W Meksyku budzi się ponownie wulkan Colima

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Meksykański wulkan Colima wyrzucił pył i dym w ostatni piątek, który osiadł na pobliskie miejscowości. Popiół osiągnął wysokość dwóch kilometrów. Była to najsilniejsza erupcja Colima od dwóch miesięcy.

 

W okolicznych wioskach odnotowano opad popiołu. Nie zarejestrowano jednak większych strat i szkód. Colima, zwany również „wulkanem ognia”, znajduje się w zachodniej części Meksyku, 125 km od Guadalajara w Jalisco.

 

Jest to najbardziej aktywny wulkan w tym kraju, który nie przejawiał większej aktywności od 1994 roku. Ostatnio uległo to zmianie i w lipcu br. roku z powodu groźnej erupcji Colima, ewakuowano setki ludzi z pobliskich osiedli.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Xerxes

Zastanawiajaca jest ta

Zastanawiajaca jest ta zwiększona aktywność wulkaniczna na Ziemi, wcześniej jak wulkan strzelił to była rzadkość a teraz co rusz to kolejny wybucha, czym to może być spowodowane?           

Skomentuj