Jowisz i Saturn jako kolejne czynniki wpływające na Ziemię

Kategorie: 

spirit-alembic.com

Trzęsienia ziemi obserwowane ostatnio na Ziemi mają różne przyczyny. Najczęściej aktywność sejsmiczna jest powiązana z ruchem płyt tektonicznych, który może być dodatkowo wzmacniany poprzez zjawiska zewnętrzne wpływające na ziemski magnetyzm. Do dwóch znanych czynników wzmożenia aktywności czyli bliskości Księzyca i aktywności Słońca dochodzi kolejny jakim jest specyficzne ustawienie planet.

 
Portal zmianynaziemi.pl prezentował już teorię nowozelandzkiego matematyka Kena Ringa na temat wpływu dużych planet na pływy słoneczne.

Ken Ring tłumaczy swoją metodologię predykcji trzesień w następujacy sposób:

Planety w znacznym stopniu wpływają na Ziemię nie bezpośrednio poprzez wpływ na Słońce. Niektóre z planet są bardzo wielkie.  Gdyby Słońce było piłką do koszykówki to gazowe giganty jak Jowisz i Saturn  byłyby wielkości grejpfrutów a Ziemia byłaby w tej skali jedynie ziarnkiem pieprzu.

I dalej wyjaśnia
Jowisz i Saturn powodują dodatkowe pływy na powierzchni Słońca gdy znajdą się po przeciwnych stronach gwiazdy i wtedy kiedy znajdą się po tej samej stronie naszej gwiazdy. Te zwiększone pływy na Słońcu w efekcie generują erupcje i flary słoneczne
Od 23 lutego 2011 mamy właśnie taką sytuację. Jowisz i Saturn , największe ciała niebieskie w naszym Ukłądzie Słonecznym zaraz po Słońcu znajdowały się dokładnie po przeciwnych stronach naszej gwiazdy.
 
Od 28 marca to Ziemia będzie przechodziła pomiędzy Jowiszem a Saturnem a te gazowe giganty będą jedynie jeden stopień od pozycji gdy były dokładnie naprzeciwko siebie.
 
Około 3 kwietnia, Ziemia przesunie się pomiędzy Słońce i Saturna. Później tego dnia będzie miało miejsce specyficzne ułożenie ciał niebieskich. Słońce, nasz Księżyc , Ziemia i Saturn znajdą się w jednej linii. Od 6 kwietnia Słońce znajdzie się pomiędzy Jowiszem i Ziemią a 9 kwietnia w specyficzną koniunkcję z naszą gwiazdą i nasza planetą wejdzie Merkury.
 
Czy nalezy się wtedy spodziewać wzmożonej aktywności sejsmicznej? Czas pokaże, warto jednak mieć to na uwadze jako możliwy czynnik wyzwalający lub wzmacniający zjawiska tektoniczne na naszej planecie.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jad

Mader fuckerson, zabawny

Mader fuckerson, zabawny jesteś, przedstawiłes swoją wersje bazujac na złych danych uznając je za prawdziwe. Nie mam zamiaru podawać danych szczegółowych, by nie wdawać się w dyskusję.Szkoda że jeszcze nie dodałes że Księzyc tez nie wpływa na Ziemie istotnie, ciekawe czy wiesz co to grawitacja.

Portret użytkownika Mader fuckerson

Planety nie mają zadnego

Planety nie mają zadnego wpływu na Ziemię. Na Ziemię ma tylko wpływ Słońce i przyciąganie kosmiczne. Aby Ziemia krążyła po orbicie potrzebna jest jej odpowiednia masa, która utrzymuje ją na orbicie. Siły Słońca ciągną ją w w swoją stronę a przyciąganie kosmosu w swoją. Siły działające od Słońca zmieniają się bo zachodzą na nim okresowe reakcje. Siły kosmosu są niezmienne, ponieważ istnieją inne galaktyki które musiały by sie dostosować do sił kosmicznych, a także planety z naszego układu.Aby Ziemia nie zmieniła swojej orbity, na którą wpływa Słońce musi wyregulować jakiś czynnik z całej układanki. Może zmienić prędkość po orbicie lub masę. Prawdopodobnie zmienia masę i to wydaje się logiczne. Badania pokazują że Ziemia faktycznie się rozszerza i kurczy i nie jest to żadna nowość. Rozpadliny i trzęsienia ziemi to naturalne czynniki tego procesu i nie ma powodów aby straszyć końcem świata. Faktycznie, lokalnie mogą się zdarzyć tragedie, ale to z tego względu że nikt nie przewiduje naturalnych cech Ziemi.Dochodzą słuchy że morza mają się podnieść i to jest prawdopodobnie kurczenie się naszej planety aby dostosować masę do sił Słonecznych i kosmicznych aby je zbilansować.Nie ma sensu panikować

Portret użytkownika madan

Uważam, że położenie planet

Uważam, że położenie planet ma bardzo istotny wpływ na ziemskie zjawiska tektoniczne. Liczy się nie tyle grawitacja planet, co zmiana natężenia pola grawitacyjnego uwarunkowana przez zmiany względnych położeń planet. Zmiana, nawet znikomo słaba, wyzwolić może potężne siły tkwiące w skorupie ziemskiej. Lekko pchnięty głaz na skraju przepaści może się stoczyć i tym wyzwolić ogromną energię.

Portret użytkownika nobody007

A Księżyc nie wywołuje pływów

A Księżyc nie wywołuje pływów wód.... Człowieku, sam sobie zaprzeczasz. Siły kosmiczne to także siły innych planet, które są częścią tego kosmosu i jak najbardziej mają wpływ na naszą planetę. Myślenie nie boli. Nie bójmy się myśleć... Logicznie!A tak przy okazji to niezły serwis tu macie adminie... Pozdr;)

Skomentuj