Rekordowe niezadowolenie Niemców ze swojego rządu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Niemcy, które są obecnie rządzone przez tak zwaną "koalicję świateł drogowych" na czele z kanclerzem Olafem Scholzem z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), doświadczają rekordowego poziomu niezadowolenia społecznego. Najnowszy sondaż ARD-DeutschlandTREND, przeprowadzony w dniach 1-3 lipca, ujawnia, że aż 81% niemieckich wyborców jest niezadowolonych z pracy rządu. Tylko 19% respondentów określiło swoje zadowolenie jako "raczej zadowoleni", podczas gdy 38% stwierdziło, że są "w ogóle niezadowoleni". Nie znaleziono ani jednego Niemca, który byłby w pełni usatysfakcjonowany działaniami rządu.

 

 

Zarówno wśród zwolenników SPD, jak i Zielonych, którzy tworzą koalicję, połowa wyborców wyraziła niezadowolenie z pracy rządu. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda wśród sympatyków innych ugrupowań. Zaledwie 17% wyborców Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) i 11% zwolenników Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) wyraża aprobatę dla działań rządu. Rekordowo wysokie niezadowolenie wykazują zwolennicy nowej lewicowej partii Basis (BSW) utworzonej przez byłą liderkę Lewicy Sarę Wagenknecht - aż 96% z nich jest niezadowolonych z koalicji. Wyborcy skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) również w całości wyrazili niezadowolenie z rządu.

 

Niezadowolenie społeczne miało odzwierciedlenie w wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie centrolewicowa koalicja poniosła porażkę, zajmując trzecie miejsce za konserwatystami i AfD. Socjaldemokraci (SPD) uzyskali zaledwie 14% głosów, co jest ich najgorszym wynikiem w historii. Kanclerz Scholz tłumaczył słaby wynik swojej partii niezgodą wyborców na wsparcie militarne dla Ukrainy i sankcje wobec Rosji, jednocześnie stwierdzając, że "nie ma alternatywy dla zmiany tego stanu rzeczy".

 

Przed wybuchem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, Niemcy były jednym z największych konsumentów stosunkowo taniego rosyjskiego gazu ziemnego, co korzystnie wpływało na niemiecki przemysł. Po nałożeniu sankcji na rosyjskie surowce energetyczne, niemiecka gospodarka poniosła poważne straty. Wiele energochłonnych firm opuściło kraj lub całkowicie zaprzestało działalności, co jeszcze bardziej pogłębiło kryzys ekonomiczny.

Narastające niezadowolenie społeczne odzwierciedla się również w sondażach dotyczących poparcia dla poszczególnych partii. Konserwatyści z CDU/CSU mają 28% poparcia, AfD 20%, a SPD zaledwie 16%. Oznacza to, że opozycja ma realną szansę na obalenie rządu lub wymuszenie przedterminowych wyborów.

 

Kanclerz Scholz stoi przed trudnym wyzwaniem odbudowy zaufania społecznego i przekonania wyborców do swojej polityki. Biorąc pod uwagę skalę niezadowolenia, będzie to jednak niełatwe zadanie. Niemcy oczekują od rządu skutecznych działań, które poprawią ich sytuację ekonomiczną i zapewnią stabilność energetyczną kraju. 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Zgadzam się z artykułem ale

Zgadzam się z artykułem ale jeśli chodzi o gaz od kacapii , to sankcje zostały zdjęte i zachód kupuje ile wleźie . Powodem uciekania firm nie jest cena gazu a piprzony zielony ład i ceny pakietów co2 oraz wysokie koszty robocizny - wysadzenie nord stream nie ma takiego znaczenia dla gospodarki niemiec ale chodzilo o zatrzymanie kontroli energetycznej gebelsów na zachodzie przez usranię.

W polinie jest nadal narracja , że to kacapia zakręciła kurki z gazym i nikt nie kuma tego , że coś nie teges z tą narracją skoro pomimo działań wojennych gaz płynie przez 404 na węgry i do austrii o czym głośno mówią w telawiwzorze - pomijam fakt ciągłego tranzytu ropy ropociągiem przyjaźń przez polin do gebelsa.

Najważniejszym elementem układanki jest przeniesienie produkcji do usranii aby uratować ulepa z gigantycznym długiem napompowanym przez koszty militaryzacji aby siłowo kontrolować podległe kolonie.

Dług usranii sie bierze z 3-4 krotnie zawyżonych kontraktach dla swojaków . Dokładnie tak samo jest w polinie - Kowalik zbuduje dom za 200 tysi ale jeśli taką samą  inwestycję prowadzi administracja utrzymywana z podatków to kwoty przetargów sięgają 600-800 tysi bo chieny uszędnicze "sfoje naleszne " tysz muszom wyrwać.

W necie słucham radia poznańskiego  i jakiś czas temu była wzmianka o wzburzeniu radnych miasta Gniezna wobec kosztu remontu latryn dla turystuf  a de facto jest to kuścielna latryna za - uwaga - ponad 350 tysi ! Remont kibla jest droższy niż postawienie małego domu i dodatkowo remont własności kuścielnyj za kasiorę podatników.

Zbrojenie nie jest aż tak drogie co widać po kacapach czy chinach kiedy firmy zbrojeniowe są pod pełną kontrolą państwa - nie ma przetargów , nie ma udziałowców , rad nadzorczych i wielu innych chien po drodze a jak coś idzie nie tak to w chinach leci łeb osoby odpowiedzialnej.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Ja już dawno zauważyłem:

Ja już dawno zauważyłem: "Zbrojenie nie jest aż tak drogie co widać po kacapach czy chinach kiedy firmy zbrojeniowe są pod pełną kontrolą państwa - nie ma przetargów , nie ma udziałowców , rad nadzorczych i wielu innych chien po drodze a jak coś idzie nie tak to w chinach leci łeb osoby odpowiedzialnej." gdzie wszystkie think tanki światowe porównują wydatki na zbrojenia USA vs Chiny, czy Rosja podając kwoty w $ bez uwzględnienia siły nabywczej. Nie widziałem dokładnych wyliczeń, ale śmiem twierdzić, że każdy $ wydany w Polsce na zbrojenia powinien być pomnożony x3 na ten sam wydatek w Chinach, bo tam jest 3x taniej w tej kwestii. Oczywiście jakaś gadająca glowa, będąca profesurem w Instytucie spraw nieważnych podlegającym pod fundację do do dojenia Polaków, całe swoje życie i karierę naukoFą "poświęci", aby pokazać, że mylę się, bo to nie 3x więcej, a "tylko" 2,6568x więcej. Narobiło się tych "ekspertów", a nawet "ekspertkiń", co to są "znawczyniami" "profesurkami"oraz "gościniniami" w opinio twórczych programach. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Powiem cos wam na temat

Powiem cos wam na temat Niemiec. To nie jest naród, ktory mysli jak my.Tutaj raczej mysli sie o swojej osobie ,a pieniądze czy dom to dodatki.To jest kraj ignorantow,arogantow,nazistow,przyjaciół i wrogów. Tak jak w każdym kraju znajdziemy tu różnych ludzi.Najczęściej maja tu u siebie stereotypy.Polacy np to wieczni złodzieje, chodz zrabowane dzieła sztuki i złoto itd leży w muzeach niemieckich. Trochę im trzeba to uświadomić, bo oni przechodzą taka indoktrynacja, se nawet nie zabardzo znaja historię swojego kraju,jakby ich nie uczono.B9 ich nie uczą tego.To już na wyższej szkole bardziej możliwe. 

Co Niemców dręczy?

Ze burmistrze,że prezydenci landow,że ich politycy nie są za nimi.i kropka.to im sie najbardziej nie podoba.Zabierzesz Niemcowi swojego pana ,a ten pan wezmie sobie jakiegoś obcokrajowca za pupila to sprawa będzie jasna.Niemiec musi mieć pana inaczej wydaje mu sie, że jest opuszczony.

Krótko mówiąc, nauczyli nas wierzyć ,że bez nich ani rusz.Zapletli na nasze szyję niewidzialny sznur i myślą, ze sa naszymi panami.Sadze jednak,że to jakiś żart. Sens w tym,ze nikomu się nic nie należy, ale też nie wolno nikomu zabierać wolnosci.Jaki jest dziś swiat?

Swiat to żart 

Portret użytkownika BG-OG

Ta,Ta. finalnie i tak wybiorą

Ta,Ta. finalnie i tak wybiorą albo liberałów , albo socjalistów , albo lewaków. A potem zaczną się rozmowy, o wprowadzeniu szariatu , bo to liczni wyborcy lewicy. I tak w NIemczech , wsadzanie kobiet w worki jutowe i zrzucanie gejów z dachów, stanie się wartością, a potem oczywiście stanie się to filarem UE.

To wyniknie naturalnie, ze struktury społeczeństwa.

Ale wpierw Francja. Obserwujmy.

Portret użytkownika Endymion

Wiesz, nawet zgodzę się z

Wiesz, nawet zgodzę się z Tobą:

"wsadzanie kobiet w worki jutowe i zrzucanie gejów z dachów, stanie się wartością, a potem oczywiście stanie się to filarem UE", sprawiłeś, że mam znów marzenia.. DZIĘKUJĘ! ale nie realne niestety.

Geje i całe LGBT, oraz "wolne" walczące macice są fundamentem UE, a kozojebcy mają doprowadzić do wojny domowej na tle światopoglądowym. 

Ja bym obie strony tego konfliktu wysterylizował i zamknał razem, na dwa lata, po dwuch latach amnestia i wychodzą zwycięzcy, czyli lekarze i inżynierowie, co to w dokumentach mają 11lat. Ale niespodzianka, przed bramą ustawił bym CKM i napierdalał do "zwycięzców", a najlepsi z najlepszych, gdyby przeżyli, nie dobijałbym kulą w potylicę, szkoda kuli, zostali by oddelegowani do Legionu ukraińskiego w Polsce tworzonego na mięso armatnie dla Rosjan. To jest takie proste przecież, tylko dlzaczego rzaden polityk na to nie wpadł i tworzą nam sztuczne problemy???

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

przeca po polecialy orliki -

przeca po to polecialy orliki - rudy i dudy do faszyzmgtona - potem była strefa buforowa dla fłszyfki - potem gfarancje dla 404 - plan ułożony i cza go wdrożyć.  Będą wisieć skundlone skurwysyny - nie zdążą spiedolić i te usrańskie pomioty też.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj