Islamski duchowny przekonuje, że Ziemia nie obraca się wokół Słońca

Kategorie: 

W jednej ze szkół w Arabii Saudyjskiej mułła powiedział uczniom o bezruchu Ziemi względem Słońca, pisze Al Arabiya. Szejk al-Bandar Khyber próbuje udowodnić swoją teorię na przykładzie ilustracji, którą opublikowano w Internecie. Temat aktywnie dyskutowany jest przez użytkowników Twittera.

 

Początkowo Saudyjczyk próbował udowodnić brak obrotów Ziemi na podstawie literatury religijnej, a następnie postanowił wyjaśnić swoją teorię, posługując się konkretnym przykładem tj. lot samolotu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Chin.

„Jeśli Ziemia się obraca, Chiny będą na obróconej płaszczyźnie i nigdy ich nie osiągniemy” – powiedział Szejk al-Bandar Khaybar.

Nie sprecyzowano, w której instytucji Szejk al-Bandar Khaybar głosił swoje nauki. Wiadomo jednak, że stoi on na czele saudyjskiego odgałęzienia organizacji charytatywnej Al - Haramain, zajmującej się między innymi, edukacją ubogich w biednych krajach muzułmańskich poprzez budowę szkół i ośrodków badań islamu.

„Co za zbieg okoliczności, że stało się to w dniu urodzin Galileusza!" - napisał jeden z komentatorów na Twitterze.

Galileusz - włoski astronom, fizyk i filozof urodził się 15 lutego 1564. Za życia zasłynął jako aktywny zwolennik heliocentrycznego systemu na świecie, co doprowadziło go do poważnego konfliktu z Kościołem katolickim.

 

Heliocentryczna budowa świata to idea, z której wynika, że Słońce jest centralnym ciałem niebieskim, wokół którego obraca się Ziemia i inne planety wbrew geocentrycznemu porządkowi.  Zaczęto mówić o tym jeszcze w starożytności, ale pogląd ten rozpowszechnił nad dobre pod koniec epoki renesansu.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wściekła

co sie kręci koło czego to

co sie kręci koło czego to można wyczytac z bibli. wystarczy zajrzec do tej ksiazki..
skoro potrafili i potrafia trzymac sie kilku zasad biblijnych typu nie spozywania zwierząt nieczystych, czy tez na temat utrzymania czystości i higieny osobistej które sa w opisie ,to chyba tez moze poczytac na temat ciał niebieskich ,a nie snuc teorie z kosmosu

Portret użytkownika yeno

Po co tyle gdybać. Masz rozum

Po co tyle gdybać. Masz rozum - sprawsz trajektorię startującego wahadłowca! 
Jesli w kosmos najbliżej i najtaniej jest w lini prostej w górę to po co wahadłowiec zaraz po starcie chowie się za horyzontem?
A moze ziemia się kręci 10 x na dobę? 
Jeśli coś co leci do góry a my obserwujemy jakby spadało a to co by opadało podnosi się. Podstaw w niewiadoma np. Słońce i wiesz gdzie mieszkasz.
 
Sam widzisz jak  głęboko PRAWDA się ukrywa.PRAWDY nie mozna kupić , sprzedać, podarować,- Prawdę trzeba samemu odkryć. Jedni ja znaja, inni poznaja, a jeszcze inni jej nigdy nie ogarną.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika johny.bravo

"Galileusz - włoski astronom,

"Galileusz - włoski astronom, fizyk i filozof urodził się 15 lutego 1564. Za życia zasłynął jako aktywny zwolennik heliocentrycznego systemu na świecie, co doprowadziło go do poważnego konfliktu z Kościołem katolickim.
Heliocentryczna budowa świata to idea, z której wynika, że Słońce jest centralnym ciałem niebieskim, wokół którego obraca się Ziemia i inne planety wbrew geocentrycznemu porządkowi.  Zaczęto mówić o tym jeszcze w starożytności, ale pogląd ten rozpowszechnił nad dobre pod koniec epoki renesansu."
 
Panie talliin ! (nie wiem dla czego ale kojarzy mi się z lennin)
A słyszał Pan może kiedyś o pewnym Mikołaju. Bynajmiej nie chodzi mi o św. Mikołaja czy też śmiesznego Mkikołaja, a o Mikołaja Kopernika autora "De revolutionibus orbium coelestium - O obrotach sfer niebieskich" wydanej drukiem w 1543 r. w Norymberdze.
Jeśli nie jest to brak elementarnej wiedzy, wygląda mi to na kolejne, celowe pomijanie polskich osiągnięć i dyskredytowanie Narody Polskiego!
 

Portret użytkownika odważniak

Właśnie. Kopernik wstrzymał

Właśnie. Kopernik wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Nie uczą tak już w szkołach?! Z drugiej strony jak majstrują przy dekalogu, to co się dziwić, człowiek się dowiaduje w połowie życia, że te przykazania co kuł na pamięć są teraz inne. Swoją drogą jako dziecko nijak nie mogłom Smile ogarnąć, jak tu czcić Boga z obrazka i posągu, kiedy Bóg mówił, żeby złotych cielców nie czcić, że jest jeden potrójny z ptakiem włącznie i rzeszą świętych od różnych rzeczy, zgub, kierowców.. No brak logiki. Wtedy bajki stały się bajkami właśnie. Później siostra w dziwnych ciuchach dopełniła tylko upadku obrazu czystej wiary młodego umysłu prawie porwanego hasłami o cudowności idei Boga, twierdząc, że miejsc intymnych nie można myć ręką, tylko gąbką, bo to nieskromne. Oj wtedy dała do myślenia dopiero. No i to ciągłe parcie na gacie i wałkowanie o nieskromnych zabawach i myślach, cokolwiek to wtedy znaczyło. Kolejne pół roku i trzeba było nosić sobie swoje książki z Winetou na religie bo ilość sajensfikszyn była za ostra, i kryć się z czytaniem narażając się na wartościowe stanie twarzą w kierunku kąta przez pół godziny za karę, co zamiast nawrócić, odnosiło skutecznie odwrotny skutek. Ech durne ludziki walczące z Naturą.

Portret użytkownika SurvivorMan

Dziś budowa kosmosu,

Dziś budowa kosmosu, galaktyk, układów planetarnych, w tym naszego Układu Słonecznego jest znana i dawno udowodniona i mieszanie w to religii to głupota! Takie religie jak moja - rodzimowiercza, czy inne zbliżone do animizmu lub czysto animistyczne, da się spokojnie pogodzić z nauką... Ale wyznawcy trzech wielkich starotestamentowych, jahwistycznych religii księgi, zawsze mieli i mają z tym kłopot... Będą na siłę udowadniać zapisy w swoich księgach twierdząc że jedyną słuszną nauką jest ich religia... Śmieszne i zarazem przerażające...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Pierwsza sprawa... Zwracam

Pierwsza sprawa... Zwracam uwagę na sformułowanie: "da się pogodzić"... Po drugie... Animizm i neopogaństwo także mają dziś różne oblicza... Mi udało się znaleźć harmonię, między wiarą a nauką... W Słońcu, ogniu, wodzie, ziemi czuję boskie moce... Zarówno życiodajne, jak i niszczycielskie... Nie muszę podważać nauki... Wiem jak z naukowego punktu widzenia powstaje błyskawica i nie muszę wmawiać innym że błyskawica podczas burzy, to wnerwiający się Perun... Wystarczy mi że podczas tego zjawiska, w moim duchu czuję jego obecność... To jest nic innego jak brak radykalizmu religijnego, którego brakuje wyznawcom starotestamentowych religii;-) Wyznawcy rdzennych religii w różnych częściach świata mają swoje wierzenia dla siebie... Nie nawracają innych mieczem, nie tworzą zakłamanej pseudonauki, którą na siłę upajają innych i nie próbują tego w co wierzą, udowadniać naukowo... To jest ta różnica...
Nie bez powodu sławni ateiści tego świata wzięli w swoich programach na tapetę, właśnie religie starotestamentowe...
https://www.youtube.com/watch?v=sf8vpEYRTwI
https://www.youtube.com/watch?v=tMvhaoahotw
https://www.youtube.com/watch?v=JsdQxqtJVvo
Dlaczego nie wzięli na tapetę rdzennych religii? Myślę że odpowiedź jest jasna...
 
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem