Polska może się stać chińskim centrum logistycznym na Europę

Kategorie: 

Wygląda na to, że skutkiem niedawnej wizyty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach będzie zacieśnienie współpracy gospodarczej między naszymi narodami. Chińczycy chcą, aby Polska stałą się centrum logistycznym nowego Jedwabnego Szlaku, który właśnie powstaje.

 

Zwrócono uwagę, że polski przywódca został przyjęty z podobnymi honorami jak niedawno odwiedzająca Chiny Angela Merkel. Na próżno jednak poszukiwać obrazków z tej wizyty w naszych zrozpaczonych ostatnim wyborami Polaków polskojęzycznych mediach. Za to całkiem dużo mówiono o tej wizycie w mediach chińskich.

 

To co dla Polski było przez wieki przekleństwem, czyli usytuowanie między Rosją, a Niemcami, dla realizacji chińskich planów jest atutem. Wygląda na to, że Chińczycy planują postawić na Polskę, która w końcu odzyskała zdolność do prowadzenia polityki bez pytania o wszystko Niemców. Wcześniej Polacy odmawiali przewodnictwa w grupie 16+1 powołanej do rozmów krajów Europy Środkowo-Wschodniej z Chinami. To właśnie w obrębie tej grupy odbyło się spotkanie będące pretekstem do wizyty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy.

Historyczny Jedwabny Szlak

Jak wiadomo od kilku lat Chińczycy budują nowy lądowy Jedwabny Szlak. Prowadzi on mniej więcej w ten sposób jak funkcjonowała starożytna droga, której zawdzięczamy chociażby powstanie w starożytności miasta Kalisz. Według chińskiego prezydenta Xi Jinping, ekonomiczny pas, jako mógłby powstać w pobliżu takie drogi obsługiwałby blisko trzech miliardy ludzi i łączyłby największe rynki na świecie.

Planowany nowy Jedwabny Szlak i droga morska

Chińczycy przygotowują się do tej inwestycji i do jej obsługi powołano nawet specjalny bank AIIB. Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, twierdzą, że możliwa jest integracja istniejących połączeń transportowych na drodze dawnego Jedwabnego Szlaku. Pozwoli to na rewitalizację przylegających do drogi regionów.

 

Według Chińczyków powodzenie planu jest możliwe, ale konieczna jest kooperacja wielu krajów na kontynencie eurazjatyckim. Cały czas trzeba rozwijać sieć połączeń i poszerzać ich zakres, na przykład dodając nowe linie kolejowe. Gdy to się powiedzie, być może już wkrótce, większość towarów z Chin będzie docierała do Europy koleją albo ciężarówkami. Tak samo będzie można transportować towary dopływające do Chin Pacyfikiem.

 

W oczywisty sposób wpłynie to na przykład na czasy realizacji dostaw towarów z chińskich sklepów internetowych, co wielu Polaków z pewnością przyjęłoby z zadowoleniem. Według chińskiego planu nasz kraj miałby pełnić rodzaj transportowego huba towarów wysyłanych z "fabryki świata" do Europy.

 

Według porozumień zawartych podczas tej wizyty w Chinach prezydenta Andrzeja Dudy, w naszym kraju na większą skalę znajdzie się największy bank świata ICBC , który poprzez alians z polskim BGK będzie finansował inwestycje w naszym kraju. Poza tym uzgodniono transfer technologii w zakresie wydobycia węgla. Na rynek chiński trafi też polska żywność w tym słynne już przez Putina jabłka.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika misiu

Chińczycy to nawet w

Chińczycy to nawet w zaawansowanej ciąży potrafią kobietom dzieci z brzucha wyrywać.
Biedy nie będzie, bo biednych potną na organy na sprzedaaż, tak jak to robią we własnym kraju.
Budyują domy-fabryki, gdzie jest wszystko oprócz wolności.
Kto się do takiego domu nie załapie będzie mieszkał w chińskim slamsie.
Niech Bóg broni Ojczyzny, bo ludzie tego nie obronią.

Portret użytkownika Mojeimię44

Pewnie że stanie się centrum

Pewnie że stanie się centrum logistycznym dla całego świata nie tylko dla Chin. Tym razem wojna nas nie dosięgnie bo europa ma swoje wewnętrzne problemy z imigrantami którzy zaczynają ruinować ją gospodarczo. Rosja ma problem z Ukrainą i Turcją a Szatany z Syrią i ISIS na a islamistów u nas nie ma. W tak dobrej sytuacji geopolitycznej nie byliśmy jeszcze nigdy w historii. Nawet nastarsi patrioci by się nie spodziewali takiego rozwoju wydarzeń. Zawsze braliśmy udział w wojnach bo front przechodził przez nasze ziemie a po drugie mobilność była nie porównywalna do dni dzisiejszych. Kiedyś np. sojusz z Chinami był nam zupełnie nie potrzebny bo zanim by do nas żołnierze Chińscy dotarli byłoby po wojnie. Dziś jest inaczej. Im więcej interesów będą miały inne państwa w naszym państwie tym lepjej dla nas pod względem bezpieczeństwa, gospodarczym itd. Jeszcze tylko potrzebna jest nam bardzo mądra władza żeby umieć z tego skorzystać inaczej wciągną nas prędzej czy później w światowe problemy, które nas bezpośrednio w tej chwili nie dotyczą. Jednak taka władza nadejdzie. Nie dziś nie jutro ale w końcu nastanie. 
Pisałem wam z 2 miesiące temu żebyście uważali na Bałkany a szczególnie na Serbie bo tam zaczną się zamieszki z uchodźcami do których sprowadzać będzie się wojsko włącznie z czołgami i samolotami. Więc zaczynają sprowadzać wojska.
cyt. "Jak podaje IAR, sytuacja w Kos jest napięta, a imigranci rzucają w policjantów kamieniami. Na wyspę przylecieli także samolotami wojskowymi żołnierze, które mają wesprzeć lokalną policję. 
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/5741312,grecja-zamieszki-na-wyspie-kos-nielegalni-imigranci-starli-sie-z-policja-zdjecia,id,t.html
http://www.tvp.info/22838762/otworzcie-granice-nie-pomoglo-macedonia-wznosi-plot-wladze-tlumacza-to-ma-pomoc-w-kontroli-uchodzcow
to jest dopiero początek ale co ja tam wiem? Smile
Pisałem też o Turcji że Turcy będą się cieszyć ze zniszczenia okrętu wojskowego sił koalicyjnych walczących z ISIS. Zastanawiałem się czy to nie Amerykański ale wydawało mi się to nielogiczne bo przecież Turcy są w NATO, Dziś już wiem że chodzi o Rosyjski okręt. Niestety nie znam przypuszczalnej daty. Napewno jednak do wydarzenia takiego dojdzie. Po zestrzeleniu bombowca Rosyjskiego nie mam wątpliwości że będzie to statek Rosyjski. Kiedy pisałem o wydarzeniach ze statkiem nie było jedszcze mowy o sojuszu NATO Rosja w sprawie ISIS dlatego dziwiło mnie że Turcja się tak cieszy.

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika laudanum

Naturalnie. A za  miesiąc

Naturalnie. A za  miesiąc będzie o tej porze sypać śnieg. Albo nie będzie. Albo będzie tylko ale krótko. A "Iwona Marek" będzie szczytować, że się proroctwo spełniło. No chyba, że Twoje alter ego ją stworzyło, żeby się uwiarygodnić przed łykającymi jak młode pelikany - Twoje farmazony. No bo przecież lubisz różne techniki manipulacyjne

Portret użytkownika Adolf Rotshild

To już wiadomo skąd skowyt

To już wiadomo skąd skowyt szwabskich mediów na rząd PiSu i ujadanie polskojęzycznych psów w niemieckich mediach w Polsce. Ot prawdopodobnie Polska przedstawiła za kulisami lepszą ofertę bazy logistycznej niż Szkopy (tańsza siła robocza, niższe podatki, większe bezpieczeństwo tj brak dziczy z Afryki) i Szwabom przeszła koło nosa okazja na bycie logistycznym centrum Europy. Za to Polska dzięki nowemu rządowi który przestał wykonywać rozkazy na telefon z Berlina ma okazję zostać potęgą gospodarczą tej części Europy i uniezależnić się od naszego okupanta z Brukseli i stróża zza oceanu.
Pozostaje tylko pytanie jak będzie wyglądała współpraca z Rosją, Kazachstanem i Białorusią przez które ten szlak będzie prowadzić.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

No właśnie to musi się

No właśnie to musi się zmienić. Albo będziemy otwarci na wszystkich albo nas ktoś zajedzie z zazdrości. Pamiętać należy że Niemcy uważają się za nad ludzi na których pracują wszystkie rasy z całego świata (imigranci) więc mogą nam wsadzić nóż w plecy. Jeśli nie będziemy mieć stosunków partnerskich z Rosją niemcy będą mogły nas zniszczyć gospodarczo

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Zax

Rosja wcale nie jest lepsza,

Rosja wcale nie jest lepsza, owszem trzeba mieć dobre układy ze wszystkimi sąsiadami jednak nie można tak lekcewarząco do tego podchodzić jak podchodziliśmy do UE i Niemiec, bo ostatnio pokazali swoje prawdziwe oblicze.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ