Finlandia wydała oświadczenie w sprawie naruszenia jej granic przez rosyjski samolot wojskowy

Kategorie: 

Fińska Straż Graniczna poinformowała, że 26 czerwca br. jej przestrzeń powietrzną naruszył samolot, należący do Rosyjskich Sił Powietrznych, podaje Tass. Według Straży Granicznej, IL-762 przez 53 sekundy przebywał na niebie nad fińskim miastem Porvoo.

 

Według Finów, wysłano sygnały do załogi, aby ta opuściła fińskie terytorium, ale nie uzyskano odpowiedzi. W celu identyfikacji statku powietrznego, podniesiono do akcji myśliwiec Hornet, należący do Fińskich Sił Powietrznych.

„Samolot wszedł w głąb terytorium na 1,5 km” - podaje agencja. „Przed i po zdarzeniu, samolot znajdował się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Transpondery maszyny nie pracowały w tym czasie”.

Zdaniem fińskiej Straży Granicznej, pogoda i ruch powietrza w czasie zdarzenia nie mogły zmusić maszyny do latania nad terytorium Finlandii. W ubiegłym roku Finowie pięć razy odnotowali naruszenie przestrzeni powietrznej przez samoloty rosyjskiego lotnictwa.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika heddon

Może jednak szkoda, że z

Może jednak szkoda, że z ruskimi nie postępuje się tak, jak na to zasługują (i chyba nawet lubią, niewolnicza natura kacapska nie pozwala im żyć na wolności, oni zawsze muszą zbierać baty – najlepiej od własnego tyrana)

W 1983 Rosjanie wydali rozkaz zestrzelenia cywilnego koreańskiego boeinga 747, bo uznano, że to samolot szpiegowski. Pasażerski jumbo jet 269 pasażerami na pokładzie został zestrzelony rakietą bez wcześniejszych ostrzeżeń radiowych, nie strzelano też seriami ostrzegawczymi z działka, jak przez lata kłamał Kreml. Pilot Su-15, major Giennadij Osipowicz, nagodzony za to morderstwo 200 judaszowymi rublami, do dziś dnia chodzi dumny jak paw i powtarza, ze na wojnie warto poświęcić życie niewinnych ludzi dla wyższych (kuźwa – jakich?!) celów.

Dziś wszyscy pieszczą się z ruskimi bombowcami i bojowymi samolotami rozpoznawczymi i szpiegowskimi. Azjatycka dzicz utwierdza się w przekonaniu o słabości zachodu i własnej dzikiej bezkarności.

Portret użytkownika Edek z krainy kredek

Włodi jest zabawny, nie dość

Włodi jest zabawny, nie dość że sam jest zapewne Słowianinem to ma umysł przesiąknięty ideologią bogatego i perspektywicznego Zachodu (którego istnienie polegające na lichwie spowodowało iż Zachód jest zadłużony na kilkadziesiąt bilionów dolarów i euro), ponadto jego pragnieniem i szczytem marzeń jest zaistnienie wojny Słowian ze Słowianami gdzie mogą zginąć członkowie jego rodziny i najbliższe osoby. Wniosek że albo ma umysł z zakrzywioną rzeczywistością albo po prostu odbiera pensję za swoją twórczość. Życzę mu szczęśliwego życia z czipem na czole i przyjemnego dnia na sądzie ostatecznym.

Portret użytkownika feiop

Wlodi ala klaus i kilka kont

Wlodi ala klaus i kilka kont zarejestrowanych i cała masa niezarejestrowanych to opłacony troll z zachodu który ciągle coś bredzi i pisze jakieś bzdury dla swoich szefów czy jak tam w dobie wojny na ukrainie wyołanej przez amerykanów potrzebni są dobrze ulokowani trolle przebywają np. na niezależnych portalach piszących prawdę siejąc tam dezinformację i tak to się toczy 

Portret użytkownika Fiona

A ja sie zastanawiam co lata

A ja sie zastanawiam co lata po polskim niebie czasami. Zwykle gdy niebo jest zachmurzone, slychac wtedy glosny huk, jakby silnikow odrzutowych. Ostatnio byl przeswit miedzy chmurami i zobaczylam dwie swieze smugi, ale nie wygladaly jakby nalezaly do jednego samolotu a do dwoch, bo byly od siebie bardziej oddalone i niesymetryczne. Pierwszy raz uslyszalam cos takiego bodajze wiosna 2012. Moze ktos zna odpowiedz co to?

Portret użytkownika Mojeimię44

Z twojego opisu wynika że

Z twojego opisu wynika że jest to moment przejścia samolotu w prędkość ponad dźwiękową. Wtedy powstają huki lub grzmoty i widać właśnie dwie smugi. F16 zapierdzielają ci nad głową. Ja jednak widzę coś innego. Takie latające kolorowe światełka nie wydające dżwięków. Wcześniej myślałem że to jakiś satelita. Jednak w zdumienie wprawił mnie fakt, że one nagle jakby w miejscu skręcają o 90 stopni i tak latają po lini kwadratu. To jest ciekawe. Widzieliście coś takiego? Mieszkam na mazurach. Widzę to zjawisko często w nocy gdy wychodzę na fajkę i jest bezchmurne niebo. Wcześniej nie widziałm tego skręcania to myślałem, że to satelita ale jak zauważyłm że skręca w miejscu to wpadłem w osłupienie. Naprwdę często to widzę conajmiej 2 razy w tygodniu. Nagrałbym to i wam puścił ale nie mam czym. Jest to w nocy i bardzo wysoko.

Portret użytkownika sky99

Zestrzelić z twoją najbliższą

Zestrzelić z twoją najbliższą rodziną na pokładzie. W końcu gdybyś ty tam był, byłaby mała strata dla społeczeństwa, a da ciebie pikuś. Nic by cie to nie nauczyło. A tak "bul i rzal" nauczyłby ciebie szacunku do zycia innych. 
Zacznij myśleć mózgiem o******e.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem