Słońce będzie spokojne w okresie zbliżenia Księżyca

Kategorie: 

spaceweather.com - widok grupy plam 1175

Jak donosiliśmy kilka dni temu Słońce wydaje się uspokajać. Zwłaszcza wpływ jego działania w najbliższych dniach wydaje się być zminimalizowany. 

Szczęśliwie złożyło się, że podczas perygeum Księżycowego nie musimy się dodatkowo obawiać wpływu zjawisk kosmicznych. Swoista koniunkcja zjawisk, jaką byłoby największe zbliżenie Księżyca w ciągu ostatnich dwóch dekad i silny rozbłysk lub koronalny wyrzut masy mogłyby znacznie obciążyć ziemskie pole magnetyczne dodatkowo wpływając na zwiększenie niestabilności płyt tektonicznych rozchwianych na skalę globalną po japońskim mega trzęsieniu ziemi.

 

Nowo utworzona grupa plam 1175 w północnej hemisferze Słońca nie stanowi jeszcze takiego zagrożenia jak plamy 1166 i 1169. Te dwa skupiska plam odpowiadają za większość ostatniej aktywności naszej gwiazdy.

 

Na podstawie zdjęć z sondy STEREO możemy stwierdzić, że aktywne regiony powinny znowu być w naszym zasięgu dopiero w przyszłym tygodniu

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj