Patriarcha Cyryl potępił karykatury proroka Mahometa

Kategorie: 

Odpowiednik papieża w Kościele Prawosławnym, Patriarcha Cyryl (Kirył), ostro potępił publikowanie karykatur proroka Mahometa, przez francuski magazyn satyryczny Charlie Hebdo. Jest on tym samym kolejną głową kościoła wypowiadającą się krytycznie o prowokacjach ze strony środowisk lewackich

 

W Paryżu, 07 stycznia bieżącego roku, doszło do ataku terrorystycznego na redakcję rzekomo satyrycznego pisma Charlie Hebdo, które wsławiło się publikowaniem wulgarnych karykatur między innymi proroka Mahometa. W odwecie za bluźnierstwa do siedziby gazety wtargnęło dwoch urodzonych we Francji dzihadystów, którzy zabili 12 osób, w tym czołowych lewicowych rysowników francuskich.

„Karykatury proroka Mahometa są dziecinnym żartem w porównaniu z tym, iż pismo to obraża uczucia chrześcijan" - powiedział patriarcha Cyryl po liturgii w katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie.

„Dziś, mówiąc „nie” terroryzmowi, morderstwom i gwałtom, należy powiedzieć „nie” niewytłumaczalnemu pragnieniu niektórych grup ludzi, wyśmiewających uczucia religijne” - powiedział przywódca rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Na okładce nowego numeru magazynu, który ukazał się tydzień później, został opublikowany kolejny komiks przedstawiający Proroka. Sprzedano siedem milionów egzemplarzy z tym obrazkiem. Wywołało to znowu niezadowolenie w świecie islamskim. Istnieje groźba kolejnych ataków.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika danielov

Zydostwo siedzi i pisze te

Zydostwo siedzi i pisze te swoje paszkwile w Charlie Hedbo. Widac ze im na reke aby rozswscieczyc swiat islamu. Ale ich domena od zawsze bylo podjudzic- od slowa juden, i toczyc wojny najlepiej cudzymi rekami.

Portret użytkownika Trak

Dlatego, że nie jest to

Dlatego, że nie jest to ostatnie słowo redakcji a po za tym nie zauważa się, że mord na Wołyniu jakiemu poddano Polaków nie był ludobójstwem tylko "sąsiedzkimi niesnskami". Domniemywam , że skala tego w Mariupolu wpisuje się w "sąsiedzkie niesnaski" - jeszcze nie przekroczyła 100 000 zabitych.
Być może, redakcja podziela mój pogląd.
Proponuję spotkanie w dawnej Kawiarni "Nowy Świat" w Warszawie, która nazywa się teraz "Ukraiński Świat" i jest miejscem dialogu kulturowego oraz innych przyjemności.
Proponuję zabrać twarde argumenty, bo będzie ostra dyskusja.

Portret użytkownika dąb

We Francji zatrzymano 5

We Francji zatrzymano 5 rosjan z zarzutem planowanych zamachów terrorystycznych . Są oni pochodzenia czeczeńskiego . W Groznym niedawno odbył się milionowy wiec przeciwko karykaturom Mahometa . Czeczeńcy też są wysyłani masowo na wojnę z Ukrainą . Pomijając taśmy z podsłuchów to sznureczki zamachów w Paryżu wiodą do Moskwy. Wystarczy połączyć powyższe informacje a wniosek jest jeden . Moskwa by odwrócić uwagę od Ukrainy zleciła zamach Al-Kaidzie , a później przedstawiła się jako potencjalny sojusznik zachodu w walce z terroryzmem , by ten zdjął sankcje.  To tak samo jak z frankiem. Najpierw nagłe uwolnienie franka , kilka dni później dodruk biliona euro na skup toksycznych  obligacji (czyli spłata zadłużenia Grecji wobec bankierów) i kilka dni później wygrana w Grecji partii głoszącej że nie będzie zaciskać pasa . Czyli Niemcy przygotowali się na realną możliwość usunięcia Grecji ze strefy euro.   Albo śmierć Króla Arabii Sałdyjskiej ,który zapowiedział , że baryłka może kosztować 20-25 $ . W przewrocie pałacowym mogą brać udział ruscy jak i firmy wydobywcze USA , ale bardziej stawiam na ruskich bo to byłby ich całkowity koniec . Amerykanie zawsze dla ratowania swoich mogą dodrukować $ lub przerzucić się na tańszą ropę co pomogłoby w gospodarce. Amerykanie są elastyczni w przeciwieństwie do ruskich. Trzeba teraz śledzić zapowiedzi nowego króla co do ropy . Jak zapowie , że ropa tak nie potanieje tzn. że był przewrót. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem