Polska może się stać chińskim centrum logistycznym na Europę

Kategorie: 

Wygląda na to, że skutkiem niedawnej wizyty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach będzie zacieśnienie współpracy gospodarczej między naszymi narodami. Chińczycy chcą, aby Polska stałą się centrum logistycznym nowego Jedwabnego Szlaku, który właśnie powstaje.

 

Zwrócono uwagę, że polski przywódca został przyjęty z podobnymi honorami jak niedawno odwiedzająca Chiny Angela Merkel. Na próżno jednak poszukiwać obrazków z tej wizyty w naszych zrozpaczonych ostatnim wyborami Polaków polskojęzycznych mediach. Za to całkiem dużo mówiono o tej wizycie w mediach chińskich.

 

To co dla Polski było przez wieki przekleństwem, czyli usytuowanie między Rosją, a Niemcami, dla realizacji chińskich planów jest atutem. Wygląda na to, że Chińczycy planują postawić na Polskę, która w końcu odzyskała zdolność do prowadzenia polityki bez pytania o wszystko Niemców. Wcześniej Polacy odmawiali przewodnictwa w grupie 16+1 powołanej do rozmów krajów Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami. To właśnie w obrębie tej grupy odbyło się spotkanie będące pretekstem do wizyty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy.

Historyczny Jedwabny Szlak

Jak wiadomo od kilku lat Chińczycy budują nowy lądowy Jedwabny Szlak. Prowadzi on mniej więcej w ten sposób jak funkcjonowała starożytna droga, której zawdzięczamy chociażby powstanie w starożytności miasta Kalisz. Według chińskiego prezydenta Xi Jinping, ekonomiczny pas, jako mógłby powstać w pobliżu takie drogi obsługiwałby blisko trzech miliardy ludzi i łączyłby największe rynki na świecie.

Planowany nowy Jedwabny Szlak i droga morska

Chińczycy przygotowują się do tej inwestycji i do jej obsługi powołano nawet specjalny bank AIIB. Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, twierdzą, że możliwa jest integracja istniejących połączeń transportowych na drodze dawnego Jedwabnego Szlaku. Pozwoli to na rewitalizację przylegających do drogi regionów.

 

Według Chińczyków powodzenie planu jest możliwe, ale konieczna jest kooperacja wielu krajów na kontynencie eurazjatyckim. Cały czas trzeba rozwijać sieć połączeń i poszerzać ich zakres, na przykład dodając nowe linie kolejowe. Gdy to się powiedzie, być może już wkrótce, większość towarów z Chin będzie docierała do Europy koleją albo ciężarówkami. Tak samo będzie można transportować towary dopływające do Chin Pacyfikiem.

 

W oczywisty sposób wpłynie to na przykład na czasy realizacji dostaw towarów z chińskich sklepów internetowych, co wielu Polaków z pewnością przyjęłoby z zadowoleniem. Według chińskiego planu nasz kraj miałby pełnić rodzaj transportowego huba towarów wysyłanych z "fabryki świata" do Europy.

 

Według porozumień zawartych podczas tej wizyty w Chinach prezydenta Andrzeja Dudy, w naszym kraju na większą skalę znajdzie się największy bank świata ICBC , który poprzez alians z polskim BGK będzie finansował inwestycje w naszym kraju. Poza tym uzgodniono transfer technologii w zakresie wydobycia węgla. Na rynek chiński trafi też polska żywność w tym słynne już przez Putina jabłka.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Karp

Hej.Mam sprawe troche z innej

Hej.Mam sprawe troche z innej beczki a mianowicie jestem ostatnio strasznie wyczulony na pomowienia i szkalowania nas Polakow przez pseldo media sprzyjajace pejsiatej cholocie itd.Znam agielski komunikatywnie i ogladam rozne sprawozdania,czasem nawet ze stron ktora nie poieram,po to tylko zeby wyrobic sobie wlasne zdanie.I jak  gdzies slysze slowo Polin zydowskie okreslenie naszego kraju to od razu wiem ze bedzie klamstwo i propaganda.I ogladam dzis wlasnie infowars
https://youtu.be/qd2ixn6B_Rw  I tutaj w 12min 32sek.Ja slysze slowo Polien(czyzby? Polacy!)prosze kogos z perfekt angielskim w slangu o pomoc w scislym przetlumaczeniu tego fragmetu,bo jakby bylo tak jak mysle to zostalismy postawieni obok hitlera i jak dalej slychac innych maniakow w jednym rzedzie.Oby to byla moja nadinterpretacja.obejrzyjcie i ocencie sami,z gory dzieki

Portret użytkownika Lafar

Bzdura. Główny punkt

Bzdura. Główny punkt dystrybucyjny znajduje się w Grecji. Chińczycy zakupili tam potężne tereny i oznajmili że od nich na Europę będą rozsyłać. Nie wiem siąd takie neewsy ale sądząc po bykach to na rauszu pisane

Portret użytkownika sceptyyk

Rosja robi błąd wikłając się

Rosja robi błąd wikłając się w wojnę w Syrii, osłabi się tą gównianą awanturą -ale to ich problem... Zachodnia Europa wpadła w gówno po pachy i długo z tego szamba nie wyjdzie... Sytuacja dla nas robi się analogiczna z czasami gdy naszym władcą byl Kazimierz Wielki... Czy nasza obecna władza, będzie potrafila to wykorzystać dla nas i kraju, jak swoje czasy wykorzystał KW? 

Portret użytkownika koincydencja

Mojęimię44 jakiś czas temu

Mojęimię44 jakiś czas temu napisał:
 
Pilne. W Serbii 28 listopada dojdzie do zmasowanych zamieszek w których zginie 31 osób a kilkadziesiąt zostanie rannych. W walce z demonstratami weźmie udział policja ale wojsko będzie asekurowac całą sytuację. Będą latały koktaile Mołotowa. Będą w mediach mówić że to zamieszki ruchu imigracyjnego do których dołączać będą Serbowie. Stopniowo zamieszki będą coraz liczniejsze i dojdzie do użycia samolotów.
 
Panu już podziękujemy...

Portret użytkownika Zenek :)

Się cieszycie jak kot po

Się cieszycie jak kot po rycynie a sprawdźcie sobie akcjonariat:

PKP CARGO (już ma umowę z chinami)
PKP Energetyka
PKP Telekomunikacja

i zsumujcie w nich RODZIMY UDZIAŁ bo w tym "interesie" Polska będzie musiała "zainwestować" w PRZYMUSOWE WYWŁASZCZENIA terenów pod magazyny dla szmulków jacy na tym szlaku będą zarabiać kokosy.....

Od przynajmniej 10 lat trwa rugowanie Polski z tego biznesu, chociażby poprzez WYMUSZENIE PRYWATYZACJI PKP..... co się udało z całkowitym sukcesem.... i zaangażowaniem wszelkich gnid sejmowych i prawych i lewych, a nawet tych co się łajdaczą i z przodu i z tyłu....

Portret użytkownika traska79

Wiele czytam i sledze

Wiele czytam i sledze informacje rowniez ZMZ troche wyolbrzymia spawe dla dobra zysku ale w wielu sprawach ma racje i powiem jedno naprawde nie dobrze sie dzieje na ziemi ale dla nas najlepszym rozwiazaniem bylo by wyjscie z UE i pewnie wielu z nas sie z tym zgodzi,byl by dobry pakt ze wschodnia flana pakt polnocno atlantycki i tylko to moze nas uratowac bo UE juz praktcznie juz sie rozleciala chybe ze merkel  zaprosi kogos jeszcze...

Portret użytkownika traska79

Witam... A po co były

Witam...
A po co były budowane te drogi wszystkie napewno nie dla nas i kogo stac w ogole bo dla zwyczajnego polaczka napewno nie i tak sprawa wyglada.Po co nam nowe insfraktury nowe pendolina nie spelniajace zadan nowe dworce pytam sie dla kogo? Bo dla zwyczjnego Polacza napewno nie...To wiemy dobra.....ale co dalej za przeproszeniem naprawde niech cos pierdyknie bo juz niestrawnosci dostaje za to wszystko ...................

Portret użytkownika raqq

Bardzo dobrze! Olać UE i

Bardzo dobrze! Olać UE i NATO. Trzeba się na tyle gospodarczo związać z Chinami aby zapewnić sobie też ich ochronę militarną. Ponad 2 mln żołnierzy, broń atomowa, własny myśliwiec 5-tej generacji - w takim sojuszu  inni mogą nas cmoknąć. Kraj, który ma możliwość wysłania pojazdu na Księżyc na pewno ma też parę innych zaawansowanych systemów bojowych porównywalnych z tymi z USA i Rosji. Ruscy nas nie ruszą, bo dostaną zaraz w dupę. NIemcy też bo za małe.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Chińskiej ekspansji nie da

Chińskiej ekspansji nie da się zatrzymać. USA dokładnie o tym wiedzą, z resztą wystarczy poczytać co na ten temat piszą tacy jak Brzeziński czy George Friedman.
Pozatym chińską potęge wyhodowali sami Amerykanie z Brzezińskim na czele tylko po to żeby poróżnić ideologicznie Chiny Ludowe z Związkiem Radzieckim i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu czyli obalić dwie komuny na raz.
Co do wyroku na swoją gospodarke to tak owym byłoby osłabianie gospodarki Chin. Przecież dzisiaj tysiące amerykańskich koncernów działa na terenie Chin i nie płaci tam praktycznie żadnych podatków w tzw. strefach ekonomicznych, wyzyskując maksymalnie chińskich robotników. Gdyby gospodarka Chin dzisiaj pie*dolła to pociągnęła by na dno nie tylko USA ale większość świata zachodniego który w Chinach ma swoje fabryki i montownie.

 

Portret użytkownika misiu

Chińczycy to nawet w

Chińczycy to nawet w zaawansowanej ciąży potrafią kobietom dzieci z brzucha wyrywać.
Biedy nie będzie, bo biednych potną na organy na sprzedaaż, tak jak to robią we własnym kraju.
Budyują domy-fabryki, gdzie jest wszystko oprócz wolności.
Kto się do takiego domu nie załapie będzie mieszkał w chińskim slamsie.
Niech Bóg broni Ojczyzny, bo ludzie tego nie obronią.

Portret użytkownika Mojeimię44

Pewnie że stanie się centrum

Pewnie że stanie się centrum logistycznym dla całego świata nie tylko dla Chin. Tym razem wojna nas nie dosięgnie bo europa ma swoje wewnętrzne problemy z imigrantami którzy zaczynają ruinować ją gospodarczo. Rosja ma problem z Ukrainą i Turcją a Szatany z Syrią i ISIS na a islamistów u nas nie ma. W tak dobrej sytuacji geopolitycznej nie byliśmy jeszcze nigdy w historii. Nawet nastarsi patrioci by się nie spodziewali takiego rozwoju wydarzeń. Zawsze braliśmy udział w wojnach bo front przechodził przez nasze ziemie a po drugie mobilność była nie porównywalna do dni dzisiejszych. Kiedyś np. sojusz z Chinami był nam zupełnie nie potrzebny bo zanim by do nas żołnierze Chińscy dotarli byłoby po wojnie. Dziś jest inaczej. Im więcej interesów będą miały inne państwa w naszym państwie tym lepjej dla nas pod względem bezpieczeństwa, gospodarczym itd. Jeszcze tylko potrzebna jest nam bardzo mądra władza żeby umieć z tego skorzystać inaczej wciągną nas prędzej czy później w światowe problemy, które nas bezpośrednio w tej chwili nie dotyczą. Jednak taka władza nadejdzie. Nie dziś nie jutro ale w końcu nastanie. 
Pisałem wam z 2 miesiące temu żebyście uważali na Bałkany a szczególnie na Serbie bo tam zaczną się zamieszki z uchodźcami do których sprowadzać będzie się wojsko włącznie z czołgami i samolotami. Więc zaczynają sprowadzać wojska.
cyt. "Jak podaje IAR, sytuacja w Kos jest napięta, a imigranci rzucają w policjantów kamieniami. Na wyspę przylecieli także samolotami wojskowymi żołnierze, które mają wesprzeć lokalną policję. 
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/5741312,grecja-zamieszki-na-wyspie-kos-nielegalni-imigranci-starli-sie-z-policja-zdjecia,id,t.html
http://www.tvp.info/22838762/otworzcie-granice-nie-pomoglo-macedonia-wznosi-plot-wladze-tlumacza-to-ma-pomoc-w-kontroli-uchodzcow
to jest dopiero początek ale co ja tam wiem? Smile
Pisałem też o Turcji że Turcy będą się cieszyć ze zniszczenia okrętu wojskowego sił koalicyjnych walczących z ISIS. Zastanawiałem się czy to nie Amerykański ale wydawało mi się to nielogiczne bo przecież Turcy są w NATO, Dziś już wiem że chodzi o Rosyjski okręt. Niestety nie znam przypuszczalnej daty. Napewno jednak do wydarzenia takiego dojdzie. Po zestrzeleniu bombowca Rosyjskiego nie mam wątpliwości że będzie to statek Rosyjski. Kiedy pisałem o wydarzeniach ze statkiem nie było jedszcze mowy o sojuszu NATO Rosja w sprawie ISIS dlatego dziwiło mnie że Turcja się tak cieszy.

Portret użytkownika laudanum

Naturalnie. A za  miesiąc

Naturalnie. A za  miesiąc będzie o tej porze sypać śnieg. Albo nie będzie. Albo będzie tylko ale krótko. A "Iwona Marek" będzie szczytować, że się proroctwo spełniło. No chyba, że Twoje alter ego ją stworzyło, żeby się uwiarygodnić przed łykającymi jak młode pelikany - Twoje farmazony. No bo przecież lubisz różne techniki manipulacyjne

Portret użytkownika Adolf Rotshild

To już wiadomo skąd skowyt

To już wiadomo skąd skowyt szwabskich mediów na rząd PiSu i ujadanie polskojęzycznych psów w niemieckich mediach w Polsce. Ot prawdopodobnie Polska przedstawiła za kulisami lepszą ofertę bazy logistycznej niż Szkopy (tańsza siła robocza, niższe podatki, większe bezpieczeństwo tj brak dziczy z Afryki) i Szwabom przeszła koło nosa okazja na bycie logistycznym centrum Europy. Za to Polska dzięki nowemu rządowi który przestał wykonywać rozkazy na telefon z Berlina ma okazję zostać potęgą gospodarczą tej części Europy i uniezależnić się od naszego okupanta z Brukseli i stróża zza oceanu.
Pozostaje tylko pytanie jak będzie wyglądała współpraca z Rosją, Kazachstanem i Białorusią przez które ten szlak będzie prowadzić.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

No właśnie to musi się

No właśnie to musi się zmienić. Albo będziemy otwarci na wszystkich albo nas ktoś zajedzie z zazdrości. Pamiętać należy że Niemcy uważają się za nad ludzi na których pracują wszystkie rasy z całego świata (imigranci) więc mogą nam wsadzić nóż w plecy. Jeśli nie będziemy mieć stosunków partnerskich z Rosją niemcy będą mogły nas zniszczyć gospodarczo

Portret użytkownika Zax

Rosja wcale nie jest lepsza,

Rosja wcale nie jest lepsza, owszem trzeba mieć dobre układy ze wszystkimi sąsiadami jednak nie można tak lekcewarząco do tego podchodzić jak podchodziliśmy do UE i Niemiec, bo ostatnio pokazali swoje prawdziwe oblicze.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem