Ziemia drży na całym świecie

Kategorie: 

stock.xchng

Coś dziwnego dzieje się z tektoniką na świecie i nie mam bynajmniej na myśli dzisiejszego potężnego trzęsienia ziemi o sile 8.9 w skali Richtera. Japonia jest tylko jednym z elementów niepokojącej układanki.

Uspokajanie ludności twierdzeniami, że nie dzieje się nic dziwnego bo Japonia jest obszarem sejsmicznym jest bardzo nieuczciwe. Każdy może sprawdzić, że ziemia drży wszędzie a sejsmografy wręcz oszalały. Widac to dobrze na danych spływających do Live Internet Seismic Server zwany potocznie LISS.

 

W spokojny dzień to co tam zobaczysz to dość prosta linia bez wielu zniekształceń.Gdy gdzieś zdarza się trzęsienie ziemi tylko region trzęsienia jest dotknięty "czernią" sejsmografów. Igły sejsmografów poruszaja się w górę i dół. Dzisiaj mieliśmy do czynienia z  ogólnoświatowym zdarzeniem i to własnie widać w danych sejsmicznych.

 

W tej chwili pod tym adresem http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml można śledzić co się dzieje aktualnie i również nasz zapasowy adres czyli http://zmianynaziemi.pl/tresc/live-internet-seismic-server umożliwia podejrzenie co się dzieje w danym momencie ze skorupą ziemską.

 

To jest dowód, że mamy do czynienia ze zjawiskiem globalnym a nie z lokalnym i dochodzi do drgań na bezprecedensową skalę. Nie ma sensu bawić się w przewidywanie co zdarzy się w nadchodzących dniach, miesiącach bo względem natury potrzebna jest pokora i większość naukowców bezradnie rozkłada ręce. Wygląda to na zjawisko, z jakim jeszcze nie mieliśmy do czynienia. A kumulacja drgań na całej ziemi trwających bardzo długo to nie pierwsza tego typu obserwacja w tym roku. Teraz po prostu doszło do eskalacji.

 

Oczywiście najłatwiej tłumaczyć to ruchami tektonicznymi, można pokusić się o efektowną analizę gdzie pęknie ziemia i kiedy ale bardziej istotne niż "gdzie" wydaje się pytanie "dlaczego". Ostatnie doniesienia o dziwnych anomaliach odchylenia orbity księżyca mogą być jednym z elementów tej układanki a odpowiedzią na "dlaczego" może być uzmysłowienie sobie, że może nie dostrzegamy jakiejś istotnej zmiennej wpływającej na tektonikę, tą zmienną może być jakieś nieznane oddziaływanie grawitacyjne wytrącające z równowagi zjawiska sejsmiczne zwykle zdarzające się na Ziemi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Terra del sole

 Mysle ze bez sensu jest sie

 Mysle ze bez sensu jest sie spierac, poczekajmy jeszcze kilka dni i zobaczymy czy sie ziemia sie uspokoi czy nie. Juz teraz naukowcy sie zgadzaja z tym ze burza magnetyczna i niekorzystne polozenie ksiezyca maja wplyw na wzmozona sejsmike i przewiduja dalsze duze trzesienia. To czy "wszystko pierdyknie???" tego nikt nie wie...z pewnoscia jednak moze poczynic niewyobrazalne szkody.

Portret użytkownika Anonim

dane ze sejsmografow sa z

dane ze sejsmografow sa z 11.03.2011, stad ta CZERN ... 12.03.2011 mamy jeszcze wstrzasy wtorne w Japonii. te sejsmografy po prostu odczytuja dragnia w rejonie JAponii, ktore byly potezne... to nie znaczy ze cala ziemia sie trzesie i zaraz wszystkie pierdyknie... na ziemi zawsze mielismy trzesienia i zawsze miec bedziemy spojrzmy z dystansu... JAk Was na swiecie nie bylo to tez byly potezne trzesienia ziemi i nikt tego nie wiazal z 2012 Ja prywatnie jestem opini ze cos sie dzieje na rzeczy, ale mam dystans, rzeczowy dystans

Portret użytkownika Anonim

a nie pomyslelisie choc przez

a nie pomyslelisie choc przez chwile, ze te wszystkie sejsmografy odbieraja trzesienia ziemi w rejonie Japonii? nawet polskie sejsmografy 11 marca odczytywaly drgania w Japonii, zaklocajac przy tym inne odczyty

Głosuj przeciw
-2
Portret użytkownika BartoszW

Nie bójcie się tak

Nie bójcie się tak przebiegunowania bo wg przepowiedni ojca Klimuszko Polska nie ucierpi tak bardzo. Popatrzecie na globus i wyobraźcie sobie że nagle Ziemia przestaje się kręcić i zaczyna się kręcić  w drugą stronę. Efekt byłby taki że Atlantyk wlewa się do Europy czyli wg mnie kraje takie, które mają na mapie na lewo od siebie dużo wody przestają istnieć. U nas zagrożone jest głównie Pomorze. A jesli Klimuszko ma rację Atlantyk dojdzie "tylko" do Niemiec. Pzdr 

Portret użytkownika admin

Wcale nie twierdze, że za 5

Wcale nie twierdze, że za 5 dni dojdzie do przebiegunowania. Pisałem, że to raczej jakas głupota. To, ze dzisiaj doszło do takiego wielkiego trzęsienia też można na siłę wyjasnić, że zbierało się i prychnęło. Zobaczymy jutro, pojutrze co się bedzie działo. Jak ktoś w depreche wpada to informuje, że w Polsce jest całkiem bezpiecznie choćby niewiem co i bardziej bym się obawiał wybuchu powstania jakiegoś albo anarchii niż ewentualnych skutków przebiegunowania. Nie wpadajcie ludzie w paranoje a jak wpadacie to dużo słońca , czekolada i seks Smile

Portret użytkownika Terra del sole

Dobrze powiedziane , Skoti.

Dobrze powiedziane , Skoti. Niejednokrotnie Admin szuka sam dla nas wyjasnien na dany temat. Czasami wrecz "stopuje" przed pochopnymi wnioskami...I tak trzymac...strona jest OK.  Dzisiaj bardzo zle mi chodzi net,czesto sie rozlacza. Ale nie dziwota, nie mam stalego lacza tylko "jade" przez klucz internetowy.

Strony

Skomentuj