Opady śniegu na pustyni Kalahari w Afryce

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kalahari, znana z wysokich letnich temperatur, obecnie doświadcza śnieżnej zimy. Ten niezwykły widok, uchwycony na nagraniu udostępnionym przez Informanté, zaskakuje i intryguje obserwatorów z całego świata. Niedawno w tym regionie nastąpił znaczący spadek temperatury, co doprowadziło do pojawienia się szronu i śniegu. Choć Kalahari kojarzy się przede wszystkim z gorącym, suchym klimatem, to ostatnie wydarzenia pokazują, że nawet w tej części Afryki mogą występować ekstremalne zjawiska pogodowe.

 

Według prognoz Namibijskiej Służby Meteorologicznej, w nadchodzącym tygodniu podobne warunki mogą pojawić się w kilku innych rejonach wnętrza kraju. Eksperci podkreślają, że tego typu sytuacje, choć rzadkie, nie są całkowicie niespodziewane, biorąc pod uwagę zmienność klimatu na całym świecie.

 

Kalahari to rozległy region pustynny, rozciągający się na obszarze trzech krajów: Namibii, Botswany i RPA. Znana jest przede wszystkim z wysokich temperatur, suchego klimatu i charakterystycznej roślinności, takiej jak akacje czy trawy. Jednak ostatnie wydarzenia pokazują, że nawet ta część Afryki może doświadczać zaskakujących zjawisk pogodowych.

 

Nagranie udostępnione przez Informanté ukazuje pokryte śniegiem tereny na granicy Namibii i RPA. Widok ten jest niezwykły, biorąc pod uwagę, że Kalahari to jedno z najgorętszych miejsc na świecie. Średnie temperatury w lecie sięgają tu nawet 40 stopni Celsjusza, a opady są bardzo niewielkie.

 

Tymczasem w ostatnim czasie region ten doświadczył znacznego ochłodzenia. Według danych Namibijskiej Służby Meteorologicznej, temperatura w niektórych obszarach Kalahari spadła poniżej zera, powodując pojawienie się szronu i śniegu. To niezwykłe zjawisko, które zwraca uwagę obserwatorów z całego świata.

 

Choć śnieg w Kalahari to rzadkość, to nie jest to całkowicie niespodziewane zjawisko. Eksperci podkreślają, że zmiany klimatyczne mogą prowadzić do występowania coraz bardziej ekstremalnych warunków pogodowych, nawet w rejonach, które dotychczas kojarzyły się z łagodnym klimatem.

 

Według prognoz Namibijskiej Służby Meteorologicznej, w nadchodzącym tygodniu podobne warunki mogą pojawić się w kilku innych rejonach wnętrza kraju. Oprócz Kalahari, ekstremalne zimno i możliwość wystąpienia przymrozków przewidywane są m.in. w okolicach Windhoeku, stolicy Namibii.

 

Sytuacja ta stanowi wyzwanie dla lokalnych społeczności, które muszą radzić sobie z niespodziewanymi warunkami pogodowymi. Władze apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do zmieniających się warunków atmosferycznych.

 

Choć śnieg w Kalahari to niezwykłe zjawisko, to eksperci podkreślają, że tego typu sytuacje mogą się powtarzać w przyszłości. Zmiany klimatyczne powodują, że nawet regiony znane z łagodnego klimatu mogą doświadczać coraz bardziej ekstremalnych warunków pogodowych.

 

Dla lokalnych społeczności zamieszkujących Kalahari to wyzwanie, wymagające dostosowania się do nowych realiów. Władze zachęcają mieszkańców do monitorowania prognoz pogody i podejmowania odpowiednich środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo.

 

Jednocześnie podkreśla się, że tego typu zjawiska mogą mieć poważne konsekwencje dla ekosystemu Kalahari. Gwałtowne zmiany temperatury mogą negatywnie wpływać na roślinność i zwierzęta zamieszkujące ten region, wymagając podjęcia działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego.

 

Kalahari to region, który od wieków fascynuje ludzi na całym świecie. Teraz, gdy doświadcza on niezwykłych zjawisk pogodowych, obserwatorzy śledzą z zaciekawieniem, jak region ten będzie adaptował się do zmieniających się warunków klimatycznych. Bez wątpienia jest to kolejny przykład, że nasza planeta podlega ciągłym przemianom, a my musimy być gotowi na stawianie czoła nowym wyzwaniom.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Przecież globalne ocipienie,

Przecież globalne ocipienie, to wymysł człowieka..

kapłani kiedys straszyli ludków zaćmieniem księzyca, teraz nadal straszą, ale innymi sprawami, ale zasada pozostaje ta sama, że mamy bać się, zarządzanie strachem i uświadamianie potrzeby istnienia hierarchii urzedniczo państwowej nad nami. Mamy obecnie emerytury, oraz nawet 13 i 14 oderwane od rzeczywistości ekonomicznej. Nie znam emeryta, który by tym wgardził, kazdy uważ, że nalezy mu się i popiera takie ustowodawstwo. Podobnie będzie z dochodem gwarantowanym, tak przekupią społeczeństwo, aby samo sobie założyło kajdany i kaganiec i stało się posłusznymi niewolnikami systemu. Każdy kto nie zgodzi się, stanie sie pariasem spłecznym. Mieliśmy przykład ze Srovidem, jak Polak polaka potrafił gnoić, za brak namordnika chociażby. Pozakładano obecnie wiele komisji sejmowych do spraw afer, ale nawet nie słyszałem ze strony Konfederacji słowa chęci o założeniu komisji śledczej ds. wyjaśnienia Srovidowej afery na skalę światową, pociągnięcia do odpowiedzialności pseudo naukoFców oraz polityków, zajęcie się rzetelnie tym tematem biorąc pod uwagę dowody oraz opracowania niezależnych badaczy.

Znacie kasus gotowanej żaby? Ja gorozwinę, ponieważ wyskoczyłem z garnka i siedząc na rancie krzycze, wołam,do innych żab, aby wyskoczyły, a one co robią, całą swoją energię wykorzystują na to, aby wciągnąć mnie spowrotem do garnka. Chciałbym opuścić nawet ten rant garnka, ale nie ma gdzie udać się, bo w koło takie same garnki. Sam nie dam rady, ale w wielu, może uda się nam ten garnek wywrócić, niczym stolik pokerowy? Szulerów jak to westernie należy precyzyjnie odstrzelić. Ja nie zadaję sobie pytania, do czego to wszystko zmierza, bo ja to wiem od dawna. Raczej głowię się nad tym, co zrobić aby oszukać przeznaczenie, czy może bardziej plan nam narzucony. Z mojej strony nie ma zgody na niewolenie mnie i uważam, że bez przelewu krwi nie obejdzie się, bo wolność kosztuje. Od kilkudziesięciu lat czytuje onanistów internetowych, mówiących o pracy u podstaw, a w efekcie mamy to co mamy, albo jeszcze gorzej niż było. Moją ulubiona postacia historyczną jest Spartakus, pokazał, że można wyzwolić się z niewoli, a dlaczego my, wykształceni ludzie brniemy w to? Bo jakoś to będzie, bo każdy ma coś do stracenia i nie potrafi wyjść ze swojej strefy komfortu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj