Liczba biednych ludzi w Rosji wzrosła do 23 milionów

Kategorie: 

Liczba biednych ludzi w Rosji wzrosła o 23 milionów. W pierwszym kwartale 2015 liczba Rosjan o dochodach poniżej minimum egzystencji osiągnęła 22,9 mln. W porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku odnotowano wzrost o 3,1 mln osób (z 19,8 mln), donosi Rosstat.

 

Wskaźnik ubóstwa w Rosji wynosi 16 proc. W tym samym czasie koszty utrzymania w pierwszym kwartale 2015 roku wzrosły do 9 662 rubli (od stycznia do marca 2014 wynosiły 7 688 rubli). Średnie dochody Rosjan osiągnęły kwotę 25 210 rubli (dla porównania: w pierwszym kwartale 2014 roku było to 22 703 rubli, w czwartym – 33 035 rubli). Płaca minimalna jest ustalona na poziomie 5 965 rubli.


Płace realne Rosjan w kwietniu spadły o 13,2 procent w porównaniu do kwietnia 2014. W ujęciu nominalnym przeciętne wynagrodzenie w ciągu roku wzrosło o 1 procent i wyniosło 32 805 rubli. 10 kwietnia br. Topilin Maxim z ministerstwa pracy powiedział, że wzrost realnych dochodów mieszkańców zaczyna się bliżej czwartego kwartału.

„Oczywiście, nie jesteśmy w stanie dojść do poziomu z 2014 roku, ale wierzymy, że ten trend da się wyzwolić i zajdą pozytywne zmiany" - powiedział urzędnik.

W ubiegłym roku dochody poniżej minimum egzystencji miało 11,2 procent ludności Rosji, czyli 16,1 mln ludzi.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika terminator

Dane GUS na nasz temat

Dane GUS na nasz temat :
Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące ubóstwa w Polsce. W 2014 roku w gospodarstwach domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej poziomu minimum egzystencji) żyło 7,4% osób, czyli tyle samo co rok wcześniej i o 0,6 punktu procentowego więcej niż dwa lata temu. Jeszcze w 2008 roku poniżej minimum egzystencji żyło 5,6% osób, czyli w ciągu 5 lat nastąpił wzrost liczby ubogich o około 700 tys. osób. Obecnie około 2,8 mln osób w Polsce żyje w skrajnej nędzy. Rosja 143,5 miliona obywateli, 22, 9 mln żyje poniżej minimum egzystencji czyli 6.26 % ! , czyli statystycznie w biednej Rosji jest mniej biednych  o 1,14 % jak w naszej miodem i mlekim opływającej ojczyżnie. "Czyjeś pod lasem, swego pod nosem ", jak mawiali nasi dziadkowie.

Portret użytkownika drako_tr

Nabuchodonozor

Nabuchodonozor wrote:

Żałosne jak Polski system nauczania upoadł.

...żałosne jest to, że został ów system "nauczania"(a raczej wczesnego prania mózgów), skopiowany...zapewne domyślasz się skąd...tak, tak, z USA.

Portret użytkownika Mojeimię44

Niestety sankcje zachodu

Niestety sankcje zachodu zaczynają odczówać przeciętni i ubodzy obywatele. Ci jako pierwsi zaczynają cierpieć. To właśnie główny powód sankcji ale Rosjanie nie są głupi. Oni nie oddadzą swojej suwerenności tak łatwo. Ameryka i UE destabilizuje Rosję. Zmuszając ją do cierpienia. Rosja musi nadrobić kryzys który zachód jej zgotował. Musi budować samodzielnie ekonomie i technologie szybciej niż zachód. Oby jak najszybciej. Dwa ostatnie wielkie mocarstwa Rosja i Chiny nie padną na kolana przed USraelem.

Portret użytkownika excar

Gdybyś znał historię terenów

Gdybyś znał historię terenów gdzie obecnie jest Upadlina to byś wiedział że przez długi czas to były aż do Morza Czarnego (tego wykopanego przez starożytnych Ukraińców hahaha) polskie ziemie.Zarządzali tam polscy możnowładcy i szlachta. Było  w tamtym czasie tzw.prawo pierwszej nocy( poszukaj sobie co to znaczy) i gdyby nie lenistwo naszych paniczyków to te miejscowe ludy miałyby mnóstwo naszych genów. Jednak nasza szlachta na zarządców powoływała sobie zawsze żydów zostawiając im sprawy materialne a sami zajmowali się innymi przyjemnościami(polowania ,bale) A wyposzczone żydki korzystały z tego prawa pierwszej nocy bardzo chętnie i spaprali całą tę rasę, ale też do dziś czują związki z tym krajem(i swoim potomstwem) i dlatego tak o niego zabiegają i już w Dniepropietrowsku zbudowali sobie największą na świecie świątynie i był projekt aby drugim językiem urzędowym Upadliny był hebrajski. I Tu masz proste wyjaśnienie tego niespotykanego obłąkanego okrucieństwa banderowców : dużo żydowskich genów

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem