Liczba biednych ludzi w Rosji wzrosła do 23 milionów

Kategorie: 

Liczba biednych ludzi w Rosji wzrosła o 23 milionów. W pierwszym kwartale 2015 liczba Rosjan o dochodach poniżej minimum egzystencji osiągnęła 22,9 mln. W porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku odnotowano wzrost o 3,1 mln osób (z 19,8 mln), donosi Rosstat.

 

Wskaźnik ubóstwa w Rosji wynosi 16 proc. W tym samym czasie koszty utrzymania w pierwszym kwartale 2015 roku wzrosły do 9 662 rubli (od stycznia do marca 2014 wynosiły 7 688 rubli). Średnie dochody Rosjan osiągnęły kwotę 25 210 rubli (dla porównania: w pierwszym kwartale 2014 roku było to 22 703 rubli, w czwartym – 33 035 rubli). Płaca minimalna jest ustalona na poziomie 5 965 rubli.


Płace realne Rosjan w kwietniu spadły o 13,2 procent w porównaniu do kwietnia 2014. W ujęciu nominalnym przeciętne wynagrodzenie w ciągu roku wzrosło o 1 procent i wyniosło 32 805 rubli. 10 kwietnia br. Topilin Maxim z ministerstwa pracy powiedział, że wzrost realnych dochodów mieszkańców zaczyna się bliżej czwartego kwartału.

„Oczywiście, nie jesteśmy w stanie dojść do poziomu z 2014 roku, ale wierzymy, że ten trend da się wyzwolić i zajdą pozytywne zmiany" - powiedział urzędnik.

W ubiegłym roku dochody poniżej minimum egzystencji miało 11,2 procent ludności Rosji, czyli 16,1 mln ludzi.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika achiles

"NYT": USA chcą rozmieścić

"NYT": USA chcą rozmieścić ciężki sprzęt wojskowy w Polsce i krajach bałtyckich

Stany Zjednoczone przygotowują plany rozmieszczenia w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej ciężkiego sprzętu wojskowego. Poinformował o tym dziennik "New York Times", powołując się na amerykańskich wojskowych z NATO.
Amerykanie planują rozmieszczenie w Europie Wschodniej 1200 pojazdów, w 250 czołgów M1-A2, bojowych wozów piechoty Bradley oraz haubic. Ich liczba ma być wystarczająca do wyposażenia jednej brygady, czyli od 3 do 5 tysięcy żołnierzy.
Do każdego z krajów bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii trafi wyposażenie jednej kompanii, czyli 150 żołnierzy. W Polsce, Rumunii, Bułgarii i być może na Węgrzech sprzętu ma wystarczyć dla batalionów liczących po 750 żołnierzy.
Plan rozmieszczenia ciężkiej broni w krajach Europy Wschodniej jest znaczącym posunięciem Waszyngtonu i Paktu Północnoatlantyckiego. Jego celem jest wzmocnienie sojuszników USA oraz wysłanie wyraźnego sygnału do Władimira Putina, że NATO będzie bronić swoich sojuszników, także tych blisko granic Rosji.
P.S Chyba każdy z WAS MYŚLĄCYCH SAMODZIELNIE, wie, co to dla NAS I ŚWIATA oznacza. 

 

Portret użytkownika achiles

Czy Monsanto ma prawo

Czy Monsanto ma prawo skierować Ukrainę do produkcji żywności GMO traktując to jako przywilej? Czy syn wiceprezydenta Bidena w czasie wydobycia gazu ma prawo zniszczyć ukraińskie środowisko i zanieczyścić ich podziemne wody, jest to przywilej? Czy zewnętrzne koszty nakładane na Ukrainę poprzez grabież to jest przywilej? Oczywiście, że nie! To nie są żadne przywileje. To są operacje wolnej gospodarki rynkowej tworzące dobra dla największych (Z uwagi, że wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że angażuję się w krytykę opisywanych zjawisk, chciałbym potwierdzić że tak.)

Ogłaszane wiadomości nie oznajmiają, czy likwidacja „przywilejów:” jest jednym z elementów reform, które zastąpią koniec „przywilejów” nowym systemem socjalnym. Możliwie, że tak nastąpi, lecz zakończenie dokonywania wypłat emerytur i innych płatności zostało wywołane przez wejście w życie ustawy Jatsa mającej na celu „stabilizację finansowej kondycji Ukrainy”, więc zakończenie ukraińskiego socjalnego systemu pomocy może miało za zadanie wygospodarowanie pieniędzy do przekazania MFW i zachodnim bankom. Na Ukrainie, jak i w Grecji, łatwowierni i naiwni ludzie, którzy widzieli zbawienie w jedności z Zachodem, będą musieli przejrzeć na oczy. 

Obwiniona zostanie oczywiście Rosja. Mogȩ już pisać artykuły do NYT i Washington Post na temat wiadomości które pochodzą od Obamy, CNN czy Fox „News.” Właściwie, to samo mogą i moi inteligentni czytelnicy.

W trakcie takiej samej grabieży jest Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Stany. W Wielkiej Brytanii wszystko, co przez dekady osiągnęła Partia Pracy, zostało zagarnięte, nie tylko przez konserwatystów, lecz również przez lidera Partii Pracy, Tony Blaira.

Tony Blair sprzedał swoich wyborców dla pieniędzy i obecnie należy do 1%. Bill Clinton zrobił to samo. Billa i Hillary było stać, żeby wyprawić córce wesele za $3 mln i tym samym prawie pobili rekord świata, przyćmiewając wiele ślubów w Hollywood. Obama nawet nie przestał być prezydentem i już jest bogaty. Szczerze oddani Amerykanom wasale – Merkel, Hollande i Cameron mogą liczyć, że będą równie majętni.

Karol Marks miał rację, kiedy stwierdził, że pieniądze skorumpują wszystko. Wszystko staje się towarem, który jest kupowany i sprzedawany za pieniądze.

Głosuj za
14
Portret użytkownika achiles

Ukraiṅcy wywłaszczeni,

Ukraiṅcy wywłaszczeni, nastepni w kolejce sa Amerykanie
https://marucha.wordpress.com/2015/06/13/ukrai%e1%b9%85cy-wywlaszczeni-nastepni-w-kolejce-sa-amerykanie/

Od ponad 15 m-cy Ukraińcy zapłacili Waszyngtonowi za obalenie ich elekcyjnie wybranego rządu zgonami, rozczłonkowaniem ich kraju, załamaniem ekonomicznym i politycznym z Rosją, które spowodowało wzrost kosztów o dostawy niesubsydiowanej dłużej energii. Obecnie Ukraińcy tracą swoje emerytury i dotychczasowe płatności w ramach udzielania pomocy. Ukraińska populacja zmierza w kierunku cmentarza.

W dniu 1 czerwca agencja pasowa TASS doniosła. że Ukraina przestała wypłacać zobowiązania należne emerytom i rencistom, weteranom II WŚ, osobom niepełnosprawnym i ofiarom Czarnobyla. Zgodnie z raportem Kijów również „wyeliminował transport, opiekę zdrowotną, profity i benefisy finansowe dla byłych więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych oraz uprawnionych odbiorców rozkazów z post-sowieckiej ery.

Odszkodowania dla rodzin z dziećmi żyjących na skażonych terenach podczas awarii w Czarnobylu, także nie będą dalej wypłacane. Ukraińska opozycja parlamentarna jest zdania, że Prokuratura Generalna powinna wszcząć śledztwo przeciwko PM Arsenij Jaceniukowi, który aktywnie promował ustawę o zniesieniu przywilejów.

Portret użytkownika Q090090

Znaleziony komentarz:  

Znaleziony komentarz:   "Przynajmniej coś robi i ma się czym pochwalić: Podniosłem Rosję z kolan Vladimir Putin Nominalny PNB z 195 mld USD do 2113 mld USD Vladimir Putin PNB z 1320 mld USD do 14800 mld USD Vladimir Putin Inflacja z niemal 40% do 6.5 % Vladimir Putin Pensja średnia z 1522 rubli do 30 000 rubli Vladimir Putin Dług narodowy z 78% do 8% PNB Vladimir Putin Srednia emerytura z 499 rubli do 10 000 rubli Vladimir Putin Rezerwy w złocie z 12.8 mld USD do 511 mld USD Vladimir Putin Reforma armii: problem HIV nie istnieje Vladimir Putin Nielegalny obrót bronią w armii za plecami państwa zlikwidowany Vladimir Putin Likwidacja fali w wojsku Vladimir Putin A nasi?"

Portret użytkownika achiles

Ten artykuł, to propagandowa

Ten artykuł, to propagandowa bzdura, rodem z UPADLIŃSKICH ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA, o czym nawet już jawnie NIEMIECKIE MEDIA OBSZERNIE RELACJONUJĄ, że SZATANY I URKOWIE łżą, jak z nut, a głównym ich propagandzistą, jest niejaki ŁYSENKO. Ostatnio była podana do wiadomości PUBLICZNEJ i to nawet w naszych MEDIACH GŁÓWNEGO ŚCIEKU, że nowy nierząd UPADLIŃSKI, kiedy jego SPOŁECZEŃSTWO Z GŁODU PRZYMIERA, albo na front jest wysyłane w celu normalnego się możliwości pożywienia, wydał dodatkowo 5 MILIONÓW $ w celu opłacania w necie w całej EUROPIE TROLLI. I to chyba jedna z ich perełek, jak jest opisana w powyższym artykule. Nie jest SUPER HEPPY zwykłym ROSJANOM  z pewnością, ale mało kto tam z głodu przymiera, becikowe olbrzymie,jak na EUROPEJSKIE WARUNKI FINANSOWE, nadal tam obowiązuje, GAZPROM STAWIA W ST.PETERSBURGU, największy i najszybciej wybudowany wieżowiec. Sprzedaż nowych samochodów, po ubiegłorocznym tąpnięciu sprzedażowym, w tym roku już dwukrotnie się zwiększyła, WIĘC TRAGEDII TAM NIE MA,JAK TU JEST OPISANE POWYŻEJ. 
A tym czasem NA UPADŁEJ KRAINIE, ZDESPEROWANI LUDZIE JUŻ TAKIE AKCJE WYMYŚLAJĄ, JAK PONIŻEJ ZAPODAJĘ, WRAZ Z FILMIKIEM, tak by jakiś BANDEROWSKI TROLL, kłamstwa mi nie zarzucał. 
Kolejny "Głodny Bunt" w Kijowie.Wchodzą młodzi ludzie do spuermarketu i jedzą, wynosić nic nie wolno tylko jeść Oczywiście za darmo, mówią Jesteśmy Głodni"!!!
Policja na razie spisuje!!!

https://www.youtube.com/watch?v=0_9HE38uBHg&feature=player_embedded
I TO WSZYSTKO W TYM TEMACIE. 

Portret użytkownika excar

Był amerykański

Był amerykański sen.....
Trole i hejtery cieszą że w rosji chwilowo sie pogorszyło (przy czym i tak jest troszkę lepiej niż Polsce nie mówiąc już o kilkakrotnie większych świadczeniach np.na dzieci)
Ktoś tam podaje za przykład Szwecję ,ja dałem arta o USA.
To nie tak moi panowie i panie .To nie Rosja ,Szwecja ,Polska czy USA to są miliony ,ba ,już miliardy na całym świecie ludzi manipulowanych i okradanych ,celowo gnębionych i upokarzanych przez syjonistów. Kto ma z tego satysfakcję to jest gad i mu wstrętny zaropiały od trypra penis w jape!!! i jego mocodawcom też
PS widzę po minusiku że już był anonimowy (nie całkiem bo tylko jeden hejter coś pisał w tej sprawie w tym czasie:) amator połyku
 

Portret użytkownika Zenek ;)

"Przegląd wydarzeń: Wreszcie

"Przegląd wydarzeń: Wreszcie się zorientowałem jakiego haka ma USA na Niemców że wycofali się z repatriacji swojego złota z USA. Ponieważ Deutsche Bank jest największym na świecie posiadaczem instrumentów pochodnych (derywatów) Deutsche Bank posiada na swojej książce instrumentów pochodnych ogromną górę derywat która przewyższa 15 do 20 całoroczny PKB Niemiec. I gdyby USA ( a zakładamy że złota Niemieckiego nie mają) im w to „kopła” To Niemiecka gospodarka nie poradziła by z tym sobie. Pamiętacie komedie z przedostatnią spłatą raty Grecji, że na jakimś specjalnym koncie nagle pieniądze im się znalazły? Tak samo będzie i teraz Niemieckie banki potajemnie zapłacą za dług Grecji. Aby uniknąć i przedłużyć swoją agonię. Co do USA to sytuacja tam jest z punktu ekonomicznego bardzo krytyczna, którą rząd steruje nieudolnie, albo celowo. Obawiam się że wkrótce USA przekształcą się RPA Bis. Natomiast na arenie międzynarodowej kreuje napięcia z Rosją, Chinami i „brzydką” sytuację na środkowym wschodzie. Jeśli dodamy do tego anemiczne sytuacje w jakich znajdują się kraje Europy zachodniej oraz szybki i niespodziewany przebieg wypadków politycznych w Polsce, Możemy być pewni że czeka nas bardzo ale to bardzo gorąca Jesień."
(http://biznes.onet.pl/forum/europa-szykuje-sie-na-greckie-bankructwo,0,1595822,0,czytaj.html)

Dlatego też frau hitler tak ochoczo dolewa benzyny do ukraińskiej zadymy bo liczy na RESET DŁUGÓW 22 września tego roku, żydowską nagrodę za jej wasalizm i antysłowiańskie postępowanie.

Portret użytkownika Aang

Ilościowo to i tak mniej niż

Ilościowo to i tak mniej niż w Polsce (według danych PCK), a gdyby odnieść to do liczby ludności zamieszkującej Rosję to na tle innych państw eurokołchozu nie jest to jakaś szokująca liczba.
Ale oczywiście wszystkie dane można tak zestawić by szokowały, np nie dając punktu odniesienia, lecz zachowując wszystko zawieszone w próżni szastając na prawo i lewo suchymi liczbami by te dały czytelnikowi fałszywe wyobrażenie.
Czy jednak nie jest to przekłamywaniem rzeczywistości czyli zwykłym kłamstwem i prostacką manipulacją?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem