Prezydent Wołodymir Zelenski poinformował o utworzeniu w Polsce Ukraińskiego Legionu Ochotniczego

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Decyzja prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o utworzeniu na terenie Polski nowego ukraińskiego legionu ochotniczego może budzić liczne kontrowersje i obawy. Inicjatywa ta, choć ma na celu wzmocnienie obronności Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji, może potencjalnie wpłynąć na bezpieczeństwo Polski i jej obywateli.

 

Rosja, dysponując arsenałem kilku tysięcy głowic jądrowych, od lat stosuje retorykę groźby wobec krajów wspierających Ukrainę. Tworzenie ukraińskiego legionu ochotniczego na terenie Polski może zostać odebrane przez Rosję jako bezpośrednie zaangażowanie Polski w konflikt. W konsekwencji, takie działanie może prowadzić do eskalacji napięć oraz zwiększenia ryzyka ataków odwetowych, w tym potencjalnie nawet użycia broni jądrowej.

Umówiliśmy się na sformowanie i szkolenie na terenie Polski ukraińskiego legionu. Będzie to nowa formacja złożona z ochotników, która mogłaby umożliwić obywatelom Ukrainy, znajdującym się na terenie Polski, wzięcie udziału w obronie Ukrainy - przekazał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem.

Polska od początku konfliktu w Ukrainie odgrywała rolę jednego z głównych sojuszników Kijowa, oferując wsparcie militarne, humanitarne i polityczne. Chociaż działania te są zgodne z moralnym obowiązkiem pomocy sąsiadowi w potrzebie, należy zastanowić się nad długofalowymi konsekwencjami dla bezpieczeństwa narodowego. Utworzenie ukraińskiego legionu na polskiej ziemi może uczynić Polskę bezpośrednim celem rosyjskiej agresji, co może zagrażać bezpieczeństwu jej obywateli

 

W przeciwieństwie do Polski, Słowacja i Węgry przyjęły bardziej ostrożne podejście wobec konfliktu na Ukrainie. Oba kraje, mimo że są członkami NATO i Unii Europejskiej, zdecydowały się na ograniczenie swojego zaangażowania w konflikt, koncentrując się przede wszystkim na ochronie interesów własnych obywateli. Słowacja, choć udziela Ukrainie wsparcia dyplomatycznego, unika bezpośredniego zaangażowania militarnego. Węgry z kolei otwarcie sprzeciwiają się dostarczaniu broni na Ukrainę, podkreślając, że priorytetem jest utrzymanie stabilności i pokoju wewnątrz własnych granic.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Obserwator

Reakcja Rosji na komunikat

Reakcja Rosji na komunikat końcowy szczytu Sojuszu. "Musi zniknąć Ukraina, lub NATO"

 

"Rosja, przed wybuchem wojny na Ukrainie, domagała się gwarancji, że NATO nie będzie rozszerzać się na wschód. Moskwa chciała również, by NATO wycofało swoje siły z państw, które nie należały do Sojuszu przed 1997 rokiem — a więc m.in. z Polski.

Dmitrij Miedwiediew groził III wojną światową, teraz pisze o znikaniu NATO i Ukrainy

Miedwiediew komentując zapisy komunikatu końcowego ze szczytu NATO napisał, iż „wniosek jest oczywisty”. „Musimy zrobić wszystko, aby 'nieodwracalna droga' do NATO skończyła się zniknięciem Ukrainy, lub zniknięciem NATO. Albo jeszcze lepiej jednego i drugiego” - dodał."

Kto myśli ze Rosja żartuje to nie zdaje sobie sprawy KIM jest Rosja , jest krajem 100 x bardziej niebezpiecznym od Faszystowskich Niemiec !  na razie straszy i grozi ale wkrótce za tymi groźbami pójdą czyny o skali nie wyobrażającej  dla USA - UNII - NATO , GENDER - LBGT co rządzą zachodem wkrótce się przekonają  z kim mają do czynią !:

Łukasza 21: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

NA RAZIE NIE OMDLEWAĆ ALE WKRÓTCE TO SIE ZMIENI !

Portret użytkownika spokoluz

Oj dzieje się  - ale jaja 

Oj dzieje się  - ale jaja  Lol

zasięgniete z sieci.

" Polska znalazła już kilka tysięcy Ukraińców, którzy mogli by utworzyć „legion” do wysłania go na Ukrainę do walki, powiedział minister spraw zagranicznych Sikorski.

Według niego Polska ich przeszkoli i wyposaży, aby później „wolontariusze mogli zostać wysłani na Ukrainę jako jednostka, ale z prawem powrotu do Polski po przejściu rotacji”.

„Gdyby każdy kraj europejski tak zrobił, Ukraina miałaby kilka brygad” – dodał. "

wychodzi na to , że mini ster wie już kogo "dobrowolnie" wsadzić w kamasze - po tejże wieśći niech ci nie chcą bić się za kokainU migusiem uciekają na węgry.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Obserwator

Brytyjskie pociski pomogą

Brytyjskie pociski pomogą Ukrainie. Rzecznik Kremla się odgraża"

Będziemy to wszystko uważnie monitorować i oczywiście podejmiemy odpowiednie działania — powiedział Pieskow, cytowany przez agencję Ria Nowosti. Rzecznik Kremla został zapytany przez dziennikarzy o ocenę wypowiedzi brytyjskiego premiera na temat możliwości użycia przez Ukrainę dostarczonych przez Wielką Brytanię rakiet Storm Shadow do uderzenia w Rosję.

Pieskow podkreślił, że jeśli Wielka Brytania pozwoliłaby Ukrainie na takie użycie dostarczonej przez siebie broni, byłby to "nieodpowiedzialny krok eskalacyjny", który spotkałby się z "odpowiedzią" ze strony Kremla."

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/brytyjskie-pociski-pomoga-ukrainie-rzecznik-kremla-sie-odgraza/tses9ge

USA - UNIA - NATO są bankrutami i chcą zresetować światową ekonomie dlatego pra do III wojny światowej ! z każdym miesiącem obniżają poprzeczkę do III wojny światowej !,   myślą ze Rosja pęknie i odda Ukrainę na bazy USA - NATO  a potem się podda i odda swoje surowce na Syberii USA - UNII - NATO aby ratować ich gospodarki !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Ojciec Pablita

Art. 142 kodeksu karnego

Art. 142 kodeksu karnego

Wersja od: 1 lipca 2024 r. § 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, prowadzi zaciąg obywateli polskich lub przebywających w Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemców do służby wojskowej w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Portret użytkownika znawca

Ale jaki legion ochotników ?

Ale jaki legion ochotników ? Przecież Ukraińcy uciekający przed władzą z Kijowa do Polski lub dalej - na Zachód, nie zgłoszą się na ochotnika. Polacy też nie nadają się na ochotnika - wystarczy wspomnieć protesty rolników przeciwko UKRA-inizacji Polski, a elektorat wielkomiejski - no cóż, przecież jest kosmopolitą tej części świata - także i on ma w poważaniu ukroSS-land. To co to w takim razie jest, ten POmysł rodem ze Stalino-Hitlera ?

Ano to, że - można strzelać do Polski ruskimi rakietami, bo to Polska organizuje obcą armię przeciwko Rosji, a nie to jest grane, że - Zachód na swoim terytorium zamierza postawić się Putinowi ! 

Dlatego też ... współczuję od razu Trolińiom aus sozialstaat mit NATO, tak samo jak i pro-banderowskiej Konfederacji WiN, która jak widać - oscyluje w promowanie - bezpieki wolnorynkowej NATO, zamiast na poważnie zająć się likwidacją pacjentów EU und NATO.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika Endymion

Ochotnicy, to będą tak jak do

Ochotnicy, to będą tak jak do szprycy, to tylko marketing. Mam nadzieję, ża zaczną sie łapanki na ulicy Ukraińców w Polsce i "ochotniczo" będa wysyłane na front. Mam dosyć tego tałatajstwa, na robocie nie znają się, tworzą diaspory, nie asymilują się, zaniżają płace i powodują wzrost wynajmu nieruchomości. Oczywiście, jest tam może 20% mężczyzn przydatnych naszej gospodarce i jakieś 70% kobiet. Idąc w dzień centrum Poznania, będąc w paracy widziałem ekipy Ukraińców najebane, napizgane o godzinie 12, ja to w Poznaniu widywałem w latach 90', oni są 30 lat cywilizacyjnie za nami. Tam jest ekipa, a dzisiejsi nastolatkowie nie stawią czoła temu problemowi, bo nigdy nie napierdalali sie w bramie, noż przy rzebrach nie widzieli, a klamki przy skronii, to tylko w filmach.

Mojej ekipy nie ma, wszyscy po 40', ustatkowani, praca, firmy, rodziny, a wielu za granicą od 20lat. 20 lat temu, gdybym zobaczył panoszących się obcojęzycznych na mojej dzielnicy, to w 15 minut skrzyknięta ekipa i i by dostali taki wpierdol, że w wchodząc do Żabki otwierali by drzwi i przez próg grzecznie pytali, czy mogą zrobić zakupy!

Wczoraj miałem zajebisty dzień, pełen przygód i pozytywnych ludzi w koło. Pomimo, że byłem po za domem 9h i pies tęsknił. O 18 wróciłem do domu, ogarnąłem siebie i psa i zachcniało mi się koło 20 zimnego piwa na dobre zakończenie dnia. Poszedłem na spacer z psem do okolicznej Żabki. Tam małolaty spuszczone ze smyczy robią harmider i grandę, pewnie z 10 i drugie tyle przed sklepem. Moja postura i wzrok zrobiły szybko porządek. Nic nie musiałem mówić, bo małolaty mają w genach szacunek do ludzi ulicy, bo mamusię ruchałem, a tatuś kiedyś wpierdol dostał (nie on, nie onaosobiście, uogólniam, to taki typ ludzi) tu jest grzeczna dzielnica i mieszka wielu frajerków, którzy są tatusiami tych dzieci, a w szkołach spierdalali przedemną (faceci), albo chciały wejść mi do łóżka (koniety); każda potwora znajdzie swojego amatora. Taka po urodzeniu dziecka, myśli że awansowała do mojej ligi, gdy spotykamy się z dziećmi w podobnym wieku w piaskownicy, a koleś jak weźmie na kredyt nowe BMW z salonu myśli, że kutas i ego mu urośnie???? smiech w chuj!

Wracając do Żabki, 20 dzieciaków w wieku mojego Syna, czyli 10+, dlatego zwróciłem na to uwagę. W kolejce za mną stał taki cwaniaczek, których takich znam z nart, co to do orczyka nie chce stać w kolejce i wpierdala się na pierwszego, całe społeczeństwo w górach mówiło, to jest dziecko, odpuść Ja nie jestem pedagogiem, aby czyjeś dzieci chować, ale nie pozwolę sobie, aby rozpuszczone czyjeś dzieci nie miały do mnie szacunku. Wkurwił mnie wieloma sprawami, taki mały bogaty rozpuszczony grubasek. Słuchałem i analizowałem, stojąc w kolejce. Okazało się, że ma prawie nieograniczony limit na karcie, sam zrobił zakupy dla siebie za 50zł i drugie tyle pożyczył kolegom. Kolega przychodzi z puszką Pepsi, coś tam dysskutują i wychodzi na to, że ten od pożyczonych pieniędzy na puszkę Pepsi przychodzi do niego jak pies z 0,5 tymbarkiem w ręku, mówiąc, że ma taniej, więcej, oraz mniej cukru. Na to ten mały frajerek, do tego któremu pożyczał niczym bank, powiedział, bierz, Pepsi, dla mnie lepiej, więcej pożyczysz, to więcej dostanę od ciebie zwrotu. Tam jeszcze nie było mowy o odsetkach. Taką mała kurwę trzeba pacyfikować za młodu. Wiec mu powiedziałem, naucz się szacunku do pieniędzy, bo nigdy nic sam nie zarobiłeś i nie masz pojęcia o pieniądzu. Temu pokoleniu wszystko spada z nieba, są roszczeniowi, a potem skończy studia za pieniądze rodziców i poniżej 10.000zł na rękę, to on nie pójdzie do pracy, bo wynajem apartamenty to 4000zł, a piwo na mieście to 22zł, a średni obiad to 50zł. Ja jestem z rocznika, który zna wartość pieniądza. Uczciwie musiałem zapierdalać, aby mieć na wakacje i balety, nieuczciwie; łatwo przyszło i łatwo poszło. 25 lat temu potrafiłem wiecej przepierdolić na 10 baletach w miesiącu tyle, co ludzie na to pracowali ciężko cały miesiac.

Trochę dużo napisałem, czytelnik nie znający mnie pogubi się, a chodzi o to, że pieniądze szczęścia nia dają i to moim zdaniem jest najwłaściwsze podsumowanie mojego powyższego wywodu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Bo kraje jak USA - UNIA -

Bo kraje jak USA - UNIA - NATO widzą, ze Rosja jest "słaba " i pozwalają sobie na coraz więcej , ale te pozory wkrótce w tych krajach zamienią się w płacz i zgrzytanie zębami, bo Biblia donosi :

Król Północy to Rosja

Król Południa to USA

Daniela 2: 27  „A jeśli chodzi o tych dwóch królów, serce ich będzie skłonne do wyrządzania zła i przy jednym stole+ będą mówić kłamstwo.+ Ale nic się nie powiedzie,+ gdyż koniec jest jeszcze na czas wyznaczony.+

40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

USA - UNIA - NATO to kraje GENDER - LBGT  nie są wstanie przeciwstawić się Królowi Północy  - Rosji - jego sojuszników - CHIN !

Portret użytkownika ba19

Kraje zachodnie ekonomicznie

Kraje zachodnie ekonomicznie , politycznie upadły , jadą na deficycie budżetowym , i prą do III wojny światowej , myśleli ze bez końca mogą drukować dolary - euro a cały świat będzie im za to dawał swoje towary , makulatura to nie towary , i reszta świata to zrozumiała , nie udało się przejąć Nawalnym Rosji więc pozostał tylko III wojna światowa :

Mateusza 24; 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Wydając taką zgodę Polska

Wydając taką zgodę Polska przystąpiła do wojny z Rosją , bo jak ktoś w swoim domu szkoli ludzi do napaści na mój dom i ich zbroi , i mówi , ze on jest neutralny to kłamie w oczy , bierze czynny udział w napaści na mój dom - Rosję :

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Portret użytkownika kuba8131

Czy tworzenie legionu armii

Czy tworzenie legionu armii obcego państwa i rekrutacja ludzi na terytorium Polski nie jest już przekroczeniem granicy udziału w wojnie według prawa międzynarodowego ? Bo do tej pory te dostarczanie broni (nie chce w tym komentarzu rozwodzić się np. o korupcji na Ukrainie, co się z tą bronią dzieje bo to na osobny temat) czy szkolenie żołnierzy ukraińskich (czyli szkolenie już istniejącej armii) to z tego co wiem to nie jest udział w wojnie tylko tzw. status non-belligerent czyli inaczej życzliwa neutralność https://pl.wikipedia.org/wiki/Status_non-belligerent

Ale tworzenie de facto nowej bo nowego legionu na terytorium Polski czy według prawa międzynarodowego nie jest już włączeniem się w wojnę tzn. nie jest udziałem aktywnym, czy Polska w tym momencie nie staje się stroną konfliktu, czy np. baza w której ci ochotnicy byliby szkoleni nie staje się legalnym celem wojskowym ? Czy ktoś wie co na ten temat mówi prawo międzynarodowe ?

Swoją drogą dużo Ukraińców (chyba trochę więcej niż w Polsce nawet) jest też w Niemczech. Dlaczego w Niemczech Ukraińcy nie chcą tworzyć takiego legionu; a może chcieli ale Niemcy się nie zgodzili bo wiedzą co to oznacza ?

PS: Ponoć Tusk zgodził się na zestrzeliwanie rakiet nad zachodnią Ukrainą ale to już na 100% wiem że to oznacza wejście do wojny.

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Portret użytkownika PrawdDziwek

Według prawa międzynarodowego

Według prawa międzynarodowego to na Ukrainie nie ma wojny. Żadna ze stron knfliktu nie wypowiedziała drugiej wojny.
PS. Gdyby toczyła się tam wojna to nie wolno walczącym stronom dostarczać broni ani amunicji. Nawet odpłatnie!

Portret użytkownika spokoluz

to wszystko od 2022 jest

to wszystko od 2022 jest pzrekroczeniem tych praw , które są u nas i na całym zjebanym zahudzie wybielane , że to nie jest tak , jak podpisane prawa.

Czyli podpisywanie czegokolwiek kurewstwu z zachodu n ie ma żadnego znaczenia - to tylko kartki papieru bez żadnego znaczenia.

Znaczenie  mają tylko jako wymóg dla innych ale nie dla zjebanego zahutu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika oleg

Tak swoją drogą widzę, że

Tak swoją drogą widzę, że rossja tak jak izrael wali po szpitalach. W sumie dużo żydów to rossjanie, więc system wartości taki sam. Nawet fiutin z netanjahu podobno się kumpluja, wiec moze maja jakieś prytwane zawody kto zabije wiecej cywili ?

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Strony

Skomentuj