Ziemia drży na całym świecie

Kategorie: 

stock.xchng

Coś dziwnego dzieje się z tektoniką na świecie i nie mam bynajmniej na myśli dzisiejszego potężnego trzęsienia ziemi o sile 8.9 w skali Richtera. Japonia jest tylko jednym z elementów niepokojącej układanki.

Uspokajanie ludności twierdzeniami, że nie dzieje się nic dziwnego bo Japonia jest obszarem sejsmicznym jest bardzo nieuczciwe. Każdy może sprawdzić, że ziemia drży wszędzie a sejsmografy wręcz oszalały. Widac to dobrze na danych spływających do Live Internet Seismic Server zwany potocznie LISS.

 

W spokojny dzień to co tam zobaczysz to dość prosta linia bez wielu zniekształceń.Gdy gdzieś zdarza się trzęsienie ziemi tylko region trzęsienia jest dotknięty "czernią" sejsmografów. Igły sejsmografów poruszaja się w górę i dół. Dzisiaj mieliśmy do czynienia z  ogólnoświatowym zdarzeniem i to własnie widać w danych sejsmicznych.

 

W tej chwili pod tym adresem http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml można śledzić co się dzieje aktualnie i również nasz zapasowy adres czyli http://zmianynaziemi.pl/tresc/live-internet-seismic-server umożliwia podejrzenie co się dzieje w danym momencie ze skorupą ziemską.

 

To jest dowód, że mamy do czynienia ze zjawiskiem globalnym a nie z lokalnym i dochodzi do drgań na bezprecedensową skalę. Nie ma sensu bawić się w przewidywanie co zdarzy się w nadchodzących dniach, miesiącach bo względem natury potrzebna jest pokora i większość naukowców bezradnie rozkłada ręce. Wygląda to na zjawisko, z jakim jeszcze nie mieliśmy do czynienia. A kumulacja drgań na całej ziemi trwających bardzo długo to nie pierwsza tego typu obserwacja w tym roku. Teraz po prostu doszło do eskalacji.

 

Oczywiście najłatwiej tłumaczyć to ruchami tektonicznymi, można pokusić się o efektowną analizę gdzie pęknie ziemia i kiedy ale bardziej istotne niż "gdzie" wydaje się pytanie "dlaczego". Ostatnie doniesienia o dziwnych anomaliach odchylenia orbity księżyca mogą być jednym z elementów tej układanki a odpowiedzią na "dlaczego" może być uzmysłowienie sobie, że może nie dostrzegamy jakiejś istotnej zmiennej wpływającej na tektonikę, tą zmienną może być jakieś nieznane oddziaływanie grawitacyjne wytrącające z równowagi zjawiska sejsmiczne zwykle zdarzające się na Ziemi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

Dzieki Skoti za pozdrowienia

Dzieki Skoti za pozdrowienia i rozumiem, ze tu piszą o faktach, ale dopiero co zaczęłam sie oswajać z myśla, że prawdopodobnie zostało mi rok zycia do 2012, a tu nagle bum i okazuje sie, ze może a raczej wg tego co przeczytałam bardzo prawdopodobne tylko 4 dni, i jak tu spaś spokojnie zawłaszcza, ze nalezę do ludzi raczej wierzących w to co piszą, mówią i nie potrafie zapanować nad strachem. Ludzie z którymi prubuje o tym rozmawiać smieja się i nie chca o tym gadać, a ja po prostu strasznie sie boję i nie potrafie o niczym innym myśleć. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Skoti

Nie przejmuj się Admin. Jak

Nie przejmuj się Admin. Jak ktoś wchodzi na twoją stronę to znaczy że jej szukał,  znaczy że też o tym myśli i mysli czy tylko on tak myśli  ;) A poza tym to stronka ZMIANY NA ZIEIMII a nie ,czy nas pierdyknie w 2012 ...Tu nie straszą tylko rozmawiają o faktach i rzeczach jakie się dokonują, i czasem polemizujemy do czego to może doprowadzić . Pozdrawiam panią martwiącą się :) Sam biorę to za rozrywkę i próbę zrozumienia natury a co się stanie i kiedy to nie wie nikt i nikt nie jest wstanie temu zapobiec ,radzę żyć dalej cieszyć się życiem ,dziećmi i ciekawić się światem Smile

Portret użytkownika Anonim

Powiem szczerze, że takie

Powiem szczerze, że takie strony jak ta bardzo mnie wkurzają, bo nawet jeżeli cos ma sie wydarzyć to my nic na to nie poradzimy niestety. Po co więc ludzi stresować i psuć im ostatnie dni życia. Ja od kiedy znalazłam ta stronę, nie mogę spać, jak wychodzę na spacer z dzieckiem patrzę w niebo i zastanawiam sie czy moze zaraz coś nie wpadnie w tą naszą ziemię itp. Do tej pory żyłam spokojnie, cieszyłam się z tego co mam, A teraz  co,tylko strach i przerażenie. I po co, jak i tak nic nie poradzę ani ja ani nikt na tym swiecie na to co ma sie wydarzyś lub nie. Dajcie spokój i dajcie ludziom spokojnie zyć, zwłaszcza jeżeli nie wiele czasu nam zostało. Ja wolałabym przeżyc ostatnie dni zycia w spokoju. Nawet jeżeli wydarzy sie cos strasznego, to nie dziwię się, że media milczą, bo sama po sobie wiem, że takie informacje nic nie zmienią, a psycha moze siąść jeszcze przed niby końcem. Ja żałuję, że znalazłam ta stronę, bo teraz jestem nieszczęsliwa i ciągle czuje strach, i moja rodzia na tym cierpi.

Portret użytkownika admin

Dzisiaj to jest taki dzień,

Dzisiaj to jest taki dzień, że trzeba przede wszystkim opanować emocje, kupić sobie czekolade dla dostarczenia endorfin i nie zamartwiać się. Trzeba być świadomym obserwatorem a nie bezwolną owcą pasąca się prasą kolorową i ogłupiającą telewizją. Internet daje taką możliwość ale niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. Doskonale pamiętam szaleństwo z 2005 roku gdy fora aż kipiały na temat komety, która już już uderzy w Ziemie. Nic z tego nie wyszło wtedy i się nauczyłem, żeby wszystko bardzo krytycznie oceniać. Ja sam mogę się mylić w wielu miejscach, mogę nadinterpretowac fakty ale dlatego o tym pisze aby porozmawiać, niech mnie ktoś przekona argumentami gdzie się mylę i dlaczego. 

Portret użytkownika Anonim

Ja od jakiegos czasu naprawdę

Ja od jakiegos czasu naprawdę sporo czytam o roku 2012 i wszystkim co dzieje się na swiecie. Od kiedy sledzę informacje  na tej stronie jestem wręcz przerazona. Mam dwójke małych dzieci i cały czas jak na nie patrzę chce mi sie płakać, że tak mało przezyją, bo wierzę w to wszystko. Ale z drugiej strony mam nadzieje, że to pomyłka i tylko straszenie ludzi. Nie rozumien dlaczego rząd, ludzie, którzy mieliby niby wiedzieć o katasrofie 15 marca milczą. Przeciez to dotyczy całego świata i ukrywanie tego żeby nie było paniki jest bez sensu zwłaszcza jeżeli chodzi o kilka dni od niby zagłady. Ta panika przeciez nic nie zmieni, bo jak ma być cos strasznego, to bedzie i nawet zaden rząd nie uchroni sie przed tym, więc po co mieliby ukrywać takie wydarzenie. A to ,że sejsmografy na swiecie szaleją, to własnie za sprawą tego trzęsienia w Japonii, bo nawet w Polsce pokazywały te trzęsienia. I to nie pierwsze takie trzęsienie na świecie, bo bywały gorsze dawno temu i jakoś nie spowodowało to zagłady ziemi. teraz czekam na 15 marca i jak nic sie nie stanie to więcej nie zajzę na ta strone, bo tu bardzo straszą. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Skoti

Trzeba być ślepym i głuchym

Trzeba być ślepym i głuchym żeby sie nie bać nadchodzących dni , delfiny wieloryby i setki innych gatunków ryb,ptaków ,koralowców,pszczół i czego tam jeszcze umierają w setkach,tysiącach ,milionach , budzą sie wulkany, nie ma kraju w ktorym nie trzęsie sie ziemia, pojawiają sie dziury głebokie na kilkadziesiąt metrów i jak słysze że to od deszczu to mnie śmiech ogarnia , wybuchy na słońcu i dziwne sferyczne obiekty wokoł niego , księżyc robi a kuku ,komety  nibiru i czort wie co jeszcze .Jak to przetrwamy to można powiedzieć że człowiek jest kimś wyjątkowym we wszechświecie , i powiem wam że taki "reset" przyda sie naszej planecie ludzie muszą uwolnić sie w końcu od rządow ,pieniędzy i całego tego politycznego shitu, nie takie było pewnie założenie życia, tudzież inteligencji postępującej samej w sobie , żeby dążyć do wygodnictwa żerując na tym co stworzyła natura ,zakłócamy wszystko co się da żeby tylko mniej pracować umysłowo i fizycznie , natura się buntuje. A co jeśli np. słońce to jeden wielki mózg naszego układu, co jeśli ziemia  myśli...  

Portret użytkownika Anonim

"Uspokajanie ludności

"Uspokajanie ludności twierdzeniami, że nie dzieje się nic dziwnego bo Japonia jest obszarem sejsmicznym jest bardzo nieuczciwe. Każdy może sprawdzić, że ziemia drży wszędzie a sejsmografy wręcz oszalały. Widac to dobrze na danych spływających do Live Internet Seismic Server zwany potocznie LISS."Gostek który wypisuje te artykuły zapewne chodził częściej na wagary niż do szkoły... wypowiada się na tematy o których nie ma nawet zielonego pojęcia.Sporo naciąganych informacji, trochę wyssanych z palca, a wszystko to podane w tonie sensacji ( i zamozabłyśnięcia) w sam raz dla gospodyń domowych które kupią każdy kit i będą miały o czym strzępić języki. Wielka tragedia dla narodu japonśkiego, ta tragedia poruszyła mnie ... mam nadzieję że podniosą się po tej katastrofie.

Portret użytkownika admin

Nie jest moim celem

Nie jest moim celem wzbudzanie paranoji. Jeśli tak działa na Ciebie ta strona, że nie możesz spokoju ducha uzyskać to moze faktycznie odpocznij. Z drugiej jednak strony to jest tak jak z pigułką z Matrixa, możesz ale nie musisz jej łyknąć i analogicznie możesz opierac swoją wiedzę na TVN24 ale nie musisz wszystko zalezy od Ciebie.

Strony

Skomentuj