Papież Franciszek potępił milczenie świata na temat bestialskiego mordowania chrześcijan

Kategorie: 

W swojej homilii podczas mszy w Rzymie z okazji Wielkiego Piątku Franciszek zwrócił się do najważniejszych organizacji międzynarodowych, potępiając ich milczenie na temat masowego mordowania chrześcijan.

 

Dziesiątki tysięcy ludzi przyłączyło się do Papieża podczas mszy na pamiątkę ukrzyżowania Chrystusa. Wśród uczestników procesji byli chrześcijańscy uchodźcy z Syrii i Iraku, a także katolicy z Nigerii, którzy doświadczyli ataków „Boko Haram”. Wcześniej Franciszek nazwał rzeź studentów na uniwersytecie w Kenii „bezsensownym okrucieństwem”.

„Nadal widzimy, jak nasi bracia są prześladowani, ścinani i krzyżowani za swoją wiarę w Jezusa - często za naszym przyzwoleniem" - powiedział papież, donosi BBC.

Kilka dni wcześniej Papież wyraził też poparcie dla użycia siły przez społeczność międzynarodową do walki z ekstremistami dżihadu tzw. „Państwa islamskiego”.

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika :)

O ludobójstwie w Ruandzie

O ludobójstwie w Ruandzie głośno było dwadzieścia lat temu. W ciągu 3 miesięcy wymordowano tam ok. milion ludzi. Było to ludobójstwo na tle etnicznym. Ale – o czym jednak załgane media zachodu praktycznie wcale nie informowały – było to ludobójstwo chrześcijańskie. Tutsi i Hutu są chrześcijanami. Aktywny udział w tym ludobójstwie mieli „duchowni”.
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/03/14/psychopatologia-religii-abrahamowych-przykazanie-piate-nie-zabijaj/
 
Do takich zboczeń i zbrodni doprowadza ludzi studiowanie żydowskiego „dekalogu” i Apokalipsy.

Chrześcijaństwo i pozostałe żydowskie religie abrahamowe szczycą się tym, że dały ludzkości „moralność” rzekomo obcą poganom. Zwłaszcza judaizm i chrześcijaństwo powołują się na tzw. „dekalog”. I na takie przykazania jak nie zabijaj czy nie kradnij. IPo czym wywyższają się (grzech pychy) nad poganami, którzy dekalogu nie mieli (o tym później). Zapominają przy tym, że w żydowskim „piśmie świętym” już po domniemanym przekazaniu żydom dekalogu miały miejse wielokrotne rzezie , masakry, czystki etniczne i grabież mienia – a wszystko z nakazu psychopatycznego zwyrodnialca Jahwe. Mimo przykazań nie zabijaj i nie kradnij
 
Historia chrześcijaństwa to wielowiekowy terror, rzezie, wojny, grabieże majątku pogan i innowierców – mimo dekalogowych nie zabijaj i nie kradnij. Przy czym nie tylko motłoch katolicki mordował bez litości ludzi:

„W kościele św. Marii Magdaleny wyrżnięto w pień 7000 ludzi, w tym mężczyzn, kobiety i dzieci, a nawet odprawiających mszę kapłanów. Podobnie było w kościele Saint-Nazaire i w miejskiej synagodze. Na ulicach miasta zabito dalsze kilka tysięcy. Ludzi mordowano w domach, które po obrabowaniu podpalano.”
 
Nie tylko inkwizycja stosowała okrutne tortury i egzekucje:
„…rozrywanie na ćwierci czterema końmi, ćwiartowanie, rozwieszenie onych ćwierci w czterech rogach rynku [katolicki szacunek dla ludzkich zwłok – przyp. opolczyk], ścięcie i spalenie na stosie, uduszenie i spalenie na stosie, spalenie żywcem, łamanie kołem żywcem, ścięcie i rozpięcie ciała na kole, odrąbanie ręki lub kilku palców i ścięcie, dodatkowe przy tym piętnowanie rozpalonym żelazem, ścięcie i zatknięcie głowy na palu, szarpanie przestępcy rozpalonymi do czerwoności szczypcami, całkowite lub częściowe odcięcie języka oraz następujące potem przypalanie warg rozpalonym do czerwoności żelazem, przybicie gwoździami do szubienicy odciętego języka lub odrąbanej ręki.„

I nie tylko papieże nawoływali do eksterminacji „heretyków”:
„Wiedz, że interesy Stolicy Apostolskiej, a także twojej korony czynią obowiązkiem eksterminację Husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ludzie ośmielają się głosić zasadę równości; twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, i że Bóg nie dał ludziom uprzywilejowanym prawa władania narodami; utrzymują, że Chrystus przyszedł na świat aby znieść niewolnictwo [Watykan do XIX w. akceptował niewolnictwo]; wzywają ludzi do wolności, to znaczy do unicestwienia królów i kapłanów.
Teraz, kiedy jeszcze jest czas, zwróć swoje siły przeciwko Czechom, pal, zabijaj i czyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie jest bardziej miłe Bogu, ani bardziej pożyteczne dla sprawy królów, niż eksterminacja Husytów.„
 
Co ważniejsze – nawet „święci” teologowie, doktorzy kk zalecali mordowanie „heretyków”.
 
Warto w tym miejscu zauważyć, że kk eksterminację „heretyków” często zwalał na barki władz świeckich a sam tylko orzekał kto jest „heretykiem”. W ten sposób masa zbrodni kk spadała na świeckich władców a sam kk miał swoje zbrodnicze łapska „czyste”. Warto też zauważyć, że tacy podżegacze do mordowania opornych, niepokornych i odważnych (czyli „heretyków”) jak Tomasz z Akwinu uchodzili za wzorce moralne i wywierali wpływ na „nauki kk” oraz na postępowanie całych generacji katolików. Jeśli więc „święci” nie wzdrygali się nakazywać mordowanie „heretyków” to co dziwić się otępiałemu katolickiemu motłochowi?
 

Portret użytkownika :)

„Fuehrer(Hitler) doszedł do

„Fuehrer(Hitler) doszedł do władzy dzięki głosom Katolickiego Centrum(partii rządzonej przez jezuitę Ludwiga Kaasa) zaledwie pięć lat wcześniej (1933) ale większość celów cynicznie wyjawionych w Mein Kampf było już zrealizowanych. Ta książka, została napisana przez jezuitę Ojca Staempfle, a podpisana przez Hitlera. Bo to Zakon Jezuitów udoskonalił słynny pan-germański program opisany w tej książce, a Hitler się pod nim podpisał.” 

Edmond Paris, 1965 French Historian The Secret History of the Jesuits. 

Portret użytkownika :)

Heretycy popełniają grzech, z

Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić. Ze strony zaś Kościoła jest miłosierdzie troszczące się o nawrócenie błądzących; stosownie do nauki Apostoła nie potępia się ich od razu, lecz dopiero: „po pierwszym i drugim upomnieniu”; po tym zaś skoro heretyk nadal trwa w uporze, straciwszy nadzieję w jego nawrócenie, mając na uwadze zbawienie innych, Kościół karą klątwy wyklucza go z swojego łona i następnie zostawia go sądownictwu świeckiemu, by przezeń był usunięty ze świata karą śmierci. Mówi przecież Hieronim: „Trzeba odciąć zgangrenowane członki i usunąć z trzody parszywą owcę, aby cały dom nie spłonął, nie popsuła się cała masa, nie zaraziło się całe stado, nie zginęła cała trzoda”.Święty Tomasz z Akwinu
 
Biskup Bornewasser z Trewiru, po dojściu Hitlera do władzy, patetycznym tonem, oznajmia:
„Z podniesioną głową i energicznym krokiem wkroczyliśmy do nowej Rzeszy i jesteśmy gotowi służyć jej ze wszystkich sił, ciałem i duszą”. („Ecclesiastica”, rocz.13, str.477)

A biskup-sufragan Burger, nie waha się stwierdzić:
„Cele rządu Rzeszy sa od dawna celami naszego Kościoła katolickiego” (Burger, „Unser Wille zur Tat, Zeit ud Volk”, I,str.181)

Portret użytkownika Mario11221

Może najwyższa pora wezwać do

Może najwyższa pora wezwać do krucjat takich jak miały miejsce w średniowieczu oraz od wyrzucenia islamu z całego świata. Wtedy też byliśmy atakowani i poradziliśmy sobie. Może najwyższyczas wydać wojnę sprawiedliwą muzłumaną. Bo oni od 1300 lat nas gnębią. A takie apele są zasłabe. Tylko ostra reakcja sprawi zę coś sie zmieni. Ta walka musi zostać wydana w imię wszystkich. Gejów Lesbijek ateistów.
Bo oni są jescze bardziej zagrożeni niż cheścijanie.

Portret użytkownika tomciu

Jakiej mszy z okazji

Jakiej mszy z okazji Wielkiego Piątku? W tym dniu w Kościele Rzymskokatolickim nie odprawia się żadnych mszy. Uroczystość, o której piszecie to Droga Krzyżowa (Via Crucis) w rzymskim Koloseum, w której nota bene w tym roku sam uczestniczyłem na miejscu.
Pozdrawiam, życząc więcej rzetelności naukowej w artykułach

Portret użytkownika Julka

Na początek mała informacja.W

Na początek mała informacja.W Wielki Piątek w kościołach katolickich nie odprawia się mszy.W Wielki Czwartek odprawia się ostatnią mszę Wielkiego Postu na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa 2 Sakramentów Św: Eucharystii i Kapłaństwa.W Wielki Piątek (dla mnie osobiście szczególne ŚWIĘTO,KATOLICY NIE POWINNI PRACOWAĆ) wieczorem wierni zbierają się na wieczornej Uroczystości Wielkopiątkowej ale nie jest to msza.W Wielki Piątek wierni katolicy uczestniczą też w Drodze Krzyżowej a o 15 w godzinie smierci Chrystusa odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego.W Wielka Sobotę jest trzecie nabożeństwo często łączone o północy z Rezurekcją.Większość śpiochów katolików woli Rezurekcję w niedzielę o 6 rano.
Wracając do tematu szatan wyznawca talmudu robi wszystko by skłócić wszystkich ludzi dobrej woli.A jest to kameleon który przybiera różne postacie a metody działania są perfidne.Drogą do szczęśliwej wieczności jest życie ziemskie według 10 PRZYKAZAŃ BOZYCH.Katolik pamięta o 5 Przykazaniach Kościelnych,grzechach głównych itd....katolik wie.Odmawiajcie często Modlitwę do Michała Archanioła!!!!!!!Szatan bardzo sie boi Michała Archanioła.Wierzcie mi szatan bardzo boi się Michała Archanioła!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika excar

Julka ,jakoś szczególnie nie

Julka ,jakoś szczególnie nie jestem zainteresowany rozpiską tych jahwi*stycznych guseł. Jednak jeżeli są ludzie ,którym to potrzebne to nie mam nic do tego dopóki ktoś nie próbuje mieszać w te dziwne obrzędy mojej szanownej osoby. Moje najważniejsze święta to 4 przesilenia słoneczne jakie mamy w roku a reszta to pozostałe święta  361lub 362  w roku:) Każdy dzień jest świętem i każdy jest dobry aby pogwarzyć ze swoimi przodkami Bogami. Spytać o radę ,czasem zrugać jak czegoś nie dopilnują ,ot normalka jak w dobrej, żyjącej w zgodzie i  miłości rodzinie.

Portret użytkownika CRUSADERS

Najpierw sami niech się

Najpierw sami niech się pozbędą grzechu pychy, skąpstwa, pazerności, bezkarności, bezczelności a dopiero potem niech nawołują wiernych aby postępowali tak jak oni. A tak na marginesie, to mnie nie są potrzeni tacy pośrednicy pomiędzy mną a Bogiem...

Portret użytkownika OLI

Zaprawde zaprawde powiadam

Zaprawde zaprawde powiadam WAM , ŻE BÓG ZIEMIAN OPUŚCIŁ PO ZAMORDOWANIU SWEGO SYNA- JEZUSA. A ZIMIĘ ODDAŁ WE  WLADANIE UPADŁYM ANIOŁOM- SZATANOM. A MY SKŁADAMY IM POKŁONY BUDUJEMY ŚWIĄTYNIE I TWORZYMY ROŻNE RELIGIE I SEKTY.I MIĘDZI SOBĄ SIE MORDUJEMY, PROWADZIMY WOJNY - NAWZAJEM SIĘ WYNISZCZAJĄC. CZY NA TO BY POZWOLIŁ BÓG - NIGDY ?  ALE SZATAN TAK !!!!!!

Portret użytkownika charis

Gdybyśmy żyli w średniowieczu

Gdybyśmy żyli w średniowieczu to rzymski katolicyzm nie jednego z nas chciałby zabić. Rzymski katolicyzm mordował tysiące chrześcijan, którzy widzieli, że rzymskie nauki są sprzeczne z Bibią - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/01/zamordowany-za-rozpowszechnianie-prawdy.html
 
, chrześcijanie nawet w Polsce będą msowo prześladowani i możliwe że ten żabijani, ale dopóki trwamy w Chrtystusie, a On w nas przez swego ducha, to jesteśmyna drodze życia, mamy obietnicę zmartwychwstania.
 
"Powiadam zaś wam, przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia " - Ewangelia Łukasza 12:4 Biblia Warszawska
 
 
” Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości. (8) Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym, ani mnie, więźnia jego, ale cierp wespół ze mną dla ewangelii, wsparty mocą Boga ” – 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 1:7-8 Biblia Warszawska
„A teraz, Panie, spójrz na ich groźby i daj twoim sługom z całą odwagą głosić twoje słowo;
30 Gdy ty wyciągniesz swoją rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię twego świętego Syna, Jezusa.
31 A gdy oni się modlili, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i z odwagą głosili słowo Boże ” – Dzieje Apostolskie 4:29-31 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
, w mocy ducha Chrystusowego, w mocy z wysokości – apostołowie którzy
wcześniej uciekli i pozostawili Chrystusa, gdy zaparli się go, i bali – po napełnieniu mocą z wysokości przestali się bać tych, których się bali wcześniej i z odwagą głosili Dobrą Nowinę .

Portret użytkownika syriues

Czyzby papiez nie staral sie

Czyzby papiez nie staral sie wybaczyc?Przeciez uczciwy dobry chrzescijanin pragnalby umrzec za wiare.Pragnalby wejsc do krolestwa niebieskiego z czystym sercem.
Powinien budowac pokoj i jako przedstawiciel kosciola powinien spotkac sie z innymi przestawicelami roznych wiar po to tylko by uswiadomic sobie ze jest tylko jeden Bog.Czyz nie jestesmy do siebie podobni?Gdyby bylibysmy z wygladu jak jaszczury a inni jak ptaki lub cokolwiek to czy nie jeden jest zamysl stworcy?Religia moze byc rozna ale jest jeden fakt
Kosmos jest jeden i ktos go stworzyl,sam z siebie ?
Z czarnej dziury,z wielkiego wybuchu?
Nie dajmy sie zapetlic i modlmy sie o pokoj i zeby nasza nienawisc nas nie zgubila.Wybaczajmy wrogom kochajmy ich bo oni nas czegos ucza,pozwalaja nam dostrzec Boga

Portret użytkownika JPshemek

Ciągle są wojny w imię Boga,

Ciągle są wojny w imię Boga, na każdej wojnie po obu stronach zawsze jest ksiądz który święci broń i całą armię, ta religia daje swoje błogosławieństwo i przyzwolenie na mordowanie. Po za tym nadal byście wieszali na krzyżach wszystkich kto ma odmienne zdanie, co dzień wytykacie wszystkich którzy nie wierzą kościołowi katolickiemu, dla was każdy kto myśli inaczej zasługuje na potępienie, taka jest prawda i ta prawda w oczy kole dlatego tak się buntujecie na odmienne zdanie, bo doskonale wiecie że kiedyś każdy odpowie za swoje zbrodnie zwłaszcza chrześcijanie. A tu poniżej masz jeden dowód z wielu jaka ta wasza religia jest.
 

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ateista Hitler który

Ateista Hitler który wymordował 10 mln chrześcijan a drugie tyle wysłał na śmierć jest akurat fatalnym przykładem. Postaraj się o coś lepszego.

A dla propagandowego efektu z księżmi się nawet Bierut witał który najchętniej zrobił by to samo co Hitler czyli wymordował wszystkich polskich księży i spalił wszystkie kościoły.

 

Portret użytkownika Medium

Adolf Rotshild

Adolf Rotshild wrote:

Ateista Hitler który wymordował 10 mln chrześcijan a drugie tyle wysłał na śmierć jest akurat fatalnym przykładem. 
Wszystko to z papieskim błogosławieństwem, i nie ważne, czy Hitler wierzący był, czy nie, ale błogosławieństwo z Watykanu dostał.
 

Portret użytkownika Medium

Wojny krzyżowe i najeżdżanie

Wojny krzyżowe i najeżdżanie prawosławnych, a i mordy za język (patrz rozstrzał furmanów) całkiem jeszcze niedawno na kresach wschodnich przez tzw. żołnierzy wyklętych, to też propaganda?
A może cichy zakaz przyjmowania prawosławnych do Solidarności to też bujda na resorach?
 
 

Portret użytkownika JPshemek

Nie mam zamiaru się starać bo

Nie mam zamiaru się starać bo nie chodzi o to w tym wszystkim tylko kto przybija z Hitlrem pąteczkę i jak kościół dziś traktuje tak zwanych niewiernych i doskonale sobie każdy z tego zdaje sprwę tak samo jak przyzwolenie kościoła na wojny. Ale każdy ma prawo do swojej opini tak więc Ty masz swoją opinie a ja swoją Smile

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika JPshemek

No to masz jeden fakt

No to masz jeden fakt udokumentowany historycznie A.Hitler z wielkim uśmiechem wita się z księżami, jak starzy przyjaciele. Kościół jest tak samo winien wojen jak ci co je wywołują. Pamiętaj że jak by kościół zebrał wszystkich swoich wiernych i postawił się przeciw wojnie to nikt by nie poszedł walczyć, niby od czego są tam w Watykanie żeby siedzieć i pierdzieć w stołki? Jak chcą to potrafią sie przeciwstawić jak to się ma w Polsce gdzie denny spektakl potrafią zbojkotować albo ustawę o in vitro, ale przeciw wojnie już nie? hipokryzja kościoła chrześcijańskiego nie zna granic.

„Nikt nie jest bardziej zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni."

Portret użytkownika Adolf Rotshild

No jak obok Adolfa stało 10

No jak obok Adolfa stało 10 NSDAPowskich kamerzystów i kręcili propagandowy film dla gawiedzi to musiało wszystko ładnie wyglądać. Nie wiem czy wiesz ale Adolf potrafił całe dnie spędzać ze specjalistami od wizerunku, gapić się przez kilka godzin w lustro i ćwiczyć mimike twarzy.
A in vitro to był jeden ze sztandarowych projektów Adolfa. Nic dziwnego że kościół się sprzeciwia hodowaniu ludzi w laboratoriach co było domeną zarówno nazistów jak i bolszewików.

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem