Silne trzęsienie ziemi na granicy Chile i Boliwii

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011lzwj

Do silnego trzęsienia ziemi doszło wczoraj w regionie Antofagasta w Chile, w pobliżu granicy z Boliwią. Wstrząsy zarejestrowano po południu.

 

USGS raportuje trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.3. Miało miejsce o 12:35 czasu lokalnego.  Umiarkowanie było odczuwalne w Alto Hospicio i Iquique.

 

Epicentrum trzęsienia zanotowano 55 km na północny wschód od Calama i 178 km na północny wschód od Antofagasta. Brak na ten moment raportów o uszkodzeniach i obrażeniach ciała.

 

Reuters raportuje, że trzęsienie ziemi miało miejsce w bogatej w miedz części Chile znanej z kopalń. Wczesne sygnały sugerują, nie ma większych szkód górniczych.

 

Rok 2011 jest na dobrej drodze do tego, aby zanotowano największą ilość trzęsień ziemi w ciągu jednego roku, od co najmniej 12 lat.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj