Zamach na premiera Fico: Słowacja w szoku po brutalnym ataku

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W środę, zaledwie kilka godzin po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia rządu w Domu Kultury w Handlovej, premier Słowacji Robert Fico stał się ofiarą brutalnego zamachu. Tuż po opuszczeniu budynku, Fico został postrzelony przez nieznanego sprawcę, który został natychmiast zatrzymany przez policję. Premier został przetransportowany helikopterem do szpitala w Bratysławie, a jego stan określany jest jako stabilny.

 

Incydent ten wstrząsnął całym krajem, wywołując falę oburzenia i szoku wśród polityków oraz obywateli. Prezydent Słowacji, Zuzana Čaputová, wydała oświadczenie potępiające ten "bezprecedensowy akt przemocy". Inni prominentni politycy również wyrazili swoją solidarność z premierem i zapewnili, że wszystkie służby bezpieczeństwa pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

 

Ostatnie lata rządów Fico charakteryzowały się licznymi kontrowersyjnymi decyzjami i działaniami, które wzbudzały niechęć znacznej części społeczeństwa słowackiego. Jego partie polityczne, Smer-SD oraz SNS, znane są z populistycznych i antyliberalnych postaw, a także z sympatii pro-rosyjskich. Te elementy jego polityki budziły obawy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

Fico, mający za sobą skomplikowaną przeszłość polityczną, w tym rezygnację z urzędu premiera w 2018 roku po masowych protestach wywołanych morderstwem dziennikarza śledczego Jána Kuciaka, powrócił do władzy po wygranych wyborach. Jego polityka, choć krytykowana za próby zahamowania śledztw korupcyjnych i reform w prawie karnym, wywołuje podzielone opinie wśród obywateli.

 

Pomimo swojego kontrowersyjnego i często sprzecznego podejścia do polityki zagranicznej, na arenie międzynarodowej Fico próbuje przedstawiać siebie jako pragmatyka, starając się równoważyć między retoryką a rzeczywistymi działaniami. W przeszłości, mimo swojego antyukraińskiego i prorosyjskiego nastawienia, jego rząd zgodził się na wspieranie Ukrainy w ramach europejskich inicjatyw, co pokazuje skomplikowaną grę dyplomatyczną prowadzoną przez premiera. Mimo to pojawiają się sugestie, że w usunięciu polityka mogło zależeć ukraińskim służbom.

 

Atak na Fico jest postrzegany jako poważne zagrożenie dla stabilności politycznej Słowacji. Społeczeństwo oczekuje teraz szybkiego i skutecznego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz surowego ukarania sprawcy. Jednocześnie, pojawiają się obawy, że incydent ten może dodatkowo zaostrzyć polaryzację polityczną w kraju i prowadzić do dalszych napięć.

 

Śledztwo w sprawie zamachu na premiera Fico znajduje się w toku, a organy ścigania zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Tymczasem premier, przebywający w szpitalu, wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że "nie da się zastraszyć" i będzie kontynuował swoją pracę na rzecz Słowacji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Zaostrza się kryzys na

Zaostrza się kryzys na granicy. Białoruski opozycjonista ostrzega Polskę

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zaostrza-sie-kryzys-na-granicy-bialoruski-opozycjonista-ostrzega-polske/tw8cn7k,79cfc278

Najpierw kraje USA - UNII - NATO próbowali zrobić Pomarańczową rewoltę na Białorusi rodziną Ciechanowskiej, jak się nie udało i Białoruś się zorientowała, ze siłowo chcą przejąć władze na Białorusi jak na Ukrainie , to teraz mają pretensje do Białorusi, ze im tysiące emigrantów z Afryki - Azji pcha przez granice i ma plany militarne przeciw USA - UNII - NATO , a Białoruś to nie Irak , Syria , Jugosławia , Afganistan , kraj Kadafiego,  ze można przejąć  , choć na Ukrainie poszło jak z bata i przejęli kraj,  a teraz go cofają  do rumowiska i sprawnie im idzie, a Ukraińcy są szczęśliwi z takiej sytuacji , wierzą,  ze im imperializm kapitalistyczny za darmo wszystko odbuduje , a prawda jest taka ze 40 milionów Ukraińców czeka emigracja na garnuszek do UNII , bo Rosja im nie odpuści :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika spokoluz

Oblicze demokracji zahutniej

Oblicze demokracji zahutniej w pełnej krasie - demokracja dymokracją ale jak jesteś naprawdę demokratą to masz przejebane i dostanies kulkę bo nie jesteś demokratą republikańskim takimi jak MY.

IV rzesza nie wybacza wolnym demokratom !!!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Może być też opcja gorsza . W

Może być też opcja gorsza . W wyniku coraz większych niepokojów do Słowacji wkraczają wojska krajów Unii aby zaprowadzić porządek bo armia słowacka stanęła po stronie ludu , w wyniku dwustronnych umów z Węgrami wchodzą też wojska węgierskie w ramach ochrony ludności cywilnej i pomocy humanitarnej . Resztę już opisał Klimuszko .

Portret użytkownika Grzegorz

Klimuszko pisał o tym, że

Klimuszko pisał o tym, że będzie III Wojna, że 10% Polaków zgnie ale Niemców zostanie tyle ile się zmiesci "pod cieniem gruszy" a Hiszpania i Włochy zostana zmiecione przez fale podobnie jak Paryż... Jego cmentaż gdzie spoczywać maja jego zwłoki będzie pod wodą !!! A to znaczy że Elbląskim cmentarzu Dębica który leży 85 m.n.p.m zostanie zalany i wszystko co jest poniżej też....

Portret użytkownika ARTUR

Na pewno na śmierci Fico

Na pewno na śmierci Fico zyskuje Bruksela i Kijów a Węgry tracą sojusznika , operacja nie była kosztowna bo zapewne klient zgodził się wykonać egzekucję za kilkaset tysięcy euro . Orban zapewne wzmocni swoją ochronę i swoje związki z Rosją więc Unia perspektywicznie straci na tym zagraniu które nie zostało przemyślane , społeczeństwo Słowacji skonsoliduje się wokół przywódcy bez względu na to czy będzie to Fico czy też inny lider i wspólnie z Węgrami wyjdą z Unii . Lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać .

Portret użytkownika spokoluz

w polinie stracą z głupimi

w polinie stracą z głupimi tak jak w 1939r. zamiast ogłosić się krajem neutralnym i mieć dobre relacje z sąsiadami - co powoduje , że można żąglować relacjami tak jak szwajcaria do 2023r. - szwajcaria stała nieneutralna po poparła upadlinę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika łożeszty

takie gnidy uzywające słowa

takie gnidy uzywające słowa "polin" powinny być blokowane na portalach a najlepiej wysyłane do macierzy czyli do mateczki rasyji.  

w twoim malutkim mozgu sobie ubzduraliscie historię na nowo i probujecie innym ten szit wciskać. 

rosja czy niemcy i tak by nas zaatakowały, nawet ze statusem kraju neutralnego, jełopie, taka jest własnie twoja rosja. 

Portret użytkownika spokoluz

mam osobistego trolla   :) 

mam osobistego trolla   :)  bandertrollika zapewne , który to następny po olegu wciska kit o tym , że jestem prokacapski - otóż nie toliku malutki - jestem za całkowita niezależnością od piątych kolumn niezależnie skąd pochodzą a wtedy będę pisał POLSKA.

Wyszliśmy spod buta gwiazdy na czerwonej szmacie siłami , które wlazły potrójną sił - buty z gwiazdami jedna na niebieskiej druga ma dolączone biało-czerwony paseczki szmacie i gwiazdą na biało-niebieskiej szmacie.

A to , że ty pałasz nienawiścią do kacapii to tylko i wylącznie twój problem trolliku malutki. Pisz sobie te gnioty - jest weselej bo można się pośmiać czytając .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Emeryt

Od pewnego czasu obrazy są

Od pewnego czasu obrazy są generowane przez sztuczną inteligencję ą ona nie za bardzo jeszcze rozumie szczegóły! Szczególnie widać to po ilości palców u rąk na tych obrazach i jak są powyginane! Tutaj jest wiele błędów krzywe twarze czarny człowiek na Słowacji w helmie policjant celujący do premiera z automatu jakiś dziwny napis na policyjnej kamizelce i wiele innych. Zorientowałem się jak kiedyś widziałem bardzo ładne bajkowe obrazy tylko postacie miały po 6-8 palców! 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Oczywistym jest, że nawet

Oczywistym jest, że nawet jeśli to był 71 letni człowiek, który miał pozwolenie na broń etc...
TO jest nieważne !!!
Ważne, kto strzelał- a moim zdaniem- nie mylić mnie z ruską  onucą- strzelał zachód. Pan Fico bardzo podpadł kilka miesięcy temu, rozwalił im system. Ale czy Rosja to wykorzystała i to ich sprawka?? Ciężko będzie to stwierdzić,

 

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Strony

Skomentuj