Izrael zbombardował konwój z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, zabito Polaka

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Dramat w Strefie Gazy! Światowa organizacja humanitarna zawiesiła działania po zabiciu jej pracowników w tym jednego Polaka. Praca wolontariuszy organizacji humanitarnych niejednokrotnie wiąże się z ogromnym ryzykiem. Tragicznym przykładem jest niedawne zawieszenie operacji przez World Central Kitchen (WCK) w Strefie Gazy po śmierci siedmiu jej członków w wyniku izraelskiego ataku. Ta amerykańska organizacja pomocowa od początku wojny w październiku zeszłego roku dystrybuowała żywność wśród mieszkańców Strefy Gazy zagrożonych głodem.

 

 

Nalot izraelskiego lotnictwa miał miejsce gdy konwój WCK podróżował w tzw. strefie dekonfliktowej, współrzędne której zostały przekazane izraelskim siłom zbrojnym. Dwa opancerzone samochody oznaczone logo organizacji oraz jeden nieopancerzony pojazd zostały ostrzelane podczas wyjazdu z magazynu w Deir al-Balah. Właśnie tam wolontariusze rozładowali ponad 100 ton pomocy żywnościowej przywiezionej drogą morską do Gazy.

 

Wśród zabitych byli obywatele Australii, Polski, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA oraz Palestyny. Zginęli ludzie, którzy poświęcili swoje życie dla niesienia pomocy potrzebującym, działając w imię najwyższych wartości humanitarnych. Ich odwaga i poświęcenie na zawsze pozostaną inspiracją. Polski MSZ zwrócił się do Izraela o wyjaśnienia, ale do tej pory nie ma reakcji z ich strony.

 

Społeczność międzynarodowa potępiła atak, który doprowadził do tej tragedii. Politycy i organizacje pozarządowe wzywają do powstrzymania przemocy i zagwarantowania bezpieczeństwa personelowi humanitarnemu. Najbliżsi ofiar rozpoczęli procedury w celu sprowadzenia ciał bliskich do krajów pochodzenia.

 

Dramat ten rzuca światło na śmiertelne zagrożenia, z jakimi mierzą się wolontariusze niosący pomoc w rejonach ogarniętych konfliktem zbrojnym. Nadzieja na pokój i sprawiedliwość dla wszystkich mieszkańców Strefy Gazy zdaje się wciąż bardzo odległa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

..zabito polaka

..zabito polaka

Polak zginął a nie "zabito go", zresztą i co z tego ? Mało to ludzi ginie na wojnach ?, i nikt się nimi nie przejmuje. 

Złe wieści szybko się rozchodzą ... ciekawe dlaczego.. A dobre wędrują bardzo powoli. Głupi ludzie od których świat się roi rządni są krwi, przemocy i wszelkiego plugastwa.. dlatego tak lgną do takich informacji i tak szybko je rozpowszechniają.

Portret użytkownika ba19

Prawda o Izraelu :

Prawda o Izraelu :

Ambasador Izraela w Polsce odniósł się do śmierci Polaka. Fala oburzenia po jego wpisie

W Strefie Gazy w ataku izraelskiego wojska zginał Polak, który przebywał tam w ramach misji humanitarnej. Na portalu X do sprawy odniósł się ambasador Izraela w Polsce, który w swoim wpisie zaatakował m.in. Krzysztofa Bosaka. "Antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia" — napisał Jaakow Liwne odnosząc się do słów polityka Konfederacji, który zdarzenie nazwał "zbrodnią wojenną". Wpis wywołał liczne, pełne oburzenia komentarze.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ambasador-izraela-w-polsce-odniosl-sie-do-smierci-polaka-fala-oburzenia-po-jego/f81gdrk,79cfc278

A czyją własnością jest Izrael Biblia donosi :

Mateusza 4:  Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę,  i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”.+

Strzelanie do konwojów humanitarnych to wedle Izraela prawa do istnienia :

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Botswana chce deportować 20

Botswana chce deportować 20 tys. słoni do Niemiec

To zaskakująca, ale stuprocentowo prawdziwa oferta z Afryki. Ze złości na niemieckich Zielonych.

"

Prezydent Botswany Mokgweetsi Masisi ma tego dość. — Jeśli Zieloni wiedzą lepiej, oni i Lemke powinni pokazać, jak żyć ze słoniami bez polowań — mówi. I składa ofertę: "20 000 dzikich słoni dla Niemiec. — To nie żart — powiedział Masisi "Bildowi".

Prezydent podkreśla, że taka deportacja nie byłąby niczym niezwykłym: Botswana — która ma obecnie ponad 130 tys. słoni — oddała już 8 tys. tych zwierząt z transgranicznego sanktuarium Kavango-Zambezi do Angoli, z Mozambik musi jeszcze zebrać swój kontyngent. — Chcielibyśmy również złożyć taką ofertę Republice Federalnej Niemiec. Nie przyjmiemy odmowy — dodaje prezydent."

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/botswana-chce-deportowac-20-tys-sloni-do-niemiec/7p5sp9m,79cfc278

Rodzaju 9  I Bóg błogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię.+  A bojaźń przed wami i trwoga przed wami będzie nad wszelkim żywym stworzeniem na ziemi i nad wszelkim latającym stworzeniem niebios, nad wszystkim, co się porusza po ziemi, i nad wszelkimi rybami morza. Oto dane są w wasze ręce.+  Wszelkie poruszające się zwierzę, które żyje, może służyć wam za pokarm.+ Tak jak zieloną roślinność daję wam to wszystko.+  Tylko mięsa z jego duszą+ — jego krwią+ — nie wolno wam jeść.+

Portret użytkownika r.abin

Tylko jeden Polak i tyle

Tylko jeden Polak i tyle krzyku. Ukraińcy ubili dwóch cywili i cicho. Chyba nawet - nie przeprosili. Izrael jest naszym większym przyjacielem (od  Ukrainy). Święty J.P.II, nazwał ich - "Starszymi Braćmi"

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Portret użytkownika Endymion

"ale spójrzmy na Hitlera" ta

"ale spójrzmy na Hitlera" ta osoba fascynuje pod względem charyzmy z socjologicznego oraz psychologii tłumu powodu. Tyle czytałem o tym i myślałem, że nie znam powodu głownego wybuchu tej wojny, jestem pewien, że upieczono wiele pieczeni przy tym ogniu. Czy to była depopulacja Słowian i biedoty żydowskiej i stworzenie państwa Izrael?  Takie mam rozwiązanie zagadki, ale wciąż uważam, że mogę się mylić. Niemieckie wyprawy na biegun południowy, szukanie w Tybecie wejścia do Agarthy, bractwo Ultima Thule nie dają mi jednak spocząć na laurach..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Vetinari

Wojna się wydarzyła, bo

Wojna się wydarzyła, bo musiała się wydarzyć. Marszałek Francji, ( a także honorowy generał II Rzeczypospolitej Polskiej ) Ferdynant Foch odmówił podpisania traktatu w Verdun kończącego I wojną światową, proroczo zapowiedziawszy "to nie jest pokój, to zawieszenie broni na 20 lat". Napięcia i nastroje wrogości na całym kontynencie były zbyt liczne, i do wznowienia i tak by doszło, kwestia tego, kto nakierunkował rzeczy na taki obrót spraw - w samych Niemczech to komunizm - którego kolebką są właśnie nasi zachodni sąsiedzi - wiódł prym po wojnie, Hitler nie był jedynym demagogiem, ale był właśnie najbardziej charyzmatyczny i pozbawiony skrópułów, jego partia przegrała wybory 2 krotnie, ale wypromował się na prawdopodobnie upozorowanym zamachu stanu, zrobiono go kanclerzem bo nikt inny nie chciał tego stanowiska, a jak raz władzę dostał, to już nie oddał, amerykańscy banksterzy żydowscy go dofinansowywali, ale nie wiadomo kto poza nimi, możliwe, że tak naprawdę to nie był w niczyjej kieszeni, tylko naprawdę był szaleńcem wypełnionym nienawiścią, który otoczył się podobnymi sobie degeneratami, pełnej prawdy pewnie nigdy się nie dowiemy.

Portret użytkownika ARTUR

Hitler mnie nie fascynuje

Hitler mnie nie fascynuje gdyż był żydowskim syjonistą i otaczał się żydami z własnego plemienia aby zlikwidować prawdziwych Żydów , przejąć ich majątki i z pomocą USA sprawić aby jedynie syjoniści mogli rządzić światem mając inne nacje za niewolników . Jest on jednak dobrym odnośnikiem w celu wyłapania syjonistycznych rządów które ukrywają się za słowami o demokracji czyniąc z poszczególnych narodów niewolników .

Portret użytkownika syriues

Skutki glupoty ludzkiej nie

Skutki glupoty ludzkiej nie znają granic.Pisanie o czymkolwiek i komentarze są zbędne. Gdyby kazdy z was znal chociaż część prawdy dla której to robią,nie siedzielibyście na dupie i nie nagradzalabyscie swoich pustych głów wypocinami na tematy o ktorych nic nie wiecie.Poczekajcie troszkę to się dowiecie,komentarz wlasciwie jest zbędny,bo zbedna interpretacja miewa opłakane skutki i bywa czasem autodestrukcyjna 

 

Portret użytkownika ba19

Co czeka Izrael Biblia donosi

Co czeka Izrael Biblia donosi :

Kraina Ozdoby to Palestyna

Król Południa to USA

Król Północy to Rosja

Daniela 11: 40  „A w czasie końca król południa+ wda się z nim we wzajemne przepychanie i król północy niczym burza uderzy na niego z rydwanami i jeźdźcami oraz licznymi okrętami; i wtargnie do krajów, i zaleje jak powódź, i przetoczy się. 41  Wtargnie+ również do krainy Ozdoby,+ a wiele będzie krajów doprowadzonych do potknięcia.+ Ale oto ci ujdą cało z jego ręki: Edom i Moab+ oraz główna część synów Ammona. 42  I będzie wyciągał rękę przeciwko krajom; również ziemia egipska+ nie ujdzie cało. 43  I będzie władał ukrytymi skarbami złota i srebra oraz wszystkimi majętnościami Egiptu. A Libijczycy i Etiopczycy będą szli jego śladami.

Wkrótce Rosja  uderzy na Izrael,  ze nawet Egipt nie ocaleje , zostanie zmielony ! a z Izraele kamień na kamieniu nie pozostanie cały  - Biblia się nie myli,  a wszystko co jest zapisane na 100% się spełni !

Łukasza 2    : 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Łukasza 2    : 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

 

Łukasza 2    : 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Strony

Skomentuj