Bardzo bliski przelot asteroidy 2015 YB w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Dziisiaj, tj. 19 grudnia 2015 roku koło naszej planety w odległości siedem razy mniejszej niż odległość Ziemia - Księżyc przeleci asteroida 2015 YB. Obiekt został odkryty w gwiazdozbiorze Oriona 16 grudnia 2015 roku w jednym z obserwatorium w Stanach Zjednoczonych.

 

Maksymalne podejście do Ziemi nastąpi między 12:00 a 13:00 i obiekt znajdzie się wtedy mniej więcej 60 tysięcy kilometrów od Ziemi. To sześciokrotnie bliżej niż Księżyc. Według rosyjskich astronomów, rozmiar asteroidy 2015 YB to 8 do 18 metrów średnicy, a jej prędkość wynosi - 14,45 km/s. T

Warto przypomnieć, że 31 października br. w odległości 480 tys. km od Ziemi przeleciała inna planetoida, 2015 TB 145, ale jej rozmiar był o wiele większy – średnice oszacowano na około 600 m. Asteroidę 2015 YB można będzie obserwować również w naszych szerokościach geograficznych przy zastosowaniu dużych, profesjonalnych teleskopów. Eksperci całkowicie wykluczają możliwość kolizji tego obiektu z Ziemią, maksymalna odległość od orbity geostacjonarnej pełnej satelitów, wynosi 42 tys. km.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika demik

Strach to podstawa trzymania

Strach to podstawa trzymania ludzi w rydzach nie myslą o niczym innym tylko czekaja walnie albo nie  .Jak bedzie naprawde niebezpiecznie nie napisza nic .

Głosuj za
23
Portret użytkownika Rodak

I znów szerzenie strachu

I znów szerzenie strachu wśród ludnosci świata, to celowa  rob ota tych niby naukowców , którzy za pieniądze sa zrobic  wszystko aby wprowadzić w błąd całą ludnośc  świata, bo tak im kazano szerzyć strach, który jest im potrzebny do panowania nad społeczenstwami ?

Głosuj przeciw
-22
Portret użytkownika rikuhod

moim zdaniem to ma na celu

moim zdaniem to ma na celu wykorzystanie prawa przyciągania(myśli kreują rzeczywistość) Wpajanie ludziom strachu by te katastrofy przyciągali.
 

Głosuj za
18

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem