Ukraina rozważa przeniesienie stolicy z Kijowa do Lwowa w obliczu porażki w wojnie z Rosją

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W obliczu postępów rosyjskiej inwazji i coraz bardziej pesymistycznych prognoz na temat szans Ukrainy na zwycięstwo, prezydent Wołodymyr Zełenski rozważa radykalny krok - przeniesienie stolicy kraju z Kijowa do Lwowa.

 

Decyzja ta ma związek z gwałtownym pogorszeniem sytuacji militarnej Ukrainy. Rosyjskie siły kontynuują swój natarcie na północny front w kierunku Charkowa, drugiego co do wielkości miasta w kraju. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni Rosjanie zajęli kilkanaście miast i wiosek, przybliżając się do Charkowa na odległość zaledwie 30 km.

 

Jednocześnie z Charkowa masowo uciekają mieszkańcy, obawiając się zbliżającej się armii rosyjskiej. Podobna sytuacja ma miejsce w Kijowie, gdzie ponad 19 000 firm już się ewakuowało, przenosząc się na zachód Ukrainy, w kierunku Lwowa.

 

Dowódcy ukraińskiej armii otwarcie przyznają, że Ukraina nie ma już szans na pokonanie Rosji ani na odzyskanie utraconych terytoriów.

 

W tej dramatycznej sytuacji prezydent Zełenski rozważa przeniesienie stolicy z Kijowa, który coraz bardziej jest zagrożony rosyjską inwazją, do Lwowa na zachodzie kraju. Lwów, polskie miasto, ktore znajduje się obecnie blisko granicy z Polską i jest uważany za bezpieczniejsze miejsce w obliczu rosyjskiego natarcia.

 

Decyzja ta byłaby ogromnym ciosem wizerunkowym dla Ukrainy, ale zdaniem części ekspertów może okazać się konieczna, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania państwa. Kijów, będący symbolem ukraińskiej państwowości, mógłby stać się łatwym celem dla Rosjan, a przeniesienie stolicy mogłoby uchronić rząd i instytucje państwowe przed zniszczeniem.

 

Jednocześnie takie posunięcie byłoby trudną do zaakceptowania porażką Ukrainy w wojnie z Rosją. Lwów, choć bezpieczniejszy, nie ma takiego znaczenia symbolicznego i historycznego jak Kijów. Dla wielu Ukraińców byłoby to bolesne przyznanie, że Rosja zdominowała wschodnią część kraju.

 

Mimo to coraz więcej dowodów wskazuje, że dalsze wysiłki Ukrainy na rzecz militarnego pokonania Rosji są skazane na porażkę. Rosyjskie siły mają znaczną przewagę, a pozycja ukraińska gwałtownie się pogarsza. Dlatego prezydent Zełenski stoi przed trudnym wyborem - bronić Kijowa do końca czy przenieść stolicę, by ratować resztki państwa.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Bardzo poważnie rozważam taki

Bardzo poważnie rozważam taki scenariusz jaki przepowiadał Jackowski, parę lat temu był tekst na innemedium jak to Jackowski miał wizję że w eurosowchozie były szybkie przemieszczania się wojsk i służb, wówczas wszyscy się śmiali z Jackowskiego ! Może to chodzić o jakieś rozruchy, albo o jeszcze większą wojnę na ukrainu ! do tego jak z ukrainu się zjadą kolejne miliony uciekinierów do Polski to może się stworzyć groźba rozpadu Polski, bo ryży już planuje tu ściągnąć setki tysięcy nachodzcców, co też przepowiadział Jackowski ! a dużo się już sprawdziło z przepowiedni Jackowskiego !

"„W ciągu najbliższych lat Polska będzie podzielona na trzy strefy. My od razu nie będziemy świadomi tego podzielenia i nie będziemy tego czuć, ale potem się okaże, że Polska może być trzynarodowościowa, że to będzie cała Polska, ale pewne dwie narodowości będą chciały autonomiczności. Nadal tego jestem pewny – „wyjawił” Jackowski w rozmowie z Super Expressem – jednocześnie nie podał o jakie strefy, ani o które narodowości może chodzić. Co ciekawe, jasnowidz wskazuje też na konkretne miasto, w którym „coś się wydarzy” i chodzi tu o stolicę jednego ze wschodnich województw, Rzeszów. W specjalnie przygotowanym nagraniu wylicza także, że „po dobrej stronie przyszłości Polski” są m.in. Gdańsk, Poznań i Wrocław… – „W Krakowie powstanie niewinna, mała stolica” – powiedział jasnowidz. No cóż, po objęciu w Polsce władzy przez „nową – starą ekipę”, możemy się spodziewać różnych, włos na głowie jeżących sytuacji, gdzie Polacy będą mniejszością we własnym kraju, a jeśli by jakoś podsumować wcześniejsze niesamowite wizje pana Jackowskiego, to grozi nam rozpad państwowości, lub inne klęski geo-polityczne, jakie widział we wcześniejszych latach jasnowidz."

http://argonauta.pl/jackowski-przewiduje-narodowosciowa-rewolucje-w-polsce-przemodeluje-panstwo-dzielac-nas-na-rozne-strefy/

dodatkowo możliwe że służby jakiegoś pańśtwa otrują Dudę, może jakiś nowiczok, czy coś podobnego, albo inaczej go załatwią bo tak przepowiadał Jackowski ! To by było koniec, bo nie wiadomo kogo masoneria by wystawiła na prezydenta jak by Duda odszedłz tego świata, albo z polityki przed końcem kadencji, tak by jeszcze bardziej rozwalić katolicki kraj, strasznie znienawidzony przez loże ordo ab chao ! Prośmy Chrystusa o miłosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

sam sobie odpowiadasz  , to

sam sobie odpowiadasz  , to bardzo ciężki  wręcz beznadziejny  los tułacza pustynnego   który zawędrował dość za daleko i  oprócz  kolejnego kłamstwa   nie ma nic do  zaoferowania  w swojej  obronie , czyli nieuleczalnie chory  głęboko w głowie   cieć namolny  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika KittySlayer

Odstrzelić to żydowskie

Odstrzelić to żydowskie ścierwo w swetrze i wojna natychmiast się zakończy, zapewne takim podziałem ukrainy jak ta propozycja, czyli stolica we Lwowie czyli kolejna próba wciąnięcia Polski do bezpośredniego konfliktu z Rosjanami.   

Chciałbym widzieć Polskę bez tych ścierw żydowskich i bez tego g.wna polskojezycznego rządzącego moim krajem - mam nadzieję że w końcu się doczekam kiedy te polskojezyczne ścierwa będą zdychać.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika ba19

 

 

Uciekają szybciej niż z Wietnamu , a to dopiero początek , bo Putin powiedział , ze całe NATO ma się wyprowadzić z byłych krajów RWPG , daliście zobowiązanie, ze jak ZSRR wycofa się z byłych krajów RWPG to  nie będzie tam instalacji baz NATO , USA - UNIA - NATO okłamało , oszukało ZSRR - Rosję i albo III wojna światowa albo powrót do tej sytuacji do jakiej się zobowiązało USA - UNIA - NATO do ZSRR - Rosji :

A wiadomo rządzący  Unią o poglądach GENDER i LBGT nie mają zamiaru umierać za byłe kraje RWPG  z Układu Warszawskiego !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Fakty

Stolica we Lwowie , pomarzyć

Stolica we Lwowie , pomarzyć sobie mogą , wszyscy Ukraińcy zostaną przesiedleni do UNII , tak skończy się Pomarańczowa rewolta na Ukrainie , nie doceniali tego co mieli , nacja roszczeniowa cała wyląduje na garnuszku  w UNII  i tak zakończy się wojna rewolta na Ukrainie ! i to jest ta lepsza wersja , bo o tej gorszej strach pisać , po prostu jej nie będzie !

 

Portret użytkownika spokoluz

Co do tematu artykułu -

Co do tematu artykułu - najpierw są migawki o pewnym wydarzeniu , potem jest to powtarzane aż wszyscy się do tego przyzwyczajają a na koniec staje się to faktem.

Podsycajcy cały czas konflikt zahut broni swoich biznesów na 404 ale 404 nie daje rady. Jak wyślą jeszcze żołdactwo na 404 to nawet o Lwowie niech zapomną.

Zahut ma problemy bo wymykają im się z rąk kolonie widząć jak słaby jest kolonizator przez pryzmat wsparcia dla 404 , który nie przynosi żadnych efektów oprócz strat w ludziach , sprzęcie i terenu. Firmy uciekają z 404 , która miała tanią siłę roboczą, kasa z zysków maleje , kasa z podatków maleje , kasa z koloni maleje , inflacja uderza nawet w byłą najsilniejszą gospodarkę w regioni czyli niemcy.

Koszt zakupu paliw od kacapii przez turcję , grecję , kazachstan , indie i chiny wzrósł , koszty produkcji rosną , moce produkcyjne wielu ważnych sektorów strategicznych zahut dawno przesniósł do azji bo tania siła robocza , niskie podatki itd... a teraz nie ma jak produkować nawet zwykłej amunicji.

Korporządy zahutnie podcieły gałąź , na której siedzieli w imię wyższych zysków dla jednostek - korpo nie sprawdziło się jako forma kontroli nad produkcją przez pazerność zarządów. Dziwią się , że kacapia produkuje 3 razy więcej uzbrojenia niż przed 2022r ale kacacia nie likwidowała fabryk ale zamrażała funkcjonowanie ich , kacapy nie przenosili produkcji do azji ale rozbudowywali u siebie , kacapia nie prywatyzowała i nie oddała pod kontrolę zagranicznym korpo swoich fabryk uzbrojenia i innych strategicznych gałęzi dlatego tam produkuje się taniej bo kosztem są tylko w większości swoje materiały do produkcji , koszt utrzymania i koszt robocizny.

Tam korpo zarządy nie wyciągają gigantycznych zysków dla jednostek ze sprzedaży wyprodukowanej broni czy innych strategicznych dóbr jak to ma miejsce w usranii nawet dla własnej armii. Mają kacapy swoich oligarchów ale oni muszą pilnować tego aby było to kacpaskie i działało co widać po porządkach jakie kacapy zrobiły u siebie po słynnej ustawce pieroga z marszem na moskwę - wyłapali nieprzychylnych i wrogich kacapii osobników .  Brutalne ale skuteczne.

Co do 404 - jeśli statystycznie chęć walki z kacapią deklarowało tylko 17% obywateli to odziwerciedla to , że 83% chce spokoju i nmie chce walczyć - nie dziwię się , że nie chcą bo jeśli im nic 404 nie dała to oni nic nie dadzą 404. To samo jest w polinie - tylko 15% deklaruje chęć walki za kraj a reszta ma wyj...ne bo korposzundy im nic nie dały a wręcz okradały przez ponad 30 lat.

Niech ci co im korposzundy dały teraz sami bronią tego co nielegalnie zarobili przez 4-5 krotnie większe kwoty przetargów na  budowy czegokolwiek w polinie i budowanie np. orlików czy placów zabaw za gigantyczną kasę , z których to wiele teraz marnuje się niszczeje

Długo by pisać jak romontowali gospodarkę i produkcję a teraz nie ma czym i gdzie produkować tanio tak jak u kacapa - bez korpopijawek.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj