Ludzkość jest w połowie drogi do zniszczenia planety

Kategorie: 

Ludzie zrealizowali cztery etapy z dziewięciu na drodze do zniszczenia planety. Wkrótce na Ziemi może powstać nieprzyjazne i niebezpieczne środowisko dla naszego gatunku, podaje IScience.

 

W raporcie, opracowanym przez grupę osiemnastu naukowców, podano, że ludzkość już zrealizowała cztery z dziewięciu etapów w tzw. granicach planetarnych. Pojęcie to odnosi się do globalnych cech, które decydują o możliwości istnienia ludzkości na planecie. Grupą badaczy w Sztokholmie kieruje Stefan Will.

 

Ograniczenia, które sobie nałożyliśmy obejmują zmiany klimatyczne, tempo utraty różnorodności biologicznej, wylesianie i inne zmiany w ekosystemach lądowych, jak również przeobrażenia w naturalnych cyklach globalnego obiegu azotu i fosforu.

 

Z tych czterech etapów, dwa osiągnęły poziom krytyczny i dotyczą zmiany klimatu i utraty różnorodności biologicznej. Co musimy jeszcze zepsuć? W wyniku działalności człowieka może wyczerpać się warstwa ozonowa z powodu zanieczyszczeń chemicznych.

 

Ludzkość ma ogromny wpływ na zakwaszenie oceanów, co w konsekwencji doprowadzi do wyczerpania się zasobów świeżej wody i emisji aerozoli atmosferycznych. Inni naukowcy krytykują raport, nazywając go zbyt pesymistycznym.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pel

Zniszczenie życia na planecie

Zniszczenie życia na planecie to nie zniszczenie planety, a jej uratowanie przed pazernością człowieka. Człowiek nie ma tak rozwiniętej techologii żeby dał radę zniszczyć planetę, nawet gdyby wysadził wszystkie głowice nuklearne w tym samym momencie w różnych częściach świata. Jedynie wydarzenia kosmiczne mogą zniszczyć naszą planetę np. zderzenie z gigantycznym ciałem, wymieranie słońca, lub bliskie spotkanie z czarną dziurą.

Portret użytkownika mirmił

Mars , wykończył się sam .

Mars , wykończył się sam . Gdy jądro planety zastygło - zanikło ochraniajace go pole magnetyczne a wtedy nic już nie mogło powstrzymać wiatru słonecznego przed zdmuchnięciem jego atmosfery w przestrzeń kosmiczną .Gdy ona znikła , nie było już niczego co by ochroniło powierzchnię planety przed wysuszeniem i wyjałowieniem i wszelkie życie na nim zamarło i obruciło się w pył .. Tako rzekłem.

Portret użytkownika syriues

Dodalbym jeszcze,ze z powodu

Dodalbym jeszcze,ze z powodu wypompowywania oleju lub tzw ropy z ziemi planeta grzeje sie nieco.Zastanawiam sie jak bardzo musi czlowiek zglupiec dla swoich przyjemnosci
Ja chcialbym wybiec na lake pelnej zieleni i nawet jakbny mnie tygrys zjadl to pisali i mowili by legendy
A teraz przejedzie cie samochod otrujesz sie woda itd
Planeta choruje i o tym powinno sie mowic

Portret użytkownika OLI

DINOZAURY NIEWINNE WYGINEŁY

DINOZAURY NIEWINNE WYGINEŁY TERAZ NADSZEDŁ CZAS NA WYGINIĘCIE LUDZKOŚCI DLA DOBRA   MATKI ZIEMI ,  KTÓRA  SIĘ SZYBKO ODRODZI I ZOSTANIE RAJEM DLA ROŚLIN , ZWIERZĄD - ALE  BEZ NISZCZYCIELI RASY LUDZKIEJ -    STWORZONEJ PRZEZ ZŁEGO " BOGA. ".//////

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie wrzucaj całej nauki do

Nie wrzucaj całej nauki do jednego wora...
Jedni naukowcy robią wiele, by zapobiec karastrofie (ekologdzy, biolodzy, botanicy, zoolodzy itp.)... Są jednak tacy, którzy pracują po przeciwnej stronie barykady (sługusy koncernów naftowych, chemicznych, przetwórstwa spożywczego, zbrojeniowych)... Wykonują swoją pracę nie dla planety i ludzkości, ale dla swoich rządnych pieniędzy i władzy panów... Im życzę tylko jednego... Przypadkowego wysadzenia się w powietrze podczas badań w swojej kanciapie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Traper

Ludzie już sobie pozamiatali.

Ludzie już sobie pozamiatali. Jesteśmy w połowie drogi? Hłehłe... Już w najbliższych latach poczujemy, że Ziemia  zemści się na nas szybciej niż myśleliśmy. Gazy cieplarniane i dodatnie sprzężenia zwrotne, których już nie cofniemy ruszą teraz ze zdwojoną siłą. Jaką przyszłość mają rodzące się dzisiaj dzieci, skoro nawet my 30-latkowie mamy przeje...

Portret użytkownika Typowypolaczek

Zniszczenia ludzkości może w

Zniszczenia ludzkości może w połowie
Planecie nie damy rady nie pochlebiajmy tak człowiekowi matka natura sobie poradzi bez nas.

Zachęcam do kwestionowania swych nawet najgłębiej zakorzebionych wizji i poglądów by potrenować logikę i umysł.

Jak wiadomo arcydzieło samo sie obroni.
Pozdrawiam

Portret użytkownika achiles

 Nikt w Europie nie chce tej

 Nikt w Europie nie chce tej "wymarzonej" przez USA wojny ..., ale jest ona niezbędna dla istnienia "narodu amerykańskiego" więc się odbędzie .., tak samo jak potrzebna jest darmowa ropa iracka(napaść na suwerenny kraj, zamordowanie Husajna, 12 lat okupacji i rabunku ropy).., potrzebna darmowa ropa libijska (napaść na suwerenny kraj, zamordowanie Kadafiego, 4-ty rok okupacji i rabunku ropy) ..., potrzebne bazy w Kosowie - podjudzono ludzi do mordowania się w Jugosławii, zachciało się US-zwyrodnialcom baz na Krymie - najęli banderowców i judzą do wojny na Ukrainie..., Zginie w Europie dla brudnych interesów USA 150-200 mln ludzi ..., i zaczną się ludzie zastanawiać - po co to było ...., Co z tego, że US-bandziorów postawi się przed Trybunał Stanu, gdy wokół będzie śmierć i ruiny...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem