krzyż do przepychanek politycznych, to ja na to nic nie poradzę. Oni są wszyscy niewierzący.

Strony

Skomentuj